Amerikan Yatırım Araştırma Devi Yatırımcıları Bitcoin Konusunda Eğitiyor - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  496982,108
  % -2,15
 • ETHEREUM/TL
  19657.32
  % -3,25
 • RIPPLE/TL
  12.94
  % -8,76
 • BITCOIN CASH/TL
  9344.84,248
  % 34,05
 • LITECOIN/TL
  2516.38
  % 8,50
 • COSMOS/TL
  207.91
  % -4,75
 • CARDANO/TL
  11.4
  % -3,39
 • TETHER/TL
  8.06
  % 0,27

Amerikan Yatırım Araştırma Devi Yatırımcıları Bitcoin Konusunda Eğitiyor

Amerikan Yatırım Araştırma Devi Yatırımcıları Bitcoin Konusunda Eğitiyor

ABD merkezli yatırım idaresi firması Morningstar, yatırımcılarını Bitcoin ve öbür kripto para üniteleri konusunda eğitiyor.

Bitcoin Eğitimi

Yatırımcılar için bir soru-cevap gönderisinde, Morningstar, teşebbüsün dijital alanda yakın vakitte büyüme yaşadıktan sonra yatırımcıları güçlendirmedeki rolünün bir modülü olduğunu belirtiyor.

Lakin firma, yatırımcılara kaynak sunmasına karşın kripto para yatırımı konusunda uzun vadeli bir duruşunun olmadığını kabul ediyor. Morningstar mevzuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor.

“Dijital varlık alanına yatırımcı ilgisini izlemeye devam ediyoruz ve yatırımcıların portföylerinde kripto para ünitelerini başarılı bir halde nasıl kullanabileceklerini kıymetlendiriyoruz. Örnek olarak, şu anda borsa data platformumuzda 120’den fazla kripto / dijital varlık verisini taşıyoruz.

Yatırımcıları dijital varlıklar üzerine aydınlatmanın bir modülü olarak Morningstar, dalı dört kısma ayırdı; kripto para üniteleri, kripto para depolaması ve ödemeleri, dijital menkul değerler ve hizmetler ve ağ ve borsalar.

Bitcoin’in Yatırım Portföyündeki Rolü

Son vakitlerde Morningstar, Bitcoin’i bir yatırım portföyüne dahil etmenin artıları ve eksileri hakkında bir makale yayınladı. Enteresan bir biçimde, firma Bitcoin’i bir yatırım varlığı olarak görme konusunda kuşkucu olmaya devam ediyor.

ABD merkezli yatırım araştırma şirketi, kurumsal yatırımcıların Bitcoin alanına artan girişiyle varlığın bir çeşitlendirme aracı olarak pahasını giderek kaybettiğini belirtiyor. Bu nedenle firma, Bitcoin’in bir portföyün riske nazaran ayarlanmış getirilerini iyileştirebileceğine dair hiçbir garanti olmadığı konusunda uyarıyor.

Fakat Morningstar, Bitcoin’in alternatif bir para ünitesi ve yeni teknolojileri destekleyebilecek bir emtia olarak daha âlâ durumda olduğu sonucuna varıyor.

Morningstar, Bitcoin savunucularının başka ortaya çıkan alternatiflere de dikkat etmesi gerektiğini ekliyor. Platform, şiddetli Bitcoin ikameleri olarak Ethereum, Litecoin, Cardano, Bitcoin Cash ve Stellar Lumens’i öne çıkarıyor.

Firma ayrıyeten, Bitcoin’in nakit akışı yaratmadığı için eksiklikleri olduğuna da dikkat çekiyor. Kıymeti öncelikle insanların ne ödemeye istekli olduğuna bağlı.

Morningstar şu anda 27 ülkede faaliyet gösteriyor ve 5.230 kişilik işgücü ile 621.370 yatırımı kapsıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance