Aave Protokolü Nedir Ve Aave Coin Nereden Alınır? Aave Token Swap - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  334174,387
  % 4,24
 • ETHEREUM/TL
  22853
  % 8,50
 • RIPPLE/TL
  6.18
  % 2,85
 • BITCOIN CASH/TL
  4572.78,220
  % 2,22
 • LITECOIN/TL
  1194.25
  % 3,07
 • COSMOS/TL
  109.08
  % 7,28
 • CARDANO/TL
  11.61
  % 2,85
 • TETHER/TL
  8.49
  % 1,32

Aave Protokolü Nedir ve Aave Coin Nereden Alınır? Aave Token Swap

Aave Protokolü Nedir ve Aave Coin Nereden Alınır? Aave Token Swap

Aave Protokolü Nedir?

Öncelikle Aave nedir sorusuna cevap vermek gerekirse, Aave kullanıcıların hem sabit hem de değişken faiz oranları kullanarak çeşitli kripto para birimlerini ödünç vermesini ve ödünç almasını sağlayan bir DeFi borç verme protokolüdür. Bileşik gibi protokollerde görülen tipik özelliklere ek olarak , Aave teminatsız krediler, “oran değiştirme”, Hızlı Kredi ve benzersiz teminat türleri gibi dikkate değer ayırt edici özellikler içerir.

Aave, sahiplerine indirimli ücretler sağlayan yerel bir varlık olan LEND’den yararlanır. Aave, 2020’de önemli bir büyüme gördü ve bunların çoğu Aave Watch kullanılarak izlenebiliyor, Aave Watch alınan borçlar ve toplanan ücretler gibi temel ölçümleri izlemek için bir araç. Benzer şekilde, kullanıcılar açık piyasadan LEND’i yakma işlemini görmek için Aave Burn’a bakabilir.

Ayrıca Aave Pay sayesinde, Avrupa merkezli kullanıcıların kripto para birimi bakiyelerini kullanarak günlük ürünler için fiat para birimi cinsinden ödeme yapmalarına olanak tanır. Kullanıcılar, Aave üzerinden kredi çekebilir ve herhangi bir banka hesabına itibari para gönderebilir, bunları da kripto para varlıklarını doğrudan nakde çevirmeden yapabilir. Yalnız hizmet şuan için sadece Euro’yu desteklemektedir.

Aave Protokolü Nedir ve Aave Coin Nereden Alınır? Aave Token Swap

Aave (AAVE) Coin Nedir ve Nereden Alınır?

LEND, başlangıçta ETHLend platformunda bir hizmet tokeni olarak kullanıldı. Kullanıcılara düşük ücretler, iyileştirilmiş kredi-değer oranları ve stake etme ödülleri gibi çeşitli avantajlar sağladı. Ancak, ETHLend kapandığında ve yerini Aave aldığında, LEND jetonu, daha merkezi olmayan bir modele doğru ilerlerken platform yönetişimi dahil olmak üzere ek kullanım durumları üstlendi.

LEND sahipleri, geliştirme ekibi tarafından yapılan tekliflerin yanı sıra faiz oranları, tasfiye yapılandırmaları ve yeni varlıklar dahil ekonomik parametreler üzerinde oylama yapabilirler. Protokol şu anda açık piyasada LEND Tokenlerini yakmak için platform ücretlerinin yaklaşık  %80’ini kullanıyor. Bu, LEND arzının sürekli olarak azalacağı anlamına gelir ve bu da zaman içinde token değerini artırabilir. Yazım itibariyle LEND maksimum arzı 1.299.999.941 adet olarak görünüyor. Son olarak Aave Token Binance gibi birçok büyük borsa üzerinden alınıp satılabilir. 

Lend Aave Tokene Taşınıyor (Aave Token Swap)

Lend Token, Aave Tokene taşınıyor. 100 Lend başına 1 Aave şeklinde değişim işlemi olacak. Yayınlanan duyuru metini için TIKLAYINIZ. Son olarak protokol tarafından yapılan duyuruda ” AAVE belirteci, Aave Protokolünün yeni yönetim token’idir, bu nedenle LEND’den AAVE’ye geçiş yapmak, Güvenlik Modülü (SM) içindeki protokol yönetişimine ve hisseye katılmanıza olanak tanır.” sözlerine yer verildi.

Aave Protokolü Nedir ve Aave Coin Nereden Alınır? Aave Token Swap

Aave (AAVE) Coin Grafik

Aave Coin, 16,000,000 adet maksimum arza sahip ve dolaşım miktarı ise 11,172,835 adet. Coingecko verilene göre Aave Token fiyatı yazım itibariyle 30.84 dolar ve 24 saatlik işlem hacmi 66.737.708 dolardır. AAVE fiyatı 24 saat içinde %9.3 oranında bir düşüş yaşadı. Binance Borsası, Aave için şu anki en aktif piyasadır.

Sosyal Medya Hesaplarımız Twitter ve Telegram Üzerinden Bizleri Takip Edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance
Malatya masaj Yalova masaj Sivas masaj Tokat masaj Kayseri masaj Trabzon masaj Aydın masaj Elazığ masaj Afyon masaj Kütahya masaj Ordu masaj Eskişehir masaj Gaziantep masaj