Analistler: Altın Fiyatları İçin Önümüzdeki Hafta Bu Gelişmelere Dikkat! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  488638,221
  % 0,02
 • ETHEREUM/TL
  17539.84
  % 0,61
 • RIPPLE/TL
  10.99
  % 8,42
 • BITCOIN CASH/TL
  5517.02,110
  % 0,91
 • LITECOIN/TL
  2033.63
  % 4,38
 • COSMOS/TL
  177.87
  % 4,18
 • CARDANO/TL
  10.28
  % 4,00
 • TETHER/TL
  8.17
  % 0,25

Analistler: Altın Fiyatları İçin Önümüzdeki Hafta Bu Gelişmelere Dikkat!

Analistler: Altın Fiyatları İçin Önümüzdeki Hafta Bu Gelişmelere Dikkat!

Altın fiyatları son günlerde sert düşüyor. Sarı metal, yıla 1.912 dolar civarında başladıktan sonra, Cuma günü sekiz ayın en düşük düzeyini gördü ve 1.714 dolara dokundu. Datalar incelendiğinde altın’ın yılın başından bu yana yaklaşık 200 dolar düştüğü görülüyor. Pekala altın fiyatlarındaki düşüş devam edecek mi? Fiyatları etkileyecek gelişmeler ve tarihler nelerdir?

ING FX stratejistleri: Gelecek haftaki FED konuşmacılarına dikkat edin!

Altın fiyatları aşağı istikametli eğilimini sürdürürken önümüzdeki hafta izlenmesi gereken birkaç FED konuşmacısı var. Bilhassa analistler, piyasanın tarafını belirlemek için FED’in getirilerdeki ani yükselişi ele alıp almayacağını sorguluyor. ING FX stratejistleri, hususa yönelik şu değerli açıklamaları yapıyor:

En azından bu hafta, şu ana kadar açıkça eksik olan kimi telaşlarını lisana getirmeye başlayarak, FED’e hazine düşüşünü yavaşlatma fırsatı verecek olan FED Lideri Powell da dahil olmak üzere, bir dizi FED konuşmacısı olacak.

Altın fiyatları için önümüzdeki hafta izlenecek makro bilgiler

FED Lideri Powell, Perşembe günü The Wall Street Journal’ın düzenlediği Jobs Summit’te ABD iktisadı hakkında konuşacak. Etkinlik canlı olarak yayınlanacak. Makro datalar açısından Pazartesi, ABD ISM imalat PMI, ADP tarım dışı istihdam değişikliği ve Çarşamba günü ISM tarım dışı istihdam endeksi olacak. Ayrıyeten Perşembe günü işsizlik müracaatları ve Cuma gününde fabrika siparişleri ile haftanın en büyük olayı olan tarım dışı maaş bordroları olacak. Piyasadaki fikir birliğine nazaran, Şubat istihdam raporu 165.000 iş artışı gösterecek ve işsizlik oranı %6,3’te kalacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance