BCB Group, Bitcoin (BTC) Satın Almak İsteyen Şirketlere Yönelik Yeni Hizmetini Başlattı - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  345257,548
  % 3,19
 • ETHEREUM/TL
  10745.51
  % 5,32
 • RIPPLE/TL
  3.14
  % 0,64
 • BITCOIN CASH/TL
  3485.91,602
  % 1,70
 • LITECOIN/TL
  1233.72
  % 3,45
 • COSMOS/TL
  133.66
  % 1,74
 • CARDANO/TL
  9.42
  % -0,55
 • TETHER/TL
  7.32
  % -1,89

BCB Group, Bitcoin (BTC) Satın Almak İsteyen Şirketlere Yönelik Yeni Hizmetini Başlattı

BCB Group, Bitcoin (BTC) Satın Almak İsteyen Şirketlere Yönelik Yeni Hizmetini Başlattı

Kripto para ticareti firması BCB Group, Cuma günü şirketlerin bilançolarında Bitcoin ve öbür kripto para ünitelerini ekleyebilmelerine yardımcı olmak maksadıyla bir hazine hizmeti başlattığını duyurdu.

BCB Treasury olarak isimlendirilen hizmet, şirketlerin hazine stratejilerinin bir kesimi olarak kripto para ünitelerini alıp satmalarına, depolamalarına ve yönetmelerine yardımcı olacak.

Şirketin CEO’su Oliver von Landsberg-Sadie, Dubai merkezli bir halkla bağlar ve reklamcılık firması olan Falcon Corporate Services FZC’nin BCB Treasury’nin birinci müşterisi olduğunu söyledi.

Landsberg-Sadie, Falcon’un kurumsal hazinesinin %75’ini BCB Treasury aracılığıyla Bitcoin’e tahsis ettiğini ve bunun “birkaç milyon dolara” denk geldiğini tabir etti. CEO, diğer müşterilerin de olduğunu ekledi.

Elon Musk’ın Tesla’sının Ocak ayında 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklamasının akabinde, şirketlerin kurumsal hazinelerine Bitcoin ekleme ilgisi büyüyor.

Tesla, Michael Saylor’un MicroStrategy’si ve Jack Dorsey’in Square’inden sonra, Bitcoin’e yatırım yapan üçüncü ABD merkezli halka açık şirket oldu. Ayrıyeten Twitter CFO’su Ned Segal, geçtiğimiz günlerde Square’in kardeş şirketi Twitter’ın da bilançosuna Bitcoin eklemeyi düşündüğünü söyledi.

Bitcoin’in fiyatı son aylarda sert bir artış gösterdi. Başkan kripto para ünitesi yayın saati itibariyle yaklaşık 52.700 dolardan süreç görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance