ABD’li Bankacılık Devi State Street, Kripto Para Kesimine Giriyor - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  458018,154
  % 0,39
 • ETHEREUM/TL
  21864
  % 9,82
 • RIPPLE/TL
  11.61
  % 2,95
 • BITCOIN CASH/TL
  7984.26,223
  % 1,50
 • LITECOIN/TL
  2380.87
  % 7,28
 • COSMOS/TL
  177.1
  % 3,50
 • CARDANO/TL
  10.48
  % 1,81
 • TETHER/TL
  8.3
  % 1,43

ABD’li Bankacılık Devi State Street, Kripto Para Kesimine Giriyor

ABD’li Bankacılık Devi State Street, Kripto Para Kesimine Giriyor

İdaresi altında 3 trilyon doların üzerinde varlık bulunan ABD bankacılık devi State Street, kurumlar için bir kripto para alım satım platformu kuruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

State Street’in Currenex ünitesi, teşebbüs için Arcane Crypto dayanaklı Pure Digital ile iştirak kurdu. Currenex ünitesi, kurumsal döviz yahut FX platformlarına teknoloji sağlıyor. Londra merkezli Pure Digital, kurumsal yatırımcılar için tezgah üstü (OTC) bir kripto para platformu inşa ediyor ve Currenex de bunun için altyapı sağlıyor.

State Street Global’daki GlobalLink’ten bir yetkili olan David Newns mevzu hakkında şunları söyledi:

“Currenex, bu heyecan verici dijital para alım satım platformu için Pure Digital’e sağlam teknoloji ve altyapı sağlamada FX ve dijital varlık ticareti piyasasındaki tecrübe ve uzmanlığımızdan yararlanmaktan heyecan duyuyor.”

Pure Digital’in kripto para platformunun “2021’in ortasında” faaliyete geçmesi bekleniyor. Bununla birlikte, yatırımcılara kendi seçtikleri bir saklama sağlayıcısını kullanabilmelerini sağlayan çoklu saklama seçeceği de sunulacak. State Street ve öteki bankaların, müşterilerine kripto para alım satımını mümkün kılmak için platformu kullanacağı bildirildi. 

State Street, kripto para dalına giren son finans kuruluşunu temsil ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Goldman Sachs, Morgan Stanley, Bank of New York Mellon ve başkaları müşterilerine kripto para hizmetleri sağlamak için harekete geçmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance