4 Altın Uzmanı Açıkladı: Altın Fiyatları İçin 3 Ay İçinde Bu Düzeyler Geliyor! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  488420,734
  % -0,36
 • ETHEREUM/TL
  17523.69
  % 0,02
 • RIPPLE/TL
  10.99
  % 4,63
 • BITCOIN CASH/TL
  5527.49,644
  % -0,12
 • LITECOIN/TL
  2034.42
  % 3,10
 • COSMOS/TL
  177.82
  % 3,51
 • CARDANO/TL
  10.17
  % 2,39
 • TETHER/TL
  8.14
  % -0,17

4 Altın Uzmanı Açıkladı: Altın Fiyatları İçin 3 Ay İçinde Bu Düzeyler Geliyor!

4 Altın Uzmanı Açıkladı: Altın Fiyatları İçin 3 Ay İçinde Bu Düzeyler Geliyor!

2020’de en uygun performans gösteren varlık olan altın, 7 Ağustos 2020’den bu yana %16 civarında düzeldi. Altın fiyatları son devirlerde ivme kaybediyor, zira daha fazla covid-19 aşısı dünya çapında onaylanıyor. Altın yatırımcıları ise şimdilerde fiyatların nasıl hareket edeceğini merak ediyor. Uzmanlar da altın’ın son düzeltmesi yorumluyor ve çeşitli kestirimlerde bulunuyor. Yatırımcılar son düşüşü bir satın alma fırsatı olarak mı yoksa varlıklarını boşaltmak için bir ihtar olarak mı almalı? İşte tahminler…

Surendra Mehta: Altın fiyatları önümüzdeki 3-4 ay içinde 1.960 dolara yükselecek

Hindistan Külçe ve Kuyumcular Derneği (IBJA) Ulusal Sekreteri Surendra Mehta’ya nazaran, altın fiyatlarında son devirde yaşanan düzeltmenin birkaç nedeni var. Surendra Mehta bunları ve altın kestirimini şu sözlerle açıklıyor:

ABD doları endeksi aşikâr başlı para üniteleri karşısında güçlendi. ABD doları ve altın ortasında negatif korelasyon var. Dolayısıyla ABD dolarına olan talep arttıkça sarı metalin fiyatı baskı altına giriyor. Ayrıca ABD tahvil getirileri yükseldi ve altın fiyatlarında bir düzeltmeye neden oldu. Bunun dışında beşerler, pay senetleri ve kripto para üniteleri üzere daha riskli varlıklara yatırım yapmak istiyor. Bununla birlikte, bu düzeltmenin kısa ömürlü olacağını ve insanların bunu altın biriktirmek için bir fırsat olarak kullanması gerektiğini düşünüyorum. Hisse senetleri üzere varlıklar ortasındaki mevcut yükseliş likidite ile destekleniyor ve uzun sürmesi muhtemel değil. Hisse senedi piyasaları düzelirse, beşerler inançlı bir liman varlığı olduğu için tekrar altın’a girecekler. Ayrıca, ABD’nin yakın vakitte altın fiyatlarını yükseltebilecek öteki bir teşvik paketi açıklaması bekleniyor. Altın fiyatlarının önümüzdeki 3-4 ay içinde ONS başına 1.960 dolarlık yüksek bir düzeye ulaşabileceğini düşünüyorum. Bu da mevcut düzeyinin yaklaşık 160 dolar üzerinde…

Alain Corbani: Altın için çok yükselişli bir senaryo geliyor

Finance SA Emtia Sorumlusu Alain Corbani’de altın fiyatlarını tahlil ediyor ve şunları söylüyor:

Gelişen bir iktisat beklentileri üzerinde nominal getiriler artmaya devam ederken altın baskı altında kaldı. Lakin ABD 10 yıllık nominal getiri %1.35’e ulaştığında, Federal Rezerv’in açıkta müdahale etmesi gereken bir “devrilme noktasına” ulaşmak üzeredir. Bu altın için çok yükselişli bir senaryo olacak.

Chirag Mehta: Yakında altın fiyatları için yükselişli günler göreceğiz

Quantum Mutual Fund’un Kıdemli Fon Yöneticisi Chirag Mehta, altın piyasasını yorumluyor. Chirag Mehta’a nazaran yakında altın fiyatları için yükselişli günler göreceğiz. Chirag Mehta hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın fiyatlarındaki düzeltmenin temel nedeni, ABD gösterge tahvil getirilerindeki değerli artış. 10 yıllık gösterge tahvilin getirisi çok yükseldi ve piyasayı şaşırttı. Geçen yıl Ağustos ayında %0,6 civarında taban yaptıktan sonra, artık iki katından fazla artarak %1,37’ye yükseldi. Dolayısıyla, artan getiri faiz oranlarının artması manasına geldiğinden, bu altın fiyatlarında bir ölçü düşüşe yol açtı. Ama bence devam etmeyecek, zira toparlanma ve bugün sahip olduğumuz borç artışını desteklemek için düşük getiriye muhtaçlık var, bu nedenle faizlerin daha da yükselmesi durumunda merkez bankaları adım atacak. Bu, sarı metale takviye sağlayacak. 

Navneet Damani: Bu düzeyler güzel giriş fırsatı! Zira yüksek düzeyler bekliyorum

Motilal Oswal Financial Services Ltd.’de emtia araştırmaları lideri olan Navneet Damani, altın’da yeni tepeler bekliyor. Navneet Damani varsayımlarımı şu sözlerle açıklıyor:

Yıl, ekonomik kısıtlamalara ve mali teşvik tedbirlerine yol açan ve inançlı bir liman yatırımı olarak pahalı metalin cazibesini artıran salgınla sarsıldı. Aşı güncellemeleri ve açıklanan son vergi indirimleri de fiyatları etkiledi. Bununla birlikte, üstte belirtilen temeller metal fiyatları için güçlü bir yer oluşturmaya devam ediyor. Altın fiyatları, geçtiğimiz birkaç ayda konsolide oldu ve kısa ve orta bir perspektifle 1.800 doların altında düzeltildi. Bu düzeyler altın’a bir defa daha girmek için düzgün bir düzeydir. Zira yüksek düzeyler bekliyorum…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance