Bitci Teknoloji CEO’su Onur Altan Tan: Kripto Para Düzenlemeleri Piyasayı Güçlendirecek! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  404202,669
  % -10,89
 • ETHEREUM/TL
  18291.22
  % -10,91
 • RIPPLE/TL
  8.7
  % -20,78
 • BITCOIN CASH/TL
  6362.12,331
  % -17,13
 • LITECOIN/TL
  1866.71
  % -15,30
 • COSMOS/TL
  146.05
  % -12,35
 • CARDANO/TL
  8.58
  % -15,21
 • TETHER/TL
  8.34
  % 0,41

Bitci Teknoloji CEO’su Onur Altan Tan: Kripto Para Düzenlemeleri Piyasayı Güçlendirecek!

Bitci Teknoloji CEO’su Onur Altan Tan: Kripto Para Düzenlemeleri Piyasayı Güçlendirecek!

Geçtiğimiz günlerde, Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan kripto para üniteleri ile ilgili kritik bir açıklama geldi. Bu açıklamada, Bakanlığın bilhassa “kripto paralar ile ilgili gelişmelerin yakından takip edildiği ve bu bahiste çalışmaların yürütüldüğü” istikametindeki tabirleri dikkat cazipti. Türk kripto yatırımcıları esasen bir müddettir piyasaya yönelik düzenlemeler bekliyordu.

Fakat Bakanlığın açıklamasının net olmaması ve piyasaya yönelik ne tıp çalışmaların yapıldığının belirtilmemesi  endişeye neden oldu. Türk yatırımcılar, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın açıklamasına odaklanmışken hususa yönelik değerli bir yorumda Bitci Teknoloji CEO’su Onur Altan Tan’dan geldi. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın kripto paralara ait açıklamasını pahalandıran Bitci Teknoloji CEO’su Onur Altan Tan, muhtemel bir düzenlemenin piyasayı güçlendirerek yarar sağlayacağına dikkat çekiyor.

Bitci Teknoloji CEO’su: Yapılacak bir düzenleme daha sağlıklı ve inançlı yatırım ortamı sağlayacak!

Blockchain alanında ortaya koyduğu yerli tahlillerle Türk teknolojisini ve Türk yazılımını dünyaya ihraç eden Bitci Teknoloji’nin CEO’su Onur Altan Tan, kripto paralara ait, Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan basın açıklamasına ait değerlendirmelerde bulundu. Kelam konusu açıklamada da altı çizildiği üzere, kripto para piyasasına ait çalışmaların farklı kurumlarının iş birliğiyle devam ettiğini söz eden Onur Altan Tan şu sözleri kullandı:

İktisat idaremizin çalışmalarını bizler de yakından takip ediyoruz. İlgili kurumların görüşleri doğrultusunda yapılacak bir düzenlemenin, Türkiye’deki kripto para piyasasınıuzun vadede güçlendireceğine; güvenlik ve sermaye yeterliliği üzere mevzularda getirilebilecek kriterlerin kullanıcılar için hakikat ve inançlı yatırım ortamını sağlayacağına yürekten inanıyoruz.

Onur Altan Tan: Ülke olarak dayanılmaz bir potansiyelimiz var!

Bitci.com’u gerek güvenlik gerekse teknolojik altyapısıyla dünyanın en gelişmiş borsalarından biri olarak tasarladıklarını söyleyen Onur Altan Tan, açıklamalarına şunları ekliyor:

Bugün Bitci.com olarak tüm faaliyetlerimizi milletlerarası kriterlere uygun biçimde sürdürüyoruz. Şimdi bölüme ait kapsamlı bir düzenleme hayatımızda olmasa da biz güya bu türlü bir düzenleme varmış üzere, kullanıcıların güvenliğini birincil öncelik olarak ele alarak çalışmalarımıza devam ediyor; borsamızı güvenlik ve teknolojik altyapı olarak aralıksız geliştiriyoruz.

Blockchain tabanlı Djital Merkez Bankası parasının hayata geçirilmesi konusunda çalışmaların da geçtiğimiz periyotta 11. Kalkınma Planı’na girdiğini hatırlatan Onur Altan Tan, şu değerli sözleri kullandı:

Ülke olarak dayanılmaz bir potansiyelimiz var ve Türkiye’nin Blockchain teknolojisinde oyun kurucu ülkelerden biri olması için de bu türlü vizyon dokümanları çok değerli. Biz de Bitci Teknoloji olarak bu seyahatte ülkemizin yanındayız ve bu seyahate elimizden gelen her türlü katkıyı sunmaya hazırız.

Bitci Teknoloji CEO’su: Türk teknolojisini ihraç etmenin gururunu yaşıyoruz!

Geçtiğimiz yıl içinde Türkiye’nin borsaya ve ödeme platformuna entegre birinci yerli Blockchain’ini geliştirdiklerini kelamlarına ekleyen Onur Altan Tan şunları söyledi:

Türkiye’de büsbütün yerli mühendislerimiz ve yazılımcılarımızın geliştirdiği bu Blockchain platformu aracılığıyla bugün İskoçya’dan İspanya’ya kadar çok sayıda ülkeye Türk teknolojisini ihraç etmenin gururunu yaşıyoruz. Önümüzdeki günlerde bu örnekleri çoğaltarak bir yandan Türk teknolojisinin geldiği noktayı tüm dünyaya gösterirken bir yandan da ülkemize döviz kazandırmaya devam edeceğiz.

Bitci Teknoloji Hakkında

Çağdaş Holding bünyesinde Blockchain teknolojileri araştırma ve geliştirme gayesiyle Bodrum’da kurulan Bitci Teknoloji, 2018 yılından bu yana kesimdeki öncü faaliyetlerine devam etmektedir. Birinci etapta kendisine ilişkin mining tesisini ve mining havuzlarını kuran Bitci Teknoloji, akabinde dünyanın en gelişmiş kripto para alım-satım borsalarından olan Bitci.com’u hayata geçirdi. 2020 yılında, Türkiye’nin birinci borsa ve ödeme sistemine entegre Blockchain’i olan BitciChain’i geliştiren Bitci Teknoloji, eş vakitli olarak da Türkiye’de birinci kripto para ile ödeme yapılmasına imkân sağlayan BitciPay’i devreye aldı.

Türkiye’de ve yurt dışında çok sayıda spor kulübü ile taraftar token projeleri geliştirmek üzere yola çıkan Bitci Teknoloji, bu kapsamdaki birinci mutabakatları Türkiye’de Karşıyaka Spor Kulübü ve Eskişehirspor; Avrupa’da ise Glasgow Rangers ve Real Betis ile hayata geçirdi. Bitci Teknoloji, inşaat, güç ve turizm üzere dallara yönelik Blockchain tahlilleri konusunda da çalışmalarına devam ediyor. Bitci’nin teknolojik altyapısı büsbütün kendi mühendisleri ve dizayncıları tarafından hayata geçirilmiş olup; şirketin genel merkezi Bodrum’dadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance