5 Analist Açıkladı: Altın Fiyatı İçin Gelecek Hafta Bu Düzeyler Bekleniyor! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  413057,639
  % -9,00
 • ETHEREUM/TL
  18627.15
  % -9,29
 • RIPPLE/TL
  8.86
  % -18,98
 • BITCOIN CASH/TL
  6470.08,318
  % -15,84
 • LITECOIN/TL
  1900.66
  % -13,55
 • COSMOS/TL
  147.59
  % -11,03
 • CARDANO/TL
  8.69
  % -14,03
 • TETHER/TL
  8.34
  % 0,41

5 Analist Açıkladı: Altın Fiyatı İçin Gelecek Hafta Bu Düzeyler Bekleniyor!

5 Analist Açıkladı: Altın Fiyatı İçin Gelecek Hafta Bu Düzeyler Bekleniyor!

Altın fiyatı, bu hafta 10 ayın en düşük düzeylerinde tabanını buldu mu? Analistler, değerli metalin ONS başına 1.700 doları tutup tutamayacağını ve Hazine piyasalarının zincirlerinden kurtulup kırılamayacağını görmek için bekliyorlar. Pazartesi günü 1.675 dolara düştükten sonra, Nisan Comex altın vadeli işlemleri 1.730 doların üzerinde toparlandı.

Analistlere nazaran, altın’ın önümüzdeki hafta ONS başına 1.700 dolar civarında nasıl davrandığını görmek çok değerli. Analistlere nazaran, 1.760 dolara gerçek bir hareket, muhtemel bir rallinin geleceğini işaret ederken, 1.670 doların altındaki bir düşüş ONS başına 1.600 dolara kapıyı açabilir.

Bart Melek: 10 yıllık getiriler yükseliyor ve eğri daha da dikleşiyor

Cuma günü altın bedel kaybetti, fakat yüksek Hazine getirileri karşısında 1.700 doları tutmayı başardı. ABD Lideri Joe Biden Perşembe günü 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketini imzaladıktan sonra tahvil piyasasında satışlar devam etti. TD Securities global strateji lideri Bart Melek Kitco News’e verdiği demeçte şunları söyledi:

10 yıllık getiriler yükseliyor ve eğri daha da dikleşiyor. Eğrinin kısa ucu bile dikleşti. Uygun ekonomik sayılar gördükçe ve enflasyon hakkında konuştukça bu devam edebilir. Daha fazla risk iştahı, getirilerin yükselmesine neden olur. Değerli metaller, Hazine piyasaları tarafından rehin tutulur.

Bart Melek: Altın fiyatı önümüzdeki hafta ONS başına 1.660 doları test edebilir

Bart Melek, ABD’de herkes aşı olduktan sonra randıman eğrisinin cevap vereceğini ve altın’ın sıkıntı anlar yaşayabileceğini kaydetti. Bart Melek, Powell’ın getiri eğrisi hakkında kıymetli bir yorum yapmasının pek muhtemel olmadığını söyledi. Bart Melek, “Powell, artan faiz oranlarından bahsetmek için şimdi çok erken olduğu konusunda bizi temin edecek. Geçen sefer getiri keskin bir halde yükseldiğinde ve risk iştahı ziyan görmediğinde hayli meçhuldü.” dedi.

Bart Melek, kısa vadede altın piyasasında toparlanmanın çok mümkün olduğunu kelamlarına ekledi. Lakin Bart Melek’a nazaran, ABD doları ve getiriler yükselmeye devam ederse, altın önümüzdeki hafta ONS başına 1.660 doları tekrar test edebilir.

Daniel Pavilonis: Altın’ın 1.675 dolar olabileceğini düşündük

ABD 10 yıllık Hazine getirileri bir gecede %1,6’nın üzerine çıktı. RJO Vadeli Süreçler kıdemli emtia komitecisi Daniel Pavilonis, piyasaları yorumlayarak şunları söyledi:

Getiriler hala oyunda. Altın’ın 1.675 dolar olabileceğini düşündük. Lakin bunların hepsi getirilere ve artmaya devam edip etmeyeceklerine bağlı.. Üstelik, piyasalar altyapı harcamaları da dahil olmak üzere daha fazla teşvik tedbirinde fiyat vermeye başlıyor. Para basımı, daha yüksek getiriler ve borcumuzu satan yabancı alıcılar…. Piyasaları satın almak için daha fazla neden var. Teşvik, nihayetinde dünyanın geri kalanına kıyasla uygun durumda olmadığımızın bir işaretidir. Sonuç olarak, hükümetleri kurtarmak için daha fazla para pompalamaya el salladık.

Kevin Grady: Şu anda short altın olmak tehlikeli

1.9 trilyon dolarlık teşvik paketi de enflasyonisttir. Phoenix Futures and Options LLC lideri Kevin Grady, “Piyasa, tüketicilerin bu parayla mal almaya başlamasını bekliyor.” dedi. Kevin Grady, Powell’ın “getirileri düşürmeye” çalışabileceğini de kelamlarına ekledi. Kevin Grady, şu anda short altın olmanın tehlikeli olduğunu, tıpkı vakitte long altın olmanın da yararlı olmadığını belirtti. Kevin Grady piyasaları yorumlayarak şunları söyledi:

Bu kadar çok para basan ve teşvik eden piyasada short altın olmak tehlikelidir. Lakin altın her yükseldiğinde satılmaktadır. Yatırımcılar bu eğilime bakıyor ve sürmek istiyor. Bu yüzden tarafsızım.

Daniel Pavilonis: Altın fiyatı için 1.760 dolar ve 1.600 dolara bakıyoruz

Getiriler ve altın ortasındaki mevcut korelasyon, getiriler arttıkça altın’ın düşmesidir. Daniel Pavilonis, bunun gelecekte değişebileceğini ve bir sefer değiştiğinde altın’ın daha da yükselebileceğini belirtti. Daniel Pavilonis, bahse yönelik şunları söyledi:

Sonunda, bu korelasyon kırılacak. Merkez Bankasının enflasyon gördüğümüzü ve oranları düşündüğümüzden daha erken yükseltmemiz gerekebileceğini itiraf etmesi bu korelasyonu kırabilir. Ya da yalnızca artan getirilerin bir kaygı olduğunu kabul etmesi… Bu altın için yükseliş olur. Altın buralarda sıçrayabilir ve daha yüksek bir hareket için konsolide olabilir; onay vermek için 1.760 doların üzerine çıkması gerekiyor. 1.670 dolar düzeyi dayanak. Şayet bu durum ortaya çıkarsa, 1.600 dolara bakıyor olabiliriz.

Daniel Pavilonis: ECB bile enflasyon konusunda telaşlı lakin FED görmüyor!

FED şu ana kadar mevzuyu büyük ölçüde görmezden geliyor. Bu yüzden önümüzdeki hafta Merkez Bankası’nın faiz oranlarını açıklamasının akabinde basın toplantısını düzenlerken tüm gözler FED Lideri Jerome Powell’da olacak. Daniel Pavilonis, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) bile enflasyon ve para basımı konusunda kaygılı olduğunu söyledi. ECB, Borç finansmanı maliyetlerindeki rastgele bir gereksiz artışı durdurmak için Pandemik Acil Durum Satın Alma Programını (PEPP) kullanacağını söyledi.

Avrupa Merkez Bankası Lideri Christine Lagarde, kayıtsız bir halde, yüksek getirilerin iktisattaki tüm bölümlerde finansman için erken sıkılaşmaya dönüşebileceğini söyledi. Ayrıyeten Daniel Pavilonis, ECB’nin enflasyonun yaklaşmasıyla birlikte elverişli finansman şartlarını korumak istediğini de kaydetti. Daniel Pavilonis, “FED çıktı ve benzeri bir şey söyleseydi, bu altın için yükseliş olurdu… Getirilerin artması, FED’in denetimini kaybettiğini gösterebilir.” dedi.

Charlie Nedoss: Altın’ın 1.700 doları tutması gerekiyor

LaSalle Futures Group kıdemli piyasa stratejisti Charlie Nedoss, altın’ın 1.700 doları tutması gerektiğini söyledi. Analist açıklamalarının devamında “1.700 dolarda ne yaptığını görmek istiyorum.” dedi.

ING ekonomistleri: Piyasalar, FED’in üç aylık güncellenen varsayımlarına göz atacak

Ayrıyeten piyasalar, FED’in üç aylık güncellenen iddialarına de göz atacak. ING ekonomistleri, 2021 GSYİH’sında üst taraflı bir revizyon bekliyorlar. ING ekonomistleri piyasaları yorumlayarak şunları söyledi:

FED Fon faizli Nokta Grafiklerine de çok fazla ilgi olacak. FED 2023 Nokta Grafiği ortanca kıymeti 25 baz puanlık bir artışa mı kayıyor? Muhtemelen hayır, fakat dolar büyük olasılıkla yükselecek. Tekrar de büyük ölçüde değişmemiş bir FOMC açıklaması ve Powell basın toplantısında FED’in teşvikleri azaltmadan evvel daha uzun bir yol katetmesi gerektiğini belirtecek.

Analistlere nazaran, önümüzdeki hafta izlenecek bir dizi yeni ekonomik bilgi de olacak. Veriler, Pazartesi günü NY Empire State imalat endeksi ve Salı günü ABD perakende satışları ve endüstriyel üretimiyle başlayacak. ABD’de konut başlangıç ​​ve inşaat müsaadeleri Çarşamba günü sona erecek, akabinde Perşembe günü Philadelphia Fed imalat endeksi ve işsizlik müracaatları gelecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance