Binance CEO’sunun Neredeyse Tüm Varlığını Kripto Paralar Oluşturuyor - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  488199,593
  % -0,13
 • ETHEREUM/TL
  17536.68
  % 0,59
 • RIPPLE/TL
  11.04
  % 8,29
 • BITCOIN CASH/TL
  5506.82,111
  % 1,27
 • LITECOIN/TL
  2032.16
  % 1,89
 • COSMOS/TL
  178.31
  % 3,70
 • CARDANO/TL
  10.28
  % 3,63
 • TETHER/TL
  8.17
  % 0,25

Binance CEO’sunun Neredeyse Tüm Varlığını Kripto Paralar Oluşturuyor

Binance CEO’sunun Neredeyse Tüm Varlığını Kripto Paralar Oluşturuyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in kurucusu ve CEO’su ve dünyanın en büyük kripto milyarderlerinden biri olan Changpeng Zhao’nun kripto paralar dışında pek bir varlığı bulunmuyor. CZ, Çarşamba günkü Bloomberg röportajında şunları söyledi:

“Bir şeye sahip olmaktan çok, likiditeye kıymet veren insanlardan biriyim. Aslında hiçbir şeye sahip olmamayı tercih ediyorum.”

Artık rastgele bir mülke yahut çok fazla fiat para ünitesine sahip olmadığı için Bitcoin (BTC) üzere çeşitli kripto para ünitelerinin tüm net pahasının neredeyse %100’ünü oluşturduğunu belirtti. Net pahasının ne kadarını kriptoya yatırdığı konusunda ise Changpeng Zhao, şu tabirleri kullandı:

“Muhtemelen %100’e yakın. Rastgele bir fiat param yok. Sahip olduğum fizikî şeyler, muhtemelen net bedelim açısından ihmal edilebilir. Yani bu, bir kavram değişimi. Fiat satın almak için kripto kullanmıyorum, mesken satın almak için kripto kullanmıyorum. Ben, yalnızca kripto tutmak istiyorum. Ve gelecekte kripto paramı nakde dönüştürmeyi planlamıyorum.”

Zhao, kripto portföyünü geliştirmesinin biraz vakit aldığını söyledi. birinci Bitcoin’ini altıktan sonra CEO, 2006’da Şangay’da satın aldığı dairesini satma uğraşındaydı. “Bitcoin almak için dairemi sattım ve ayrıyeten işimi bıraktım. Bir daire kiralayabilir yahut bir otelde kalabilirsiniz – bu size daha fazla likidite sağlar,” dedi.

Binance CEO’su daha evvel rastgele bir fiat para ünitesi olmadığını sav etmişti. Zhao, Şubat ayında Twitter’da “0 fiat param var,” dedi ve sırf klasik parayla yapılabilen ödemeler için kripto paralarını fiat’a çevirdiğini bildirdi.

Çin’in Hurun Araştırma Enstitüsü’nün bilgilerine nazaran Zhao, kripto ve blockchain sanayisinde dünyanın en güçlü adamlarından biri. Ocak 2021 tarihi itibariyle 8 milyar dolar olarak varsayım edilen toplam serveti ile en güçlü üçüncü kripto milyarderi durumunda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance