60 Milyar Doları Yöneten Şirketten Bitcoin ETF Başvurusu! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  483482,240
  % 1,98
 • ETHEREUM/TL
  17289.61
  % 2,49
 • RIPPLE/TL
  10.75
  % 26,00
 • BITCOIN CASH/TL
  5478.91,146
  % 5,32
 • LITECOIN/TL
  2000.66
  % 10,31
 • COSMOS/TL
  172.16
  % 0,10
 • CARDANO/TL
  9.91
  % 0,78
 • TETHER/TL
  8.18
  % 0,18

60 Milyar Doları Yöneten Şirketten Bitcoin ETF Başvurusu!

60 Milyar Doları Yöneten Şirketten Bitcoin ETF Başvurusu!

Bir Bitcoin ETF’i için SEC onayı arayan büyük şirketlerin ortasına WisdomTree de katıldı. Şirket, geçtiğimiz gün SEC’e bir doküman sundu.

New York merkezli ETF sponsoru (ETF oluşturan ve yöneten finans şirketi) ve varlık yöneticisi WisdomTree 11 Mart 2021’de Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na bir doküman sundu. Dokümana nazaran kendi Bitcoin ETF’ini başlatmak için düzenleyici kurumun onayını istiyor.

Firmanın şu anda idare altındaki varlığı 60 milyar dolardan fazla. Düzenlenmiş bir çerçeve aracılığıyla müşterilerinin dijital varlık alanına maruz kalmasını sağlamayı amaçlıyor.

Bitcoin ETF’inin ortak paylarını Cboe BZX Borsasında listeleyecek ve “BTCW” ticker’ı ile süreç yapacak.

Bitcoin ve öbür dijital varlıklar, son vakitlerde tecrübeli yatırımcıların dikkatini çekti. Klâsik finansa araçların birçoklarından daha yeterli performans gösterdiler ve büyüme belirtileri göstermeye devam ediyorlar. Bu, artan müşteri talebiyle birleştiğinde, varlık idaresi şirketlerinin de dijital varlıkları benimsemesine neden oldu.

Yatırımcılar için neler var?

WisdomTree’ye nazaran yatırımcılar dolaylı olarak klasik bir aracı kurum aracılığıyla Bitcoin’den oluşan bir portföye yatırım yapacaklar. Bu formda, direkt bir borsadan satın alma, devretme yahut tutma risklerini atlayabilecekler.

Şirket, şu anda dünyanın en büyük onuncu ETP sponsorudur. WisdomTree, NASDAQ Küresel piyasasında WETF olarak listelenmiştir.

Bitcoin ETF’leri kademeli olarak taban kazanıyor

Bitcoin ETF’lerinin popülaritesi arttı ve varlık yöneticileri, yatırımları uygun bir formda sağlamak için çalışıyor. Örneğin Purpose Investments Kuzey Amerika’nın birinci BTC ETF’ini 18 Şubat 2021’de başlattı. Kanadalı şirketin ETF’i Toronto Borsasında “BTCC.B” ve “BTCC.U” ticker’larıyla süreç görüyor.

Lansmandan sonraki 24 saat içinde şirket, idare altındaki varlıklarda 400 milyon dolarlık bir bedel kaydetti. Dokuz gün içerisinde sayılar 624 milyon dolara yükseldi.

Güney Doğu Asya’daki birinci sigortalı Bitcoin Trust da resmi olarak faaliyete geçti. Rapora nazaran BCMG Genesis Bitcoin Fund-I (BGBF-I), yatırımcıların artan gereksinimini karşılamak için tasarlandı. Dahası, öteki birçok büyük isim şu anda SEC onayı için sırada bekliyor. VanEck, Valkyrie ve NYDIG üzere şirketler, düzenleyiciye çoktan başvurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance