Analist: Chainlink’te (LINK) Golden Cross Oluştu! İşte Manası - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  488389,374
  % -0,14
 • ETHEREUM/TL
  17545.45
  % 0,54
 • RIPPLE/TL
  11.14
  % 7,14
 • BITCOIN CASH/TL
  5550.21,460
  % 1,06
 • LITECOIN/TL
  2041.48
  % 1,64
 • COSMOS/TL
  178.01
  % 3,58
 • CARDANO/TL
  10.31
  % 4,11
 • TETHER/TL
  8.17
  % 0,25

Analist: Chainlink’te (LINK) Golden Cross Oluştu! İşte Manası

Analist: Chainlink’te (LINK) Golden Cross Oluştu! İşte Manası

Analiste nazaran, Chainlink (LINK)’in dört saatlik grafiğinde oluşan “golden cross”, piyasa bedeline nazaran en büyük dokuzuncu kripto para ünitesinin yükselişine işaret ediyor.

Analist Yashu Gola’ya nazaran geriye dönüp bakıldığında, bir varlığın kısa vadeli hareketli ortalaması uzun vadeli hareketli ortalamasının üzerine çıktığında bir “golden cross” belirir. Ülkü olarak traderlar, yükseliş eğilimlerini belirlemek için 50 günlük MA ile 200 günlük MA ortasında bir geçişi referans göstergesi olarak ele alırlar. Bu sırada, bir varlığın 20 periyotluk MA’i, 50 devirlik MA’inin üzerinde kapandığında, traderlara piyasada satın alım hassaslığının sinyalini veriyor.

“Bullish” Chainlink grafiği

NewsBTC analisti Yashu Gola’ya nazaran LINK/USD kuru gün içinde en yüksek 30.89 dolara yükselirken 20-50 golden cross kaydedildi. Bir evvelki tabandan ölçüldüğünde, paritenin üst istikametli fiyat hareketi fiyatı yüzde 53,24 artırdı. Bunu küçük bir düzeltme izledi, fakat kısa vadeli yükseliş eğilimi sağlam görünüyordu.

LINK, daha evvel 24 Şubat’taki kırılma teşebbüslerini sınırlayan 29.75 dolar civarında bir direnç maksadı buldu. Bununla birlikte, kripto para ünitesinin rallisi bu sefer optimist temeller ile devam etti. Analiste nazaran bilakis, 29.75 dolardan bir geri çekilme, LINK’in takviye için 20-EMA’e düşme riskini alırken, 50-SMA aşağı istikametli gaye olarak görülüyor. Analiste nazaran rastgele bir düşüş, yatırımcıların “short” durumlarını 22.69’a yakın bir evvelki dayanak amacına yanlışsız açmalarına neden olabilir.

Oracle güncellemesi, BlockFi dayanağı

Chainlink piyasalarındaki ralli, Oracle ağını uygunlaştırmayı amaçlayan bir zincir dışı raporlama protokolü (OCR) geliştirdiğini duyurmasıyla da ortaya çıktı. Bu gelişmeye dair şöyle bir açıklama bulunuyor:

“Tüm node’lar, eşler ortası bir ağ kullanarak irtibat kuruyor. İrtibat sürecinde, her bir node’un fiyat müşahedesini raporladığı ve imzaladığı hafif bir konsensüs algoritması çalıştırılır. Daha sonra tek bir toplu süreç iletilerek kıymetli ölçülerde gas tasarrufu sağlanır.”

Bu sırada, LINK token’larını desteklediğini açıklayan BlockFi’ın duyurusu da LINK için daha fazla yükselişe işaret etti. BlockFi’ın dayanağını açıklamasıyla firma LINK sahiplerinin token’larını BlockFi havuzuna yatırarak yüzde 5,5 yıllık getiri elde etmelerini sağlıyor. Faizler, Chainlink token’ları ile ödeniyor.

2017’de kurulan BlockFi Bitcoin, Ethereum ve Litecoin dahil olmak üzere farklı kripto para ünitelerinde misal getiri hizmetleri sunuyor. Kısa bir mühlet evvel BTC ve ETH mevduatları için 20 milyon dolardan fazla faiz ödedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance