• BITCOIN
  227621,468
  % -2,06
 • ETHEREUM
  9298.96
  % -2,82
 • RIPPLE
  1.87
  % -4,09
 • BITCOIN CASH
  2908.11,327
  % -7,42
 • LITECOIN
  921.03
  % -6,40
 • COSMOS
  53.02
  % -5,25
 • CARDANO
  2.37
  % -4,20
 • TETHER
  7.32
  % -0,47

Cronje’un DeFi Projesi Keep3r Network Protokolünde Dejavu

Cronje’un DeFi Projesi Keep3r Network Protokolünde Dejavu

Yearn Finance’in yaratıcısı Andre Cronje, Ağustos’tan bu yana Keep3r Network adlı üçüncü protokolünü GitHub’da sessizce yayınladı. Resmi bir lansman duyurusu olmamasına ve Keep3r’ün protokolün beta aşamasında olduğunu belirten belgelere rağmen , aşırı heyecanlı yatırımcılar bir kez daha projeye yatırım yapmak için acele ettiler, bu acele alınan kararla birlikte çoğunluğu zarar etti.

Keep3r, teknik işler için merkezi olmayan bir pazar yeridir. Platform, insan gücü sıkıntısı çeken kripto projelerine özel iş gücü ve teknolojiye erişim sağlamayı amaçlamaktadır. Keep3r’ün dokümantasyonu, görevleri, platform tarafından desteklenen türden işlerin örnekleri olarak “bir işlemi çağırmak kadar basit veya kapsamlı zincir dışı mantık gerektirecek kadar karmaşık” olarak gösterir. İşverenler, Uniswap’ta KPR ve ETH (ETH) farming ile kazanılan ücretlerden çalışanlara KPR ödeyebilirler.

Yeni proje, Cronje’nin GitHub veya Ethereum adresini takip eden kişiler tarafından fark edildi. Cronje, kişisel cüzdanındaki kodla doğrudan etkileşime girdi. Bir grup fırsatçı tüccar ve botları platforma hızla para yatırdı ve token’in Uniswap’ta ticaretini başlattı. Bu durum sonrasında, Keep3r Network sözleşmeleri Cronje tarafından test edilirken, KPR fiyatı 100 doların altına düşmeden önce fiyatı 1 dolar civarından 2.000 dolara kadar yükseldi.

Neyse ki KPR, Cronje’nin en son projesi olan ve uğruna ölüm tehditleri aldığı Eminence projesine benzer bir sonuç doğurmadı. Bilindiği üzere daha önce Eminence projesi için toplanan 15 milyon dolar fon çalınmış ve bu yüzden Yearn.finance geliştiricisi ölüm tehditleri aldığını dile getirmişti. KPR projesi için ise küçük bir miktar yatırım geldi, Cronje bu sefer birkaç bin dolarla kurtuldu.

Sosyal Medya Hesaplarımız Twitter ve Telegram Üzerinden Bizleri Takip Edebilirsiniz.