• BITCOIN
  232155,587
  % -8,93
 • ETHEREUM
  8690.93
  % -10,00
 • RIPPLE
  1.99
  % -8,76
 • BITCOIN CASH
  3121.53,128
  % -11,84
 • LITECOIN
  1010.93
  % -3,95
 • COSMOS
  55.97
  % -10,16
 • CARDANO
  2.38
  % -11,42
 • TETHER
  7.39
  % -0,31

3 Milyar Dolar Stablecoin Hazır Bekliyor

3 Milyar Dolar Stablecoin Hazır Bekliyor

Kripto para piyasası bir kaç gündür oldukça hareketli ve daha fazla hareketlenme ihtimali var, 3 milyar dolar civarında stablecoin piyasaya girmek için kenarda bekliyor. Bitcoin uzun uğraşlar sonrası 7200$ seviyesini kırdı ve 7293$ kadar yükseldi, Bitcoin bu seviyeden daha sonra 7220$ civarında bir süre seyrini sürdürdü. Yazım itibariyle ise 7169$ seviyelerinde işlem görüyor.

Ethereum ise daha istikrarlı bir tablo çizdi 189$ seviyelerine kadar yükseldi. Ethereum için bu son zamanların en yüksek seviyesi olarak kayda geçti, 190$ seviyesini kırmayı başaramayan Ethereum ise 184$ civarında seyrini sürdürüyor.

Altcoin piyasası genel anlamda pozitif bir tablo çizmiş olarak görünüyor. Favori altcoin’ler Tezos (XTZ), Chainlink (LINK), Binance Coin (BNB) ve diğer birçok Kripto parada göstergeler gün boyunca yeşile boyandı, şuan itibariyle baktığımız zaman yine olumlu bir hava esiyor, bununla birlikte Messari’nin CEO’su Selkis’in yapmış olduğu açıklamalar piyasa için daha olumlu bir havanın edebileceğini akla getirdi.

Blockchain veritabanı startup’ı Messari’nin CEO’su Selkis, yüklü miktarda Kripto paranın piyasaya girmek için kenarda beklediğini ve her an Bitcoin, Ethereum ve altcoin piyasasına girebilir diye konuştu. Messari CEO’su Ryan Selkis, kripto para borsalarında piyasaya girmek için hazır halde bekleyen 3 milyar dolar civarında stablecoin olduğunu gösteren yeni verileri yayınladı. Borsa cüzdanları içinde tutulan bu stablecoin miktarı her an piyasa girebilir. Bu denli bir miktarın piyasaya girmesi Bitcoin, Ethereum ve diğer birçok Kripto para için Boğa koşusunu başlatabilir.

Ryan Selkis “Borsalarda bekleyen 3 Milyar Dolar değerinde Stablecoin bulunuyor. Yatırımcılar Kripto paradan ümidini kesmiş olsa bu kadar stablecoin borsalarda hazır halde tutulmaz. Yatırımcılar harekete geçmek için fırsat kolluyor. Şuan Kripto para ekosistemin üzerinde çok yüklü bir miktarda fon bulunuyor. Bu fon miktarı son zamanların en yüksek seviyesinde.” dedi.

Borsalarda tutulan stablecoin’ler arasında %40 oranla lider konumda bulunan Tether (USDT) onu %19 oranla ikinci sırada Coinbase Circle (USDC) izliyor. %13 oranla üçüncü sırayı ise PAX ve TUSD %13 paylaşıyor.

Lider Stablecoin olan Tether hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz Tether (USDT) Nedir Ve Nereden Alınır? Başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca Kripto paralar hakkında soru sormak veya sohbet etmek için Telegram grubumuza katılabilir, sorularınızı sorabilirsiniz.