Analistler Açıkladı: Altın Fiyatları Bu Düzeylerde Çakılabilir! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  488884,196
  % 0,06
 • ETHEREUM/TL
  17574.88
  % 1,20
 • RIPPLE/TL
  11.2
  % 7,55
 • BITCOIN CASH/TL
  5559.47,329
  % 0,84
 • LITECOIN/TL
  2052.22
  % 2,60
 • COSMOS/TL
  178.08
  % 3,44
 • CARDANO/TL
  10.32
  % 4,23
 • TETHER/TL
  8.17
  % 0,22

Analistler Açıkladı: Altın Fiyatları Bu Düzeylerde Çakılabilir!

Analistler Açıkladı: Altın Fiyatları Bu Düzeylerde Çakılabilir!

Altın fiyatları, Cuma günü getirilerin orantılı bir biçimde yükselmesiyle tekrar keskin satış baskısına maruz kaldı. ABD dolarındaki bir sıçrama, bir hafta boyunca yarar sağlamaya devam eden pahalı metaller üzerinde de baskı oluşturdu. Pekala artık altın’da taraf neresi? Analist kestirimleri hangi tarafta? İşte bu soruların ve daha fazlasının karşılığını bulacağınız tahminler…

JFD analistleri: Altın’da düşüşün bu düzeylere hakikat devam etmesini bekliyoruz

XAU/USD Perşembe günü 1.740 direncini gördükten sonra Cuma günü daha düşük düzeylerden süreç gördü. Bu düşüş, fiyatı Çarşamba gününün en düşük düzeyi olan 1.708 doların altına çekti. JFD analistleri, kıymetli metalde düşüşün devam etmesini bekliyor. JFD analistleri hususa yönelik şu yorumlarda bulundu:

Bizim görüşümüze nazaran, 1.708 doların altındaki hareket, Pazartesi gününün en düşük düzeyi olan 1.677 dolara giden yolu açmış olabilir. Bu kırılma, ayıların 21 Nisan’ın en düşük düzeyi olarak tanımlanan 1.659 dolar pürüzüne meydan okumasına müsaade verebilir. Bu bariyer de kaymayı durduramazsa, o vakit 8 Nisan’ın en düşük düzeyi olan 1.640 civarında genişlemeler yaşayabiliriz. Dikkatimizi kısa vadeli osilatörlerimize kaydırdığımızda, RSI’nin 50’nin altına düştüğünü ve aşağıya yanlışsız işaret etmeye devam ettiğini, MACD’nin ise kısmen olumlu olmasına karşın tetik çizgisinin altında kaldığını görüyoruz. Yakında negatife dönebilir. Her iki gösterge de altın’ın yakında aşağı taraflı sürat kazanmaya başlayabileceğini gösteriyor ve bu da kısa vadede daha fazla düşüş fikrini destekliyor.

Alternatif olarak JFD analistleri, düşüş durumunu terk etmek ve yükselişin aksine dönmesini incelemeye başlamak için, 1.760 doların üzerinde net bir kırılma arıyor. Analistlere nazaran, altın bu durumda 1.783 dolar bölgesine gerçek tırmanabilir. Bu da analistlere nazaran, yükseliş eğilimini 1.813 dolara hakikat uzatabilir.

Ross Norman: Altın piyasası için âlâ şeyler var…

Metals Daily’nin CEO’su Ross Norman, MarketWatch’a verdiği demeçte piyasaları yorumlayarak şunları söyledi:

Her şey yeniden ABD Hazine getirileriyle ilgili, sağlam bir dolarla altın sıkıntısını birleştiriyor. Cüret verici bir formda, Avrupa’daki fizikî talep, tedarik zincirleri zorlandığı için olağanüstü iyi… Birebir şeylerin birden fazla, şu anda altın’ın Londra fiyatlarına nazaran 10 dolar ONS primi ile süreç gördüğü Çin’de de var. Fakat borsada süreç gören fon talebi “nispeten” cansız. İkinci çeyrekte enflasyondan kelam ediliyor. Altın ekseriyetle enflasyona karşı bir korunma aracı olarak kullanılır. Ancak ekonomik bilgiler şimdi anlatıyı yakalayamadı.

Jim Wyckoff: Kısa vadede altın fiyatları için direnç yolu düşüyor

Kitco.com’da kıdemli analist olan Jim Wyckoff, günlük bir notta, piyasaları yorumlayarak şunları söyledi:

Tahvil getirilerinin yükselmesi şimdi problemli fiyat enflasyonuna yol açacak düzeylerde değil. Lakin artan getirilerin gidişatı kimi piyasa gözlemcilerini endişelendirmeye başlıyor. Uzun vadeli altın fiyatları hala yükseliş döngüsünde konsolide oluyor. Lakin kısa vadede fiyatlar için direnç yolu düşüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance