• BITCOIN
  239282,564
  % 0,80
 • ETHEREUM
  10275.09
  % 12,71
 • RIPPLE
  2.03
  % 0,97
 • BITCOIN CASH
  3260.1,264
  % 2,01
 • LITECOIN
  1047.57
  % 2,66
 • COSMOS
  60.96
  % -1,21
 • CARDANO
  2.61
  % 1,68
 • TETHER
  7.42
  % 0,54

Binance Borsası 400 Milyon Dolara CoinMarketCap’ı Alıyor

Binance Borsası 400 Milyon Dolara CoinMarketCap’ı Alıyor

Lider Kripto para borsası Binance, Kripto para veri sağlayıcısı CoinMarketCap’ı satın almak için anlaşma masasına oturdu ve gelen habere göre anlaşmada sona gelindiği öğrenildi. The Block, Kripto para borsası Binance’in satım alma bedeli için 400 milyon dolara ödeme yapmaya hazır olduğunu söyledi. Tüm hakları kapsayacak anlaşmanın bu hafta duyurulması bekleniyor. Anlaşma sağlandığı zaman, bu Kripto para borsası Binance’nin sektördeki en büyük atılımlarından birisi olacak.

Anlaşmanın diğer maddeleri ise gizliliğini koruyor. The Block, konu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek adına Binance ve CoinMarketCap yetkilileriyle iletişim kurdu ama henüz konuyla ilgili net bir açıklama yapılmadı. Sene başında Binance CEO’su Changpen Zhao, süreç zarfında “çok heyecanlı” olduğunu ve iki satın alma planı olduğunu dile getirdi. CZ bu satın işlemlerinin “büyük bir etkiye sahip olacağını” altını çizerek söyledi. Binance CEO’su Zhao’nun dile getirdiği iki işlemden birisinin CoinMarketCap’i satın alma girişimi olabilir.

Peki Sektöründe lider konumda olan Binance neden CoinMarketCap’i satın almak istiyor, bunu şu şekilde açıklayabiliriz. SimilarWeb verilerine göre CoinMarketCap, son altı ay içinde 207 milyon ziyaretçi trafiği çeken en popüler ve alanında lider konumda olan kripto para veri sağlayıcısı. Bu veriler Binance değerleri ile karşılaşacak olursa neredeyse Binance’ın iki katına sahip bir ziyaretçi trafiği demek oluyor. Aynı zaman aralığında Binance 113 milyon ziyaretçi çekti. Buda satın alma nedenleri arasında en başı çekmesine sebeb oluyor. Konuya hakim kişiler, CoinMarketCap’ın önemli miktarda trafik kullanma gücünün, satın alma girişiminin başlıca nedenlerinden birisi olduğunu dile getirdi. Buna ek olarak Kripto Para borsaları içinde Binance %22 trafikle lider konumda bulunuyor.

Binance bu ve buna benzer satın alma işlemlerini daha önce de yapmıştı. Sayısı net olmamakla birlikte Borsa 2019 yılı içinde yaklaşık on tane şirketi bünyesine kattı, bilinen satın alma işlemlerinden bazıları ise şu şekilde; Kripto para cüzdanı Trust Wallet, Hindistan merkezli kurulan Kripto para borsası WazirX, Türev platformu JEX, Blockchain veri sağlayıcısı DappReview bilinen satın alma işlemleri. Kripto para piyasasında yaşanan bir diğer gelişme için Devasa Kripto Para Hareketi Tam 341 Milyon Dolar başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.