Altın Analisti: Altın Fiyatı Sıçradı! Bu Düzeyler Görülebilir - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  400230,729
  % -10,70
 • ETHEREUM/TL
  17773.41
  % -12,86
 • RIPPLE/TL
  8.58
  % -20,96
 • BITCOIN CASH/TL
  6255.63,482
  % -17,24
 • LITECOIN/TL
  1853.23
  % -15,76
 • COSMOS/TL
  144.18
  % -12,75
 • CARDANO/TL
  8.46
  % -16,00
 • TETHER/TL
  8.33
  % 0,51

Altın Analisti: Altın Fiyatı Sıçradı! Bu Düzeyler Görülebilir

Altın Analisti: Altın Fiyatı Sıçradı! Bu Düzeyler Görülebilir

Altın fiyatı, tahvil piyasaları tekrar güçlenirken süreksiz bir soluklanma görüyor.  1,9 trilyon dolarlık teşvik paketine yönelik optimistlik de metalin yükselişinin temelini oluşturuyor. Tanınan altın analisti Dhwani Mehta’ya nazaran, altın piyasası için teknik heyetim ise ABD ISM’ye bağlı ve ayıların lehine olmaya devam ediyor.  

Analist: Altın fiyatı için trend açıklanacak kilit ABD ISM İmalat PMI’sına bağlı!

Altın fiyatı (XAU/USD), geçtiğimiz Cuma günü sekiz ayın en düşük düzeyi olan 1.717 dolara ulaştı. Artık ise fiyat 1.760 doların üzerine çıkmak için uğraş ediyor. Getirisiz altın, global tahvillerdeki satışların getirilerde bir yükselişe yol açmasının akabinde, Şubat 2016’nın sonundan bu yana en büyük aylık ziyanı gerçekleştirdi. Altın fiyatları, devlet tahvillerine olan yüksek talep, artan büyüme ve enflasyon varsayımlarına ait beklentiler, covid aşıların piyasaya sürülme suratı ve teşvik sayesinde dünya çapında keskin bir formda düştü.

Tahvil piyasalarının yabanî bir haftadan sonra yine görünüm kazanmasıyla, Pazartesi günü altın etkileyici bir sıçrama yaşadı. ABD Temsilciler Meclisi, kısa müddet evvel 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketini onayladı ve Senato’ya gönderdi. Teşvik paketine yönelik optimistlik, altın’la ilgili hassaslığı da artırdı. Ancak tanınan altın analisti Dhwani Mehta’ya nazaran, altın’ın daha fazla toparlanması, Hazine getirilerinin performansına ve ilerleyen saatlerde açıklanacak kilit ABD ISM İmalat PMI’sına bağlı. Analiste nazaran, riskten kaçınma havası piyasaya geri dönerse, ABD doları yükseliş ivmesini yine kazanabilir ve altın’a bir defa daha olumsuz tesir edebilir.

Dhwani Mehta: Altın fiyatları bu düzeyleri görebilir! İzleyin

Altın’ın saatlik grafiği Dhwani Mehta’ya nazaran, fiyatın yazım sırasında 1.751 dolardaki düşen trend çizgisi direncini kırdığını gösteriyor. Analiste nazaran, daha fazla kurtarma kazanımını ortaya çıkarmak için bu düzeyin üzerinde saatlik bir kapanış gerekli. Analiste nazaran, İzafî Güç Endeksi (RSI), 50 düzeyini yine ele geçirmek için orta çizgiyi deldi. Bununla birlikte Dhwani Mehta’ya nazaran, oluşan düşüş eğilimi, XAU boğaları için ihtiyatı garanti ediyor. 

100 saatlik hareketli ortalama (HMA), 200-HMA’yı üstten kesti ve düşüş eğilimini doğruladı. Bu nedenle analiste nazaran, satıcıların radarlarında 1.717 dolarlık aylık en düşük düzey kaldı ve bunun altında 1.700 dolarlık ruhsal düzey test edilebilir. Öteki taraftan analiste nazaran, 1.750 doların üzerindeki daima bir hareket, 1.765 doları ortaya çıkarabilir. Bir sonraki kritik pürüz Dhwani Mehta’ya nazaran, 100 ve 200’lük ortalamaların birleştiği 1.785 dolar ile tıpkı hizada.

ybak.com

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance