Analistler: Altın Fiyatları Yılı Bu Düzeylerle Bitirecek! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  334149,371
  % 4,14
 • ETHEREUM/TL
  22850
  % 8,50
 • RIPPLE/TL
  6.17
  % 3,07
 • BITCOIN CASH/TL
  4572.7,213
  % 2,12
 • LITECOIN/TL
  1194.13
  % 3,00
 • COSMOS/TL
  109.1
  % 7,21
 • CARDANO/TL
  11.61
  % 2,86
 • TETHER/TL
  8.49
  % 0,55

Analistler: Altın Fiyatları Yılı Bu Düzeylerle Bitirecek!

Analistler: Altın Fiyatları Yılı Bu Düzeylerle Bitirecek!

Enflasyon ve faiz oranı beklentileri piyasaya hakim olmaya devam ederken altın fiyatları istikrarsız bir pozisyonda. Ancak bir yatırım firmasına nazaran, global finans piyasalarında artan belirsizlik kıymetli metali destekliyor. Firmanın varsayımlarına yakından bakalım…

Haywood Research analistleri: Altın fiyatları 2021’de ortalama 1.815 dolar civarında olacak

Haywood Research’teki analistler, en son pahalı metal tahminlerinde 2021 yılı sonuna kadar altın ve gümüş için görünümlerini yavaşça yükselttiler. Firma, altın fiyatlarının bir evvelki iddiaya nazaran %0,8 artarak, yıl ortalamasının 1.815 dolar civarında olacağını söyledi. Haywood Research’teki analistler mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın fiyatları somut, değiştirilebilir ve sağlam bir eser ve paha deposu olmaya devam ediyor. Pahalı metaller kompleksinin uzun vadeli bir yükseliş trendinde olduğuna inanıyoruz ve Mart 2021’in en düşük düzeylerinden son kırılma bu görüşü desteklerken, uzun vadeli ekonomik faktörler yapan olmaya devam ediyor.

Haywood Research analistleri, piyasaları yorumluyor

Bu kestirimler, ABD Hazine getirileri yeni satın alma ivmesi bulmak için gayrete devam ettikçe geliyor. 10 yıllık getiriler en son %1,16 düzeyinde süreç gördü. Aynı vakitte enflasyonu da içeren gerçek getiriler -%1’in altında süreç görüyor. Kimi analistler, ABD dolarının bir ölçü dirençli güç göstermesi nedeniyle altın’ın tahvil getirilerine reaksiyon vermediğini belirtiyor.

Haywood’daki analistler, artan enflasyon baskılarına ve değişen faiz oranı beklentilerine reaksiyon verdikleri için finansal piyasaların sıkıntı durumda olduğunu söyledi. Enflasyon yükselmeye devam etse de analistler, faiz oranlarının mevcut toparlanmayı tehdit etmeden evvel yükselmesi için çok fazla alana sahip olduğunu kaydetti. Analistler, “Enflasyonu denetim etmek için oranların yükselmesi gerekecek, fakat bu da ABD borcuna olan faizi artırarak açığı daha da yükseltiyor” dedi.

Haywood Research analistleri: Enflasyon uzun vadeli altın için kritik bir öge olmaya devam ediyor

Analistler, enflasyonun uzun vadeli altın fiyatları için kritik bir öge olmaya devam ettiğini de vurguluyor. Haywood Research’teki analistler mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

FOMC, enflasyonun süreksiz olduğunu ve gerilemesi beklendiğini söylese de, geçen yılki ‘ortalama enflasyon hedeflemesine’ geçiş, FED’in faiz oranlarını daha uzun mühlet enflasyonun altında tutmasına müsaade veriyor.

Coinrot.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, geçen hafta ABD Çalışma Bakanlığı, yıllık TÜFE’nin %5.4 artarak 2008’den bu yana en büyük artışı yaşadığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance
Malatya masaj Yalova masaj Sivas masaj Tokat masaj Kayseri masaj Trabzon masaj Aydın masaj Elazığ masaj Afyon masaj Kütahya masaj Ordu masaj Eskişehir masaj Gaziantep masaj