Assassin’s Creed’in İmalcisi, Blockchain’e İlgi Göstermeye Devam Ediyor - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  497621,615
  % -1,94
 • ETHEREUM/TL
  19798.2
  % -2,28
 • RIPPLE/TL
  12.61
  % -11,22
 • BITCOIN CASH/TL
  9203.36,417
  % 31,15
 • LITECOIN/TL
  2526.74
  % 9,53
 • COSMOS/TL
  208.65
  % -7,00
 • CARDANO/TL
  11.46
  % -3,70
 • TETHER/TL
  8.06
  % 0,18

Assassin’s Creed’in İmalcisi, Blockchain’e İlgi Göstermeye Devam Ediyor

Assassin’s Creed’in İmalcisi, Blockchain’e İlgi Göstermeye Devam Ediyor

Dünyanın en ünlü oyun şirketlerinden Ubisoft, NFT’lerden, hayır kurumları için çeşitli token vergilerine kadar blockchain kozmosunu keşfetmeyi sürdürüyor.

Blockchain oyun dünyası çoklukla daha küçük şirketlerin iştirakinden oluşmuştur. Lakin bunun hayli kıymetli bir istisnası kelam konusu. Assassin’s Creed, Far Cry, Just Dance v.b. üzere tüm dünyada ses getiren üretimlere imza atan Ubisoft, blockchain dalına etkin olarak katılan dev firmalar ortasında yer alıyor. Birinci olarak 2019’da HashCraft’ı açıklayarak dala birinci adımını atan şirket, ilgisini hala sürdürüyor.

Ubisoft o günden beri kripto teşebbüsleri ile yakın temasta olmayı sürdürüyor. ayıncının blok zinciri amaçları, Blockchain Teşebbüsü Yöneticisi Nicolas Pouard tarafından yönetilen Stratejik İnovasyon Laboratuvarı’ndan geliyor. Pouard yakın tarihli bir röportajında, “Mizyonumuz geleceği ön görmek ve Ubisoft’un buna hazırlıklı olmasını sağlamak” sözünü kullanmıştı.

Ubisoft birinci etapta, blockchain teşebbüsleri konusunda yapmaktan çok fikir üretme kısmında yer alıyordu. Lakin daha sonra firmanın bu tutkuları aksiyona dönüştü. Sorare ile birlikte geliştirilen One Shot League oyunu dal için epey kıymetli olabilir. Pouard One Shot League oyunu ile ilgişi şu tabirleri kullandı:

“Yaşanan NFT patlaması, Blockchain oyunlarına dikkat çekilmesini sağlıyor. Geleceği iddia etmek güç fakat şimdilik şahane grupların oyun geliştirmesinde ve para kazanmasında yardımcı bir rol üstleniyoruz. Lakin para kazanma tarafında dikkatli olmamız gerekiyor. İşte bu yüzden One Shot League ile oynanması fiyatsız bir oyun oluşturmak istedik.”

Ubisoft’un yayınlanan birinci kripto oyunu ise Rabbids Token oldu. Wildcards ile iş birliği yapılan projede, Rayman’serisinden esinlenerek ERC-721 NFT’leri satın almalarına müsaade veren bir tecrübe kelam konusuydu.

Ubisoft’un oyun bölümündeki yeri ve ehemmiyeti göz önüne alındığında, blockchain benimsenmesi için epey tesirli olabileceği açıkça görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance