Altın Ne Vakit Yükselecek? Dünyaca Ünlü Analistler Yorumladı - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  500862,341
  % -1,43
 • ETHEREUM/TL
  19734.3
  % -3,01
 • RIPPLE/TL
  13.04
  % -9,71
 • BITCOIN CASH/TL
  8887.61,129
  % 27,12
 • LITECOIN/TL
  2498.52
  % 8,34
 • COSMOS/TL
  208.09
  % -4,95
 • CARDANO/TL
  11.46
  % -3,19
 • TETHER/TL
  8.08
  % 0,60

Altın Ne Vakit Yükselecek? Dünyaca Ünlü Analistler Yorumladı

Altın Ne Vakit Yükselecek? Dünyaca Ünlü Analistler Yorumladı

Altın piyasasının artık uğraş etmek zorunda olduğu yalnızca yükselen tahvil getirileri değil. Analistler, ABD dolarındaki yeni ivmenin değerli metal için öteki bir zorluk olduğu konusunda uyarıyorlar.

Analistler uyarıyor: Yalnızca getiriler değil, dolar da artık bir engel!

Kimi piyasa analistlerine nazaran, ABD iktisadının beklenenden daha güçlü bir toparlanma göreceğine dair olumlu yatırımcı hassaslığı, ABD doları endeksini dört haftanın en yüksek düzeyi olan 91’in üzerine çıkarıyor. Bu ortada, altın piyasası yeni yatırım sermayesini çekmek için çaba ediyor. Fiyatlar marjinal bir biçimde ONS başına 1.700 doların biraz üzerinde kalmak için gayret ediyor. 

Kimi ekonomistler, ABD Temsilciler Meclisi’nin Cuma günü geç saatlerde 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketini kabul etmesinden sonra yeni dolar rallisinin geldiğini belirtiyor. Yeni mali teşvik planının, COVID-19 salgını tarafından harap olan ekonomik büyümeye daha fazla takviye sağlayacağına dair beklentiler var. Lakin, en son teşvik tasarısının tekrar de Senato tarafından onaylanması gerekiyor.

Heraeus Precious Metals analistleri: Düşük volatilite altın’ı bir portföyde tutmak için bir neden! Yükselecek

En son teşvik önlemleri uzun vadede sarı metal için yükseliş eğilimi gösterirken analistler, bedelli metalin değişen büyüme beklentileriyle gayret etmesi gerektiğine dikkat çekiyor. Heraeus Precious Metals analistleri, kısa müddet evvel yayınlanan bir raporda uzun vadede altın fiyatlarının yükseleceğini söylediler. Ancak analistler, güçlenen ABD doları nedeniyle fırtına bulutlarının ufukta belirdiğini de ekliyorlar. Heraeus Precious Metals analistleri şu kıymetli yorumlarda bulundu:

Altın, son vakitlerde başka pahalı metallere kıyasla cansız göründü. Fakat düşük volatilitesi onu bir portföyde tutmak için bir neden. Çin ve Hindistan’ın kilit pazarlarında bu yıl gelişen iktisat de altın… Lakin doların gücü fiyat için önemli bir tehdit olmaya devam ediyor. Altın’da bilakis dönme çok uzakta değil. Bu evrede, kolay maliye ve mali şartlar için fiyatlandırılır altın.. Buna dayanarak, ABD’de sıkı şartlara yönelik rastgele bir söylenti negatiftir dolar… Yani altın’ı güçlendirir.

TD Securities döviz analistleri, piyasaları yorumladı

TD Securities’deki döviz analistleri, olumlu yurt içi haberlerin yanı sıra, ABD dolarının Avrupa’da büyüyen ekonomik çalkantıdan kurtulmaya başladığını söylüyor. TD Securities döviz analistleri şu kıymetli açıklamalarda bulunuyor:

EUR için hayli düşük bir görünüm sergiliyoruz. Bölge iktisadı hala zahmetli durumdayken, EUR’nun benzerlerinin gerisinde kalacağını düşünüyoruz. Euro bölgesi aşı dağıtım programında düşük performans göstermeye devam ediyor ve ECB risklere karşı daha güçlü hale geliyor. Daha sıkı mali şartlar var. Mevcut bilgi gidişatı devam ederse, USD’nin önümüzdeki günlerde daha fazla rüzgar görebileceğini düşünüyoruz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance