3 Piyasa Devi: Altın Fiyatları İkinci Yarıda Bu Düzeyleri Görmeli! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  498096,404
  % -2,05
 • ETHEREUM/TL
  19648.22
  % -3,10
 • RIPPLE/TL
  13.09
  % -9,83
 • BITCOIN CASH/TL
  8703.97,600
  % 24,45
 • LITECOIN/TL
  2480.02
  % 7,84
 • COSMOS/TL
  208.04
  % -5,73
 • CARDANO/TL
  11.43
  % -3,94
 • TETHER/TL
  8.08
  % 0,60

3 Piyasa Devi: Altın Fiyatları İkinci Yarıda Bu Düzeyleri Görmeli!

3 Piyasa Devi: Altın Fiyatları İkinci Yarıda Bu Düzeyleri Görmeli!

Altın fiyatları, yükselen tahvil getirilerinin faiz getirmeyen metale olan talebi azaltmasıyla ikinci bir aylık düşüşe gerçek ilerliyor. Yatırımcı ve analistler ise Federal Rezerv Başkanı’nın teşvik edici aşı haberleriyle büyüme ve enflasyon hakkındaki yorumlarını kıymetlendiriyor. 3 piyasa devinden ise yeni altın varsayımları geldi.

Goldman Sachs Group Inc. altın tahminini düşürdü 

Federal Rezerv Lideri (FED) Jerome Powell, Kongre’ye verdiği tabirin ikinci gününde, iktisadın toparlanmada daha çok yol alacağı ve yükselen fiyat sinyallerinin kesinlikle daima yüksek enflasyona yol açmayacağı görüşünü vurguladı. Aşı cephesinde, Pfizer Inc. ve BioNTech SE’nin Covid-19 aşıları, İsrail’de yaklaşık 1,2 milyon insanı takip eden bir çalışmada coronavirüse karşı ezici bir şekilde etkili oldu. Sonuçlara nazaran, halk sıhhati uzmanları, aşıların pandemiyi sona erdirebileceğini belirtiyor.

Gösterge 10 yıllık Hazine getirilerinin bir yıldaki en yüksek düzeye çıkması ve metal düşüşü ile desteklenen borsa yatırım fonlarındaki artış ile altın 2021’de %5’in üzerinde düşüş gösterdi. Bu nedenle Goldman Sachs Group Inc. altın tahminini düşürdü ve sarı metalin düşük performansının bir nedeni olarak daha riskli varlıklara yönelmeye işaret etti.

Australia & New Zealand Banking Group Ltd: İkinci yarıda altın fiyatları için 2.000 dolarlık bir adil bedel görülmeli

Australia & New Zealand Banking Group Ltd.’ye nazaran, yüksek getiriler altın için kıymetli bir rüzgar olurken, yükselen enflasyon ve daha zayıf bir ABD doları, bu yıl fiyatların yükselmesini sağlamalı. Avustralya & Yeni Zelanda Banking Group Ltd’ye nazaran, ikinci yarıda altın fiyatları için 2.000 dolarlık bir adil bedel görülmelidir.

ANZ emtia stratejistleri: Altın’ın önümüzdeki çeyrekte yatay süreç görmesini bekliyoruz

ANZ emtia stratejistleri Daniel Hynes ve Soni Kumari 25 Şubat tarihli bir raporda şunlara dikkat çekiyor:

Tahvil satışları devam ettikçe ve yatırımcılar riskli varlık sınıfları aracılığıyla reflasyon ticaretini oynadıkça, altın fiyatlarının önümüzdeki çeyrekte yatay süreç görmesini bekliyoruz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance