ABD’li Senatörden Bitcoin Açıklaması: “Spekülatif!” - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  481617,310
  % 0,97
 • ETHEREUM/TL
  17153.58
  % 1,28
 • RIPPLE/TL
  10.37
  % 17,90
 • BITCOIN CASH/TL
  5379.79,509
  % 3,20
 • LITECOIN/TL
  1963.72
  % 7,62
 • COSMOS/TL
  169.61
  % -2,20
 • CARDANO/TL
  9.82
  % -1,00
 • TETHER/TL
  8.13
  % -0,47

ABD’li Senatörden Bitcoin Açıklaması: “Spekülatif!”

ABD’li Senatörden Bitcoin Açıklaması: “Spekülatif!”

ABD Senatörü Elizabeth Warren, bugün CNBC’nin Squawk Box isimli programına katıldı ve Bitcoin (BTC) hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde de bildirdiğimiz üzere ABD Hazine Bakanı Janet Yellen Bitcoin’in “spekülatif doğasına” işaret etmişti. Ayrıyeten Yellen, Bitcoin’in potansiyel olarak “kötü sonla biteceğini” belirtmişti. CNBC’nin programında da Warren, Yellen’ın açıklamalarına paralel tabirler kullandı. Bitcoin hakkındaki görüşleri sorulduğunda Warren, şu sözleri kullandı:

“Bence Janet çok akıllı bir bayan.”

Daha detaylı olarak, şunları söyledi:

“Spekülatif ve sonu makûs bitecek, bence kelamlarında belirsizliğe yer yok.”

Senatör, Bitcoin’in nasıl düzenlenmesi gerektiği konusunda rastgele bir açıklama yapmadı. Ünlü kripto para ünitesi eleştirmeni Nouriel Roubini’nin de yer aldığı, Senato Bankacılık Komitesi’nde, 2018’de, tüketicileri korurken dijital para ünitelerinin üretkenliğini beslemek konusunda açıklamalarda bulunmuştu:

“Buradaki zorluk, tüketicileri korurken kripto paranın üretken taraflarının nasıl besleneceği mevzusudur.”

Warren, ultra milyonerlerin peşinde

Tanınmış senatör, en güçlü Amerikalıları vergilendirme konusundaki tartışmalı planını tekrar canlandırarak “ultra milyonerlere” karşı çaba etmeye devam ediyor. net pahası 50 milyon doların üzerinde olan herkes, yakın vakitte yürürlüğe koyduğu yasaya nazaran yüzde iki vergi ödemek zorunda kalacaktı.

Warren’ın “zengin vergi” gündemi, 2019’da kripto para ünitesi topluluğunun birtakım üyeleri tarafından sert bir formda eleştirilmişti. IOHK CEO’su ve Cardano yaratıcısı Charles Hoskinson, buna “eski moda hırsızlık” demişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance