• BITCOIN
  235707,472
  % -7,99
 • ETHEREUM
  8726.04
  % -9,97
 • RIPPLE
  2
  % -8,88
 • BITCOIN CASH
  3132.82,253
  % -11,87
 • LITECOIN
  1016.91
  % -3,86
 • COSMOS
  55.99
  % -10,44
 • CARDANO
  2.42
  % -10,17
 • TETHER
  7.39
  % -0,31

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Neden İstifa Etti

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Neden İstifa Etti

Ekonomi ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Sağlık sorunları nedeniyle istifa ettiğini duyurdu. Ekonomi ve Maliye Bakanı Berat Albayrak istifa duyurusunu İnstagram hesabı üzerinden yaptı. Berat Albayrak tarafından yayınlanan istifa metni aşağıda yer almaktadır.

Kamuoyunun dikkatine

Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.

Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.

Enerji’de olduğu gibi Ekonomi’de de ektiğimiz tohumlar çokta uzak almayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefineulaştırdığına şahit olacağız inşaallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur.

Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yakın mesai arkadaşalarıma teşekkür ediyorum. Çokça hakkım geçmiştir haklarını helal etsinler. At izinin iti izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda
bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun.

Türkiye tarihindeki belkide en kritik dönemlerden sayılacak olan bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun.

Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab—ı Allah bizleri Sırat—ı Müstakim’den ayırmasın.

Sonumuzu hayreylesin…

Berat Albayrak

 

Berat Albayrak tarafından yapılan istifa duyurusu kulislerde şok etkisi yarattı. Kimse böyle bir şey beklemiyordu. Son olarak Berat Albayrak duyuruyu sadece İnstagram hesabı üzerinden yaptı. Duyurunun yapıldığı saatlerde Twitter hesabını kapatan Albayrak, Facebook üzerinden de her hangi bir paylaşım yapmadı.

Sosyal Medya Hesaplarımız Twitter ve Telegram Üzerinden Bizleri Takip Edebilirsiniz.