Analistler, Altın’ı Pump’layacak Gelişmeyi Açıkladı: Bu Rekorları Göreceğiz! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  343306,610
  % -5,61
 • ETHEREUM/TL
  10902.94
  % -7,04
 • RIPPLE/TL
  3.21
  % -5,54
 • BITCOIN CASH/TL
  3568.19,522
  % -6,53
 • LITECOIN/TL
  1263.69
  % -3,30
 • COSMOS/TL
  125.48
  % -9,02
 • CARDANO/TL
  7.61
  % 1,53
 • TETHER/TL
  7.43
  % 3,06

Analistler, Altın’ı Pump’layacak Gelişmeyi Açıkladı: Bu Rekorları Göreceğiz!

Analistler, Altın’ı Pump’layacak Gelişmeyi Açıkladı: Bu Rekorları Göreceğiz!

Fiyatlar sekiz haftanın en düşük düzeyine düştüğü için altın piyasası için uygun bir hafta olmadı. Birçok yatırımcı artık bunun daha ne kadar süreceğini soruyor. Altın’daki satış, ABD tahvil piyasasında kıymetli bir satışla çakışıyor. Bu hafta ABD 10 yıllık tahvil getirisi, geçen yılın Mart ayında COVID-19’un paniğe bağlı satışından bu yana en yüksek düzeyi olan %1,3’ün üzerine çıktı. Ralli, ABD Ticaret Bakanlığı’nın Ocak ayında perakende satışlarda %5,3 artış bildirmesinin akabinde geldi.

Yatırımcılar, altın ve tahvil üzere inançlı liman varlıklarını döküyor

Piyasadaki son datalara nazaran, hükümetin teşvik planı işe yarıyor ve Aralık ayında Amerikalılara verilen 600 dolar, iktisat için değerli bir itici güç olan tüketim artışını artırmaya yardımcı oluyor. Bu ortamda yatırımcılar altın ve tahvil üzere inançlı liman varlıklarını döküyor. Her iki ayağıyla yatırımcılar risk varlıklarına atlıyorlar. Büyüme ve enflasyon ortasındaki tartışmadan daha öncede bahsettik ve o denli görünüyor ki büyüme argümanı biraz çekişme kazanıyor.

Uzmanlara nazaran, kimi yatırımcılar altın piyasasından çıkıyor. Bu hafta kıymetli bir altın boğası olan TD Securities, fiyatların ONS   başına 1.790 doların altına düşmesi nedeniyle long durumlarını bıraktığını söyledi. TD Securities analistleri, tahvil getirileri yükseldikçe piyasanın yakın vadede daha fazla likidasyon görebileceği konusunda uyardılar.

Analistler: Altın fiyatları rekor düzeylere geri dönebilir

DoubleLine’ın CEO’su ve milyarder altın boğası Jeffrey Gundlach bile altın üzerinde soğuyor gibi görünüyor. Çarşamba günü bir tweet’te Jeffrey Gundlach, son altı aydır altın konusunda tarafsız olduğunu söyledi. Bunun yerine Jeffrey Gundlach, Bitcoin’i izliyor. Jeffrey Gundlach şunları söyledi:

Bir huniye dökülen çok ölçüde sıvı bir sel oluşturuyor. Bitcoin tahminen altın’dan daha düzgün bir teşvik edici varlık. Altın üzere görünmüyor.

Altın yatırımcıları ortasındaki olumlu hisler bozulmaya başladı. Ancak kimi analistler, altın’ın düşme ihtimali olmasına karşın, oyunda hala kıymetli uzun vadeli temellerin var olduğunu belirtiyor. Ayrıyeten analistler, rallinin rekor düzeylere geri dönmesinin sona ermekten çok uzak olduğu konusunda uyarıyorlar.

Ole Hansen: Getiri eğrisi denetimi, altın’ı 2.000 doların üzerine gönderebilir!

Altın uzmanı ve analist Neils Christensen’e nazaran, gerçek şu ki tahvil getirileri lakin ekonomik büyüme üzerinde yük oluşturmaya ve çok pahalı pay senedi piyasaları için kıymetli bir risk oluşturmaya başlamadan evvel yükselebilir. Neils Christensen’e nazaran, finansal piyasalarda bu kadar çok borcun artmasıyla, Federal Rezerv faiz oranlarını uzun müddet yüksek tutmayı göze alamaz. Mevcut ortam değişmezse Neils Christensen’e nazaran, ABD merkez bankası sonunda tahvil getirilerini getiri eğrisi denetim programı ile sınırlamak zorunda kalacak.

Saxo Bank emtia stratejisi lideri Ole Hansen, Kitco News ile yakın vakitte yaptığı bir röportajda, getiri eğrisi denetiminin altın piyasası için bir “oyun değiştirici” olacağını belirtti. Ayrıyeten Ole Hansen, bunun altın’ın fiyatlarını 2.000 doların üzerinde rekor düzeylere geri gönderebileceğini söyledi.  Birçok analist, Federal Rezerv tahvil getirilerini sınırlamak için adım attığında, odağın bir defa daha yükselen enflasyon tehdidine kayacağını söylüyor. Bu Neils Christensen’e nazaran, tahvil getirilerinin yükselememesi ile yükselen enflasyonun gerçek faiz oranlarını aşağı çekeceği manasına gelir. Neils Christensen’e nazaran bu, altın’ın en düzgün formda parladığı vakit olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance