4 Analist: Altın Fiyatları Gelecek Hafta Bu Acımasız Düzeylerde Olacak! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  450600,366
  % -0,91
 • ETHEREUM/TL
  21383
  % 7,95
 • RIPPLE/TL
  11.3
  % 0,41
 • BITCOIN CASH/TL
  7858.89,173
  % 0,07
 • LITECOIN/TL
  2316.89
  % 4,44
 • COSMOS/TL
  172.81
  % 0,18
 • CARDANO/TL
  10.32
  % 0,81
 • TETHER/TL
  8.33
  % 1,58

4 Analist: Altın Fiyatları Gelecek Hafta Bu Acımasız Düzeylerde Olacak!

Mart ayının birinci haftası, altın fiyatları 1.700 dolarlık ruhsal seviyeyi kırdığı için altın için berbattı. Artık, herkesin aklındaki kilit soru, altın’ın tabana vurmadan evvel ne kadar düşebileceğidir. Yılın başından bu yana 200 doların üzerinde düşüş gösteren altın yatırımcıları, kumda düşüş trendinin sonunu işaret edecek sihirli çizgiyi arıyor. Pekala altın fiyatları önümüzdeki hafta hangi düzeylerde olacak? İşte usta analistlerin gelecek haftaya yönelik altın tahminleri…

Edward Moya: Altın fiyatları baskı altında süreç görecek!

Altın fiyatlarından çöküşte esas hatalı, daha güçlü bir ABD dolarını tetikleyen yükselen 10 yıllık ABD Hazine getirisi oldu. Ayrıca piyasaya, Merkez Bankası Lideri Jerome Powell’ın enflasyon kaygılarını ve artan getirileri büyük ölçüde görmezden gelen bildirisi yardımcı olmadı. OANDA kıdemli piyasa analisti Edward Moya Kitco News’e verdiği demeçte, piyasaları yorumlayarak şunları söyledi:

Jerome Powell’ın tahvil getirilerindeki son yükselişi geri püskürtememesi, altın tutmanın parlaklığını ortadan kaldırdı. Bu durum, altın çin sorun oluşturarak dolar için kısa vadeli bir yükseliş görünümü sağladı. Bir buçuk haftamız olacak. Tahvil piyasasının hür çalıştığını göreceğiz. Şu anda, altın’ı savunmasız tutabilecek birtakım kısa vadeli baskılar var.

Edward Moya: Altın 1.600 dolara kadar ani bir düşüş görebilir

Edward Moya’ya nazaran, temel dayanak düzeyleri tutmazsa, altın 1.600 dolara kadar ani bir düşüş görebilir. Edward Moya bunun mümkün bir taban olacağına dikkat çekti. Edward Moya mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Şu anda 1.600 dolarlık ani bir düşüş görebileceğimizi varsayım ediyorum. Lakin alıcıların da güçlü bir halde ortaya çıkacağı yer burasıdır. Bu, birçok kurumsal yatırımcı için alımlı bir satın alma noktası olacak.

Peter Hug: Altın önümüzdeki hafta 1.685 dolara bakıyor! Bu düzeyler görülebilir

Piyasalar, getirilerdeki ani artıştan tasa duyuyor. Kitco Metals global ticaret yöneticisi Peter Hug, Jerome Powell’ın eğrinin uzun ucunun daha fazla yükselmesini önlemek için bir plan ima edeceğine dair bir beklenti olduğunu söyledi. Peter Hug piyaları tahlil ederek şunları söyledi:

Cevap olarak, pay senetleri ve emtia kompleksi bir bütün olarak daha yüksek oranlar ve daha güçlü bir dolar üzerinden satıldı.

Bununla birlikte, analistler hala FED’in nihayetinde devreye girmesini bekliyorlar. Analistlere nazaran, büyük olasılıkla 10 yıllık getiriler %1,75’in kuzeyinde yükseldiğinde bu olabilir. Peter Hug mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

10 yıllık Hazine getirilerinde %1,7’nin üzerinde bir hareket çok kıymetli değil. %1,75’in kuzeyine gidip %2 ile flört edersek bu değerli olur. %1,75’in kuzeyinde, FED buna daha önemli bakmaya başlayacak. 10 yıllık %2’yi zorlamaya başladığında, alarm zilleri çalacak.

Peter Hug, orta vadede altın konusunda hala yapan

Odak noktası artan getiri ve dolar olmaya devam ederken, kısa vadede altın için bu ne manaya geliyor? Peter Hug’a nazaran, altın önümüzdeki hafta 1.685 dolar düzeyine bakıyor olabilir. Peter Hug konya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Fibonacci göstergelerini takip ederseniz altın kritik bir teknikte. Burada teknik açıdan bir sıçrama bekliyorum. Altın’ın önümüzdeki hafta kapanması ve ruhsal bir düzey olan 1.700 dolardan süreç yapması… 1.725 dolar, bir sonraki direnç düzeyi ve onu 1.750 dolar takip ediyor.

Peter Hug, orta vadede altın konusunda hala yapan ve FED’in 2022’ye kadar siyasetini aksine çevirmeyi planlamaması nedeniyle mali teşvikin yakın vakitte ortadan kalkmayacağını da vurguluyor. Peter Hug konya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Eğrinin uzun ucu yükselmeye devam ederse FED, onu denetim altına almak için harekete geçecek.

Bart Melek: Altın fiyatları 1.660 dolara ve hatta daha düşük bir düzeye kayabilir

TD Securities global strateji lideri Bart Melek, son gelişmelere altın ve pay senedi piyasalarının olumsuz reaksiyon vereceğini söyledi. Bart Melek piyaları tahlil ederek şunları söyledi:

Bu, tüm bu istikrarlı nakdî şartlar ortamı fikrini alt üst edecek. FED’in baktığı şey yalnızca getiriler değil, daha geniş finansal şartlar. Merkez bankası, getiriler için kırmızı bir çizgi olduğunu netleştirdiğinde, altın’ın daha âlâ yaptığını görebiliriz.

Bununla birlikte, altın fiyatlarının 1.660 dolara ve hatta daha da düşük bir düzeye düşme riskinin açık olduğuna işaret eden Bart Melek, Merkez Bankası’nın getiri eğrisini denetim etmek için tam olarak ne vakit ve hangi şartlar altında müdahale edebileceğini açıklığa kavuşturması gerektiğine işaret etti. 

Fakat Bart Melek, 2021’in sonlarına yanlışsız altın fiyatları konusunda optimist. Bart Melek, 2022’ye kadar fiyatların çok daha yüksek düzeylerde olacağına dikkat çekiyor. Bart Melek bahse yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Önümüzdeki haftaki âlâ ekonomik sayılar, düşük 1.600 dolarları sert bir duraktan fazla bir bölge haline getirebilir. Muazzam ölçüde borç var, para ünitesinin devalüasyonuyla ilgili telaşlar var ve hükümetin tüm bu kağıtları paraya çevirmekten öteki seçeneği yok. Enflasyonumuz olacak. Ve piyasa buna ayarlandığında, long durumlar altın’a dönecek

Sean Lusk: Altın önümüzdeki hafta 1.610 doları görebilir

Walsh Trading eş yöneticisi Sean Lusk, Kitco News’e verdiği demeçte, altın’ın önümüzdeki hafta 1.675 doları tutamaması durumunda piyasanın 1.610 doları görebileceğini söyledi. Sean Lusk mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Önümüzdeki hafta en az 1.675 doların üzerinde ödeme yapmamız gerekiyor, yoksa tüm bahisler iptal olur.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance