• BITCOIN
  262022,143
  % -3,00
 • ETHEREUM
  8938.94
  % -3,38
 • RIPPLE
  2.04
  % -3,07
 • BITCOIN CASH
  3528.33,129
  % -2,95
 • LITECOIN
  1039.12
  % -3,48
 • COSMOS
  64.6
  % -0,86
 • CARDANO
  2.81
  % 0,88
 • TETHER
  7.47
  % -0,19

CoinMarketCap’ı Satın Alma Sebebini Açıkladı

CoinMarketCap’ı Satın Alma Sebebini Açıkladı

Daha önce bir haberimizde Lider Kripto para borsası Binance’in veri sağlayıcısı CoinMarketCap’ı satın almak için anlaşma masasına oturduğunu, anlaşma bedeli olarak ise 400 milyon dolar gibi bir miktarı ödemeye hazır olduğunu yazmıştık. Haberin detaylarına BAĞLANTI üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu gün ise CoinMarketCap satışı hakkında yeni gelişmeler ve açıklamalar geldi.

Perşembe günü CoinDesk ile yaptığı bir röportajda Binance CEO’su Changpen Zhao, CoinMarketCap için kısa vadede bir planı olmadığını da ekleyerek “Bu gerçekten iyi bir web sitesi ve bence büyümemize yardımcı olabilir.” dedi. Zhao, CoinMarketCap alan adının bir farklı bir şirket bünyesinde Binance’dan bağımsız kalacağını, olası yanlış anlamların önüne geçeceğini ve tarafsızlık konusundaki endişeleri ortadan kaldıracağını söyledi. Zhao, CoinMarketCap satın almak “Şimdiye kadar yaptığımız en büyük şey, CoinMarketCap’in Kripto alanındaki diğer tüm rakiplerinden daha fazla kullanıcısı var.” dedi. Binance CEO’su bunlara ek olarak “Kripto para üretme mekanizmaları Binance kadar güçlü olmasa da, Binance göre daha çok kullanıcısı var. CoinMarketCap bu yüzden çok değerli bir platform.”CoinMarketCap şuanda 5.290 Kripto para birimi için fiyatlar, hacimler ve diğer ölçümler hakkındaki kapsamlı verileriyle birlikte yedi yıl boyunca hizmet verdi. 2013 yılındaki lansmanından bu yana Kripto para yatırımcıları için bir numaralı takip sitesi olarak çalışmasını sürdürüyor. Bu yüzden Binance ve Kripto para ekosistemi açısından çok önemli bir şirket olarak görülüyor.

OKEx’in finansal piyasalar direktörü Lennix Lai

CoinMarketCap’i Satın Alma Tepki Çekti

CoinMarketCap satışı sonrası birçok kişi şirketin Binance bünyesine geçmesiyle birlikte, Binance için bir pazarlama kanalı olarak hizmet edeceği ve gelecekteki müşterileri borsaya yönlendireceği görüşünü ortaya attı. Bu görüşlere ek olarak birçok kişi satın alma işlemine tepki gösterdi, OKEx’in finansal piyasalar direktörü Lennix Lai, bu kadar büyük birleşme ve satın alma işlemi “Kripto piyasasını olumsuz yönde etkileyecektir. İnsanların CoinMarketCap’in daha sonra bağımsızlığını koruyup koruyamayacağı konusunda şüpheleri olabilir.” dedi. Bununla birlikte OKEx’in eski operasyon sorumlusu ve kripto türevi platform ACDX’in kurucusu Andy Cheung, değerlendirmesinde daha kritikti. Cheung konu hakkında ” Kripto para endüstrisi açısından hiç iyi bir ticaret değil. Şimdi insalar CoinMarketCap’in tarafsızlığına nasıl ikna olacak. CZ’nin herkese, Para için burada değiliz ve insanlık için daha büyük ve anlamlı bir şey inşa ediyoruz dedikten sonra böyle bir ticaret yapması hayal kırıklığına uğrattı, umarım yanılıyorum ve satın alma işleminin arkasında daha iyi bir nedeni vardır.”dedi.