• BITCOIN
  239751,571
  % -7,72
 • ETHEREUM
  9068.52
  % -8,92
 • RIPPLE
  2.05
  % -4,90
 • BITCOIN CASH
  3274.01,676
  % -10,71
 • LITECOIN
  993.12
  % -9,14
 • COSMOS
  58.6
  % -10,01
 • CARDANO
  2.51
  % -8,71
 • TETHER
  7.38
  % -0,39

Alpha Finance Lab (ALPHA) Token Nedir ve Nereden Alınır

Alpha Finance Lab (ALPHA) Token Nedir ve Nereden Alınır

Alpha Finance Lab (ALPHA) Token Nedir – Alpha Finance Lab (ALPHA) kendisini, Binance Smart Chain (BSC) ve Ethereum gibi farklı blok zincirlerinde birlikte çalışacak bir çapraz zincir DeFi projesi olarak tanımlıyor. Alpha Finance Lab tarafından oluşturulan ilk ürün olan Alpha Lending, algoritmik olarak ayarlanmış faiz oranlarına sahip merkeziyetsiz bir kredi protokolüdür. ALPHA, platformun kripto parasına verilen isimdir. ALPHA Token sahipleri, sunulan bir krediyi karşılamak için ALPHA tokenlerini stake edip ağ ücretlerinden bir kazanç sağlayabilir. Borç verenler tarafından yatırılan varlıklar, her bir varlığın toplam likiditesini borç alanların ödünç alabileceği havuzlanmış bir fona toplayan akıllı bir sözleşmeye aktarılacaktır. Borçluların ödediği faiz, borç verme likidite sağlayıcılarına orantılı olarak dağıtılır.

ALPHA Token, madencilik ve yönetim de oylama amacıyla da kullanılabilir. Alpha Finance Lab, Merkeziyetsiz Otonom Organizasyon (DAO) vasıtasıyla iki seviyede yönetişimi uygulayacaktır. Bunlardan ilki ürün seviyesinde yönetişim ve diğeri Alfa Finans seviyesinde yönetişim. Ürün seviyesinde yönetişim, ALPHA token sahiplerinin belirli Alpha ürünlerinin temel parametrelerine oy kullanmasına izin verecektir. Alpha Finans seviyesinde yönetişim, ALPHA token sahiplerinin Alpha ürünleri portföyünün birlikte nasıl çalıştığına oy kullanmasına olanak tanıyacak. ALPHA Token Nedir soruna verilebilecek cevaplar bu şekilde sıralanabilir.

Alpha Finance Lab (ALPHA) Token Nedir ve Nereden Alınır

Alpha Finance Lab’a Genel Bakış – ALPHA Token Nedir ve Ne Vaat Ediyor?

Likidite madenciliği: Kullanıcılar, Alpha Lending’de likidite sağlamak için ödül olarak ALPHA token kazanabilecekler.

Stake etme: ALPHA token sahipleri, herhangi bir varsayılan krediyi karşılamak için bu tokenleri kullanan akıllı bir sözleşmeye token yatırabilecekler. ALPHA tokenlerini hisseden kullanıcılar, platform gelirinin bir kısmını alacak.

Yönetim oylaması: Yönetişim, bir DAO aracılığıyla iki düzeyde uygulanacaktır: ürün düzeyinde yönetişim ve Alfa Finans düzeyinde yönetişim. Ürün düzeyinde yönetişim, ALPHA token sahiplerinin belirli ürünlerin temel protokol parametrelerini yönetmesine izin verirken, finans düzeyinde yönetişim, ALPHA token sahiplerinin Alpha ürünleri portföyünün nasıl birlikte çalışacağını yönetmesine izin verecektir.

ALPHA Token Nereden Alınır

Alpha Finance Token, Binance Borsası üzerinde ALPHA/BTC, ALPHA/BNB, ALPHA/BUSD ve ALPHA/USDT işlem çiftleri ile ticaret yapılabilir. Alpha toplam 1.000.000.000 adet arza sahip ve 174.136.442 adet dolaşım miktarı bulunuyor. Bununla birlikte 10 milyon dolar piyasa değeriyle birlikte 363. sırada yer alıyor. Son olarak ALPHA Token fiyatı ise 0.06 dolar civarında seyrini sürdürüyor, detaylı bilgi için Coingecko‘yu ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız Twitter ve Telegram Üzerinden Bizleri Takip Edebilirsiniz.