“Altın Fiyatları Sert Düşebilir!”: İşte 3 Analistten Önümüzdeki Haftaya Yönelik İddialar - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  407256,573
  % -8,16
 • ETHEREUM/TL
  18480.86
  % -8,90
 • RIPPLE/TL
  8.77
  % -17,17
 • BITCOIN CASH/TL
  6450.03,142
  % -14,10
 • LITECOIN/TL
  1920.88
  % -11,63
 • COSMOS/TL
  151.7
  % -6,41
 • CARDANO/TL
  8.65
  % -12,36
 • TETHER/TL
  8.37
  % 0,46

“Altın Fiyatları Sert Düşebilir!”: İşte 3 Analistten Önümüzdeki Haftaya Yönelik İddialar

“Altın Fiyatları Sert Düşebilir!”: İşte 3 Analistten Önümüzdeki Haftaya Yönelik İddialar

Devlet tahvili getirileri bir yıl içinde en yüksek düzeyine tırmanırken, altın’a sahip olmanın fırsat maliyeti yükseldi. Bu durum nedeniyle altın fiyatları, üçüncü bir düz düşüş kaydetti. Dünyaca ünlü analistler ise altın piyasasını yorumluyor. İşte analist kestirimleri ışığında altın’ın önümüzdeki hafta nasıl bir eğilim izleyeceği…

Edward Moya: Altın fiyatları keskin bir düşüş görebilir

10 yıllık Hazine bonosu ile tahvil getirilerindeki artış, ruhsal eşiğin üzerine ilerlerken pay senetleri ve altın üzerinde baskı oluşturuyor. Bu durum, yatırımcıları risksiz hazine tahvillerine kıyasla her iki varlığa sahip olmanın izafi maliyetini yine değerlendirmeye zorladı. Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya bir piyasa güncellemesinde, şunları söyledi:

Global tahvil getirileri ne kadar süratli yükselirse, düşüş altın için o kadar keskin olur. Hazine getirilerindeki artış büyük olasılıkla bu suratı yükseltemeyecek, bu nedenle altın yakında istikrar kazanmaya başlayacak. Lakin tahvil satışı devam ederse ve altın 1.750 dolar düzeyinde kritik takviyesi kırarsa, teknik satış hızlanabilir.

Altın fiyatlarının şu anda 1.750 dolar düzeyini kırdığı göz önünde bulundurulduğunda Edward Moya’ya nazaran, işler berbatlaşabilir. Analiste nazaran, altın fiyatları keskin bir düşüş görebilir.

Naeem Aslam: Altın fiyatı açıkça FED’in anlatımından yararlanmıyor

AvaTrade baş piyasa analisti Naeem Aslam da piyasaları tahlil etti ve şu açıklamalarda bulundu:

Altın fiyatı açıkça FED’in anlatımından yararlanmıyor… Bu gevşek para siyaseti burada bir mühlet kalıcı görünüyor. Yatırımcılar bunun riske girme vakti olduğuna inanıyorlar. Yatırımılar artık risklerden korunmak için bir neden görmüyorlar.

Ölümcül hastalığın öldürücü varyantları için aşılama uygulamaları ve güçlendiricilerdeki ilerleme, 2021’in ikinci yarısında iktisatta yükseliş görünümünün desteklenmesine yardımcı oluyor. Bu durum, getiriler yükseldikçe düşen altın fiyatları üzerindeki baskıyı artırıyor.

Chintan Karnani: Altın önümüzdeki hafta bir ralli yapabilir!

Insignia Consultants’ın baş piyasa analisti Chintan Karnani, MarketWatch’a verdiği demeçte, şunları söyledi:

Altın’da daha fazla baskı var ve Bitcoin’e yatırımcı ilgisi artıyor. Çok sayıda kısa vadeli altın yatırımcısı BTC’ye yatırım yaptı ve kripto para ünitelerine yatırım yapmaya devam ediyorlar. İleriye baktığımızda ABD Şubat ayı tarım dışı maaş bordroları ve öbür iş sayıları yatırımcıların radarında. Datalardan evvel önümüzdeki hafta altın fiyatlarında kısa vadeli bir ralli görmeyi bekliyorum. Şubat ayında tüm dünyada enflasyon çok yüksek. Yatırımcıların çok yakında enflasyona odaklanmasını bekliyorum. Yüksek enflasyon, yükselen altın fiyatları manasına gelir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance