Balina Selloff’unu Ve 10 Bin Doları Bilen Trader: Bitcoin Bugün, Yarın Bu Düzeyleri Kıracak! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  496808,505
  % -2,03
 • ETHEREUM/TL
  19560.34
  % -3,23
 • RIPPLE/TL
  12.8
  % -9,12
 • BITCOIN CASH/TL
  9140.45,432
  % 31,81
 • LITECOIN/TL
  2515.84
  % 9,37
 • COSMOS/TL
  206.46
  % -7,03
 • CARDANO/TL
  11.43
  % -3,62
 • TETHER/TL
  8.06
  % 0,27

Balina Selloff’unu ve 10 Bin Doları Bilen Trader: Bitcoin Bugün, Yarın Bu Düzeyleri Kıracak!

Balina Selloff’unu ve 10 Bin Doları Bilen Trader: Bitcoin Bugün, Yarın Bu Düzeyleri Kıracak!

Piyasada nam salmış olan usta analist Josh Rager, Bitcoin (BTC)’in önümüzdeki seanslarda 56.000 dolar ve ötesinde yükselebileceğini öne sürüyor. Pekala bu gaye gerçekleşebilir mi?

Josh Rager: Bitcoin önümüzdeki seanslarda 56.000 dolara ulaşabilir!

Blockroot.com kurucusu Josh Rager, BTC/USD’nin iki nedenden ötürü yükselmeye devam edebileceğini söyledi. Birincisi analiste nazaran, ABD Lideri Joe Biden’ın Senato’daki 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketinin son onayı, devam eden Bitcoin rallisinin daha da büyümesine yardımcı olabilir. İkincisi analiste nazaran, kripto para ünitesinin ABD borsasıyla müspet korelasyonu, yükseliş eğilimini tetikleyebilir. Josh Rager hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Kimileri bunun daha büyük bir düzeltmenin başlangıcı olduğunu söylüyor. Elbette, olabilir. Ama en azından fiyatın 56.000 doları tekrar test etmek için yükseldiğini görmek istiyorum. Ancak işlerde ve pay senetlerinde 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketiyle, şu anda Bitcoin‘de düşüş benim için sıkıntı.

Josh Rager’a nazaran Bitcoin, 58.000 doların üzerindeki rekorunu tekrar test etmek istiyor – Kaynak: TradingView.com

Josh Rager, Bitcoin’de 10 Mayıs’ta yaşanan 2.000 dolarlık yani 10.000 dolardan 8.000 dolara olan düşüşü hakikat bildi. Yani analist, balina selloff’unu bildi. Ayrıyeten analist, BTC’nin 10 bin doların üzerine çıkacağını da hakikat öngördü. Bunlar dışında Josh Rager’ın yüksek muvaffakiyet oranına sahip olduğu birçok kestirimi bulunuyor.

Analistin açıklamaları, Bitcoin’in geçen yılki performansını hatırlatıyor

Analistin açıklamaları, Bitcoin’in geçen yılki performansını hatırlatıyor. Mart 2020’den bu yana, Bitcoin ve Wall Street’teki tüm endeksler, Federal Rezerv sınırsız tahvil satın alma programına başladığında ve gösterge borç verme oranlarını neredeyse sıfıra indirdiğinde birbiriyle uyumlu bir biçimde yükseldi. Bu ortada, ABD hükümeti toplamda 3,1 trilyon dolar bedelinde iki teşvik paketi çıkardı. Trader’lar ve yatırımcılar, cazip ABD tahvillerinin getirilerinin olmaması nedeniyle Bitcoin ve gibisi daha riskli varlıklara akın etti. Bu ortada, ağır sermaye enjeksiyonu ABD dolarının satın alma gücünü düşürdü.

ABD doları endeksi yüzde 12’den fazla düşerek tasarruf sahiplerine ve nakit bazlı bilançoları olan kurumlara ziyan verdi. Mart 2021’e girerken katalizörler pek değişmedi. FED, her ay 120 milyar dolarlık devlet borcu ve ipoteğe dayalı kurumsal menkul değerler satın alıyor. Faiz oranları hala sıfıra yakın seyrediyor. Bu ortada, 1,9 trilyon dolarlık yardım paketinin onaylanması, ABD dolarını uzun vadede aşağı çekmeyi bekliyor. Bitcoin, iki hafta sonra birinci sefer Salı günü 54.000 doların üzerine çıktı. Kripto para ünitesinin üst taraflı hareketi, ABD borsasının toparlanma rallisi ile uyumlu hale geldi. 

Nick: Bitcoin’in faiz oranlarının yükselişine ayak uydurması mutlaka âlâ bir işaret!

Fakat birtakım analistlere nazaran, yükseliş atağı piyasa riskleriyle birlikte gelir. Son vakitlerde, Bitcoin de dahil olmak üzere pandeminin kazananları, devlet tahvillerindeki satıştan kaynaklanan önemli aşağı istikametli baskıyla karşı karşıya kaldı. Yatırımcılar, ABD’de beklenenden daha süratli bir ekonomik toparlanmayla Hazine piyasalarını akın etti. Sermayeyi, salgın sırasında kıymetini en çok kaybeden varlıklara taşıdılar.

Yükselen ABD tahvil getirilerinin FED’i faiz oranlarını yükseltmeye zorlayacağına dair endişeler devam ediyor. Merkez Bankası Lideri Jerome Powell, geçen hafta yaptığı bir konuşmada rastgele bir şahin siyaset izlemeyeceğini açıklarken, Bitcoin ve borsa ihtiyatlı bir biçimde yüksek süreç gördü. Ecoinometrics haber bülteninin muharriri Nick, konuya yönelik şunları söyledi:

Bitcoin’in faiz oranlarının yükselişine ayak uyduruyor üzere görünmesi muhakkak yeterli bir işaret. Bu, benimsemenin bu döngünün ana itici gücü olmaya devam ettiği manasına geliyor. Doğal piyasa boyutuna (fiziksel altın) ulaşacağına inanıyorsanız, Bitcoin’in büyümesi gereken 10 kat’tan fazlası var. O vakit süreksiz olarak artan getiri durumu hakkında endişelenmiyorsunuz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance