4’den Fazla Varsayımı Tutan Analistten Altın Ve Bitcoin Kestirimi: Hazırlanın! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  483366,545
  % 1,96
 • ETHEREUM/TL
  17283.85
  % 2,46
 • RIPPLE/TL
  10.74
  % 25,94
 • BITCOIN CASH/TL
  5475.54,192
  % 5,48
 • LITECOIN/TL
  1999.07
  % 10,22
 • COSMOS/TL
  172.1
  % 0,06
 • CARDANO/TL
  9.9
  % 0,76
 • TETHER/TL
  8.18
  % 0,18

4’den Fazla Varsayımı Tutan Analistten Altın ve Bitcoin Kestirimi: Hazırlanın!

4’den Fazla Varsayımı Tutan Analistten Altın ve Bitcoin Kestirimi: Hazırlanın!

Bloomberg’in baş emtia stratejisti Mike McGlone, yeni altın ve Bitcoin iddialarını paylaştı. Başarılı iddiaları olan analist, kritik direnç ve Bitcoin nedeniyle altın’ın bu yıl grafiklerde büyümekte zorlanacağına inanıyor. Mike McGlone, altın’ın Bitcoin’e karşı teknik görünümünü paylaşarak sarı metalin genç varlık Bitcoin’e karşı “şekerleme yapmaya” hazır olma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti.

Mike McGlone: Altın “uzun bir dinlenme dönemine” girebilir!

Bloomberg’in baş emtia analisti Mike McGlone, altın’ın Mart ayında toparlanmasına karşın, çok geçmeden “uzun bir dinlenme dönemine” girmesinin mümkün olduğunu belirtti. Mike McGlone’a nazaran, altın’ın bu yıl büyümesinin önündeki mahzurlar “iyi direnç ve göreli olarak yeni gelen Bitcoin” olacak. Altın, geçen yılın yaz sonundan bu yana düşüş eğilimde. Ağustos 2020’de tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 2.049 dolara ulaştıktan sonra pahalı metal, 1.700 doların altında kadar düştü. 9 Mart’ta TradingView’e göre değerli metal, 1.683 dolara düştü. Artık uzmanlara nazaran, Bitcoin bir kıymet deposu olarak altın’ı geride bırakıyor.

Coinrot.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, Mike McGlone 2017’den beri yatırımcıların altın’dan çok Bitcoin’e ilgi duyduğunu belirtiyor. Bu nedenle analiste nazaran, önder kripto para ünitesinin altın’ı bir kıymet deposu olarak geçme durumu hızlanıyor. Vokal Bitcoin eleştirmeni ve altın sevgilisi Peter Schiff ise genç ve artık deneyimsiz yatırımcıların BTC’yi tercih ettiğini ve gelecekte altın’ı tercih edeceklerini belirtiyor. Bununla birlikte Peter Schiff’in oğlu Spencer, Bitcoin’i portföyündeki tek varlık haline getirdi. Peter Schiff’in oğlu hatta daha fazla BTC satın almak için gümüş paylarını sattı.

Bloomberg’in baş emtia analisti: Bitcoin’in altın’ı geride bıraktığı senaryoya hazırlanın

Son vakitlerde, Square ve MicroStrategy örneğini takip ederek, daha fazla kurumsal yatırımcı Bitcoin‘i bir kıymet deposu olarak satın alıyor. Bunların ortasında, 58 milyon dolar bedelinde Bitcoin satın alan Norveçli petrol devi Kjell Inge Rokke ve 100 milyon dolar bedelinde GBTC payı satın alan İsrail’in en büyük yatırım şirketi Altshuler Shaham tarafından kurulan Seetee de var.

Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin’in 2020’nin başlarında 10.000 doları göreceğini belirtti ve bildi. Mike McGlone, geçtiğimiz aylarda Bitcoin fiyatı 9 bin dolar düzeyindeyken 12 bin doların muştusunu verdi ve bunu da bildi. Ocak ayı başlarında analist, BTC’nin 2021’de 50.000 doları göreceğini söyledi ve bu düzey Şubat ayının ortalarında Binance’de görüldü. Bunlar dışında analistin öteki başarılı öngörüleri de mevcut.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance