Andreas Antonopoulos: Ethereum’un (ETH) Geleceği Bitcoin’den (BTC) Daha Meçhul - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  479641,561
  % 0,55
 • ETHEREUM/TL
  17145.24
  % 1,23
 • RIPPLE/TL
  10.36
  % 17,77
 • BITCOIN CASH/TL
  5375.34,479
  % 3,11
 • LITECOIN/TL
  1953.07
  % 6,96
 • COSMOS/TL
  169.11
  % -2,49
 • CARDANO/TL
  9.82
  % -0,98
 • TETHER/TL
  8.13
  % -0,47

Andreas Antonopoulos: Ethereum’un (ETH) Geleceği Bitcoin’den (BTC) Daha Meçhul

Andreas Antonopoulos: Ethereum’un (ETH) Geleceği Bitcoin’den (BTC) Daha Meçhul

Bitcoin (BTC) savunucusu ve eğitimci Andreas Antonopoulos, Ethereum’un (ETH) geleceğinin Bitcoin’e kıyasla epey bilinmeyen olduğunu söz etti.

Antonopoulos, Real Vision ile gerçekleştirdiği röportajda, Ethereum ile Bitcoin’i karşı karşıya getirdi. Ona nazaran Ethereum’un daha genel emelli bir yapıda olması, fikir yürütmeyi de sıkıntı hale getiriyor. Ethereum’un karmaşık yapısı daha fonksiyonel olsa da, bunun birtakım sonuçları kelam konusu.

“Ethereum sisteminin gelişebilmesi için çok daha fazla yeniliğe gereksinim duyuluyor. Bu nedenle bunu yaparken birtakım tökezlemeler yaşanacaktır. Hatta yıkıcı kayıplar bile olabilir.

Bu sebeplerle Ethereum’u daha çok tamamlayıcı bir rolde görüyorum. Bitcoin’in girmek istemediği kimi inovasyon alanlarına Ethereum girmiş durumda.”

Antonopoulos, kelamlarının devamında, Ethereum’un baş karıştıran piyasa anlatıları için yapabileceği şeylerden kelam etti:

“Ethereum’un geleceği elbette Bitcoin’in geleceğinden daha bilinmeyen görünüyor. Ethereum’un kullanım durumu, çok daha açık bir yapıda bulunduğundan, fikir yürütmek sıkıntı ve baş karıştırıcı. DeFi kesimi, NFT’ler yahut ICO’lar. Ethereum’un mevcut modelinin ne olduğunu düşündüğünüzde birçok farklı sonuçla karşı karşıya kalmanız mümkün.”

Antonopoulos, kripto para dalının, düzenleyicilerin yeni ataklarına karşı dayanması gerekeceğini, lakin tüm bunların makûs olmak zorunda olmadığını da ekledi:

“2009 yılında blockchain‘in piyasaya sürülmesi, tüm duvarları yıktı ve herkese nezaret olmadan süreç yapabilme imkanı verdi.

Blockchain teknolojisinin sınırsız geniş ve açık inovasyon alanını hem uygun istikametleri hem de makus taraflarıyla kucaklamamız gerekiyor. Şu sıralar kriptografide ve dağıtılmış sistemlerde son 300-400 yıldaki en güzel finansal hizmetleri görüyoruz. Bununla birlikte en cüretkar dolandırıcılık faaliyetlerine de şahit oluyoruz. Saadet zincirleri ve piramit planları üzere birçok farklı formülle saf yatırımcılar aldatılıyorlar. Lakin her şeye karşın Bitcoin’in son derece güçlü bir ağı ve altında yatan son derece yararlı bir teknoloji var. Bu nedenle Bitcoin’in hayli düzgün bir yatırım olduğu kanaatindeyim.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance