• BITCOIN
  226562,651
  % -2,69
 • ETHEREUM
  9280.4
  % -2,11
 • RIPPLE
  1.88
  % -3,49
 • BITCOIN CASH
  2901.08,536
  % -7,54
 • LITECOIN
  927.64
  % -5,37
 • COSMOS
  52.43
  % -5,66
 • CARDANO
  2.37
  % -3,68
 • TETHER
  7.43
  % 0,89

Avalanche (AVAX) Coin Nedir? AVAX Coin Fiyat Hareketi – Price

Avalanche (AVAX) Coin Nedir? AVAX Coin Fiyat Hareketi – Price

Bu yazımızda Avalanche Nedir, AVAX Coin Nedir, AVAX Coin Binance, AVAX Coin Satın al, Avax Coin nasıl alınır, AVAX Coin Hangi Borsada işlem görüyor, Avax token nasıl alınır gibi sorulara cevap bulabilirsiniz. Avalanche (AVAX) hakkındaki tüm bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Avalanche (AVAX) Nedir?

Avalanche (AVAX), merkeziyetsiz uygulama, yeni finansal ilke ve bir arada çalışabilen blok zincirleri oluşturmayı hedefleyen; açık kaynağa sahip bir platformdur. Konsensüs Protokolünden faydalanarak oluşturulan Avalanche (AVAX)  işlemleri çok kısa süre içinde onaylayan, Ethereum geliştirme araç setinin hepsini destekleyip milyonlarca kişiye imkan sağlayan ilk akıllı sözleşmeler platformudur. Bilgisayar Profesörü  Emin Gün Sirer tarafından başlatılan Blockchain projesidir. Avalanche de transfer süresi benzerlerine göre çok ileri seviyede bulunuyor, ortalama transfer süresi 2 sn. Bunun dışında enerji tüketimi konusunda da doğa dostu bir proje ve ayrıca Avalanche Protokolünde herkes eşit haklara sahip bir lider bulunmuyor.

Avalanche (AVAX) Coin Nedir? AVAX Fiyat Hareketi - Price

Avalanche (AVAX) Coin Nedir

AVAX, Avalanche platformunun sınırlı tedariğe sahip yerel Kripto parasıdır. Katılımcılar, AVAX’ı stake ederek blok üreticisi ve doğrulayıcısı haline gelebilir ve stake etme ödülleri nedeniyle bunu yapmaya teşvik edilir. Ağdaki her türlü işlemin ücretleri AVAX’ta yakılarak ödenir, böylece tüm token sahipleri için AVAX arzı azalır.

Hızlı Gerçekler: AVAX Token, sınırlı bir tedarik varlığıdır. Mainnet arzı 360M token ve toplam limit 720M token olarak ayarlandı. Sistem, maksimum sınıra ulaştıkça sürekli olarak yeni AVAX token basarken, çeşitli işlemlerin ücretleri yakılacaktır. Ana Avalanche alt ağına yerleştirilen tüm işlemler AVAX’ta ücret ödeyecek ve böylece AVAX’ı sistemdeki merkezi hesap birimi olarak sağlamlaştıracaktır.

Staking Süreci: Avalanche, hafif, basit ve sezgisel stake etme süreci nedeniyle kendisini diğer blok zincirlerinden ayırıyor. Avalanche ve diğer tüm alt ağlarında tam bir blok üreticisi olmak için en az 2.000 AVAX gerekir. Desteklenen ortamlar arasında Windows, Mac, Linux ve çoğu bulut altyapısı bulunur.

Staking Ödülleri: Avalanche ve diğer blockchain platformları arasındaki önemli bir fark, yönetim mekanizmasıdır. Stake etme ödülleri, sistem geliştikçe dinamik değişikliklere tabidir. İlk yıl için, yıllık stake ödülü başlangıçta %7 ile %12 arasında bir para basma oranını hedefleyecektir.

Avalanche (AVAX) Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

Avalanche (AVAX) Coin yazım itibariyle yirmi civarında borsa üzerinden alınıp satılabiliyor. Bu borsalar içinde Binance, Huobi Global, Bitfinex, CoinTiger, Hotbit, Gate, BKEX, BigOne, LBank, Biki, OKEx, Hoo ve WazirX gibi popüler Kripto alım satım platformları bulunuyor. Sunulan işlem çiftleri ile AVAX Token alım satım imkanı otuz civarına kadar çıkıyor.

Avalanche (AVAX) Coin Grafik ve Fiyat Hareketi

Coingekco verilene göre, bugün için Avalanche (AVAX) fiyatı 3,66 dolar 24 saatlik ticaret hacmi 21.969.438 dolar şeklindedir. Fiyat son 24 saatte 0.8% oranında artmıştır.25 Milyon coin dolaşım arzına ve maksimum 360 Milyon coin arzına sahiptir. Binance, şu anda AVAX ticaretinin yapıldığı en aktif borsadır. Avalanche (AVAX) için tüm zamanların en yüksek seviyesi yaklaşık bir ay önce 6,98 dolar olarak kayıtlara geçmiş. Yine AVAX için en düşük seviye ise bundan yaklaşık 23 gün önce 3,23 dolar olarak görünüyor. Son olarak AVAX 90.008.587 dolar piyasa değeri ile Kripto paralar arasında 95. sırada yer almaktadır.

Sosyal Medya Hesaplarımız Twitter ve Telegram Üzerinden Bizleri Takip Edebilirsiniz.