“Altın Savaşı Kazandı!” Diyen Altın Analistinden Sevindiren İddialar - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  498915,128
  % -1,81
 • ETHEREUM/TL
  19713.33
  % -3,11
 • RIPPLE/TL
  13.01
  % -9,95
 • BITCOIN CASH/TL
  8887.61,452
  % 27,12
 • LITECOIN/TL
  2494.35
  % 8,16
 • COSMOS/TL
  207.89
  % -5,04
 • CARDANO/TL
  11.45
  % -3,30
 • TETHER/TL
  8.08
  % 0,60

“Altın Savaşı Kazandı!” Diyen Altın Analistinden Sevindiren İddialar

“Altın Savaşı Kazandı!” Diyen Altın Analistinden Sevindiren İddialar

Altın piyasası, 10 yıllık tahvil getirileri yaklaşık bir yıl içindeki en yüksek düzeyinde %1,3’ün üzerinde tutulurken, 1.800 doların üzerine çıkıyor. Ünlü uzman Joe Foster ise piyasayı yorumladı ve yüz güldüren altın iddialarını açıkladı. VanEck’in portföy yöneticisi ve etkin altın ve değerli madenler stratejisti Joe Foster’a nazaran, savaş pahalı metaller piyasası ve enflasyon ortasındadır. Joe Foster’a nazaran, altın enflasyon ve reflasyon ortasındaki savaşı kazandı.

Joe Foster: Altın enflasyonist baskılara reaksiyon vermiyor, zira ispat yok

Tanınan uzman Joe Foster’a nazaran, enflasyon baskısı artmakla birlikte, hükümet ve merkez bankası teşvik tedbirlerinin ABD iktisadının mevcut iddialardan daha süratli güzelleşmesine yardımcı olacağı beklentileri tarafından gölgede bırakılıyor. Joe Foster, yakın vakitte yayınlanan bir raporda şunları söyledi:

Ekonomiyi olağan büyümeye dönmeye teşvik eden reflasyon ile fiyatlarda ve fiyatlarda artış olan çok enflasyon ortasında bir fark var.

Joe Foster, enflasyon beklentilerinin yükselmesine karşın, sırf ABD iktisadı COVID-19 salgını tarafından harap edilmeden evvel görülen düzeylere geri döndüğünü kaydetti. Geçen yıl, virüsün deflasyonist tesiri nedeniyle enflasyon kriter oldu ve bu da dünya çapında hükümetlerin gerekli olmayan tüm hizmetleri ve işletmeleri kapatmasına neden oldu. Joe Foster, hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın enflasyonist baskılara reaksiyon vermiyor, zira şimdi çok enflasyona dair rastgele bir ispat yok.

Joe Foster: Enflasyon baskısı kolaylıkla değişebilir! Bu durum altın’ı yükseltir

Joe Foster, enflasyon baskısı halihazırda bastırılmış olsa da tarihin rastgele bir gösterge olması durumunda bunun basitçe değişebileceğini söyledi. Joe Foster, bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Japonya modeli, enflasyona karşı ikna edici bir örnek teşkil ediyor. Lakin, WWll sonrası model, ezici teşvik eforları göz önüne alındığında, enflasyonist bir döngüyü en muhtemel sonuç haline getiriyor. ABD’de bu tıp bir ikazcıyı en son gördüğümüzde, 1947 Mart’ında TÜFE’deki yıllık değişimin %19,7 ile doruğa ulaştığı bir enflasyonist döngü getiren depresyona ve İkinci Dünya Savaşı’na reaksiyon olarak gördük.

Joe Foster: Yükselen enflasyon riskleri altın için en büyük yükseliş faktörü

Yükselen enflasyon riskleri altın için en büyük yükseliş faktörü olurken Joe Foster, düşük büyüme ve düşük enflasyon ortamına ait risklerin de fiyatları destekleyebileceğini kelamlarına ekledi. Joe Foster, hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu cins riskler ortasında borç meseleleri, daha da radikal mali ve para siyasetleri, berbatlaşan gelir eşitsizliği ve toplumsal huzursuzluk yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance