Bankacılık Devi Piyasaya Giriyor: Gelecek Hafta Bitcoin Vadeli Süreçleri Yapacak! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  498607,241
  % -1,87
 • ETHEREUM/TL
  19694.37
  % -3,15
 • RIPPLE/TL
  12.97
  % -9,96
 • BITCOIN CASH/TL
  8976.38,537
  % 28,57
 • LITECOIN/TL
  2489.39
  % 7,54
 • COSMOS/TL
  207.82
  % -4,86
 • CARDANO/TL
  11.44
  % -3,31
 • TETHER/TL
  8.08
  % 0,60

Bankacılık Devi Piyasaya Giriyor: Gelecek Hafta Bitcoin Vadeli Süreçleri Yapacak!

Bankacılık Devi Piyasaya Giriyor: Gelecek Hafta Bitcoin Vadeli Süreçleri Yapacak!

Reuters’ın haberine nazaran, Goldman Sachs gelecek hafta müşterileri ismine Bitcoin vadeli kontratlarında süreç yapmaya başlayacak. Bankacılık devi Goldman Sachs, kripto para ünitesi ticaret masasını tekrar başlatıyor.

Goldman Sachs, Bitcoin vadeli kontratlarında süreç yapmaya başlayacak!

Kısa mühlet evvel çıkan Reuters haberine nazaran, Wall Street’in en büyük bankalarından biri olan Goldman Sachs, kripto para ünitesi ticaret masasına bir talih daha vermeye karar verdi. Bankacılık devi Goldman Sachs, Bitcoin ticaret masasını yine başlatıyor. Goldman Sachs gelecek hafta müşterileri ismine Bitcoin vadeli kontratlarında süreç yapmaya başlayacak.

Banka, “Global Piyasalar” kısmı içinde Bitcoin vadeli süreçlerinin yanı sıra fizikî teslimi olmayan vadeli süreçlerin alım satımına önümüzdeki haftaya kadar başlayacak. Bankacılık devi, şu anda Bitcoin odaklı bir borsa yatırım fonunu yani bir Bitcoin ETF’sini de araştırıyor. Hepsinden öte Goldman Sachs, kripto para ünitesi saklama/depolama piyasasınada girmek istiyor.

Goldman Sachs, Bitcoin’in bir varlık sınıfı olmadığını tez etti

Mart ayında, Goldman Sachs’ın kripto para ticaretine girmesiyle ilgili birçok spekülasyon vardı, lakin plan daha sonra rafa kaldırıldı. Nisan 2019’da banka, birinci etapta kripto para üniteleri için bir ticaret masası açmayı bile planladığını reddetti. Geçtiğimiz Mayıs ayında Goldman Sachs, “Bitcoin’in bir varlık sınıfı olmadığını” açıkladıktan sonra kripto para ünitesi topluluğunun sert tenkitleriyle karşı karşıya kaldı.  

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance