3 Kilit Fiyat Ölçüm Sinyali Tanınan Altcoin İçin Bu Düzeyleri İşaretledi - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  478281,383
  % 0,30
 • ETHEREUM/TL
  17112.28
  % 1,08
 • RIPPLE/TL
  10.32
  % 17,37
 • BITCOIN CASH/TL
  5357.86,403
  % 2,87
 • LITECOIN/TL
  1944.88
  % 6,53
 • COSMOS/TL
  168.17
  % -2,99
 • CARDANO/TL
  9.77
  % -1,63
 • TETHER/TL
  8.12
  % -0,64

3 Kilit Fiyat Ölçüm Sinyali Tanınan Altcoin İçin Bu Düzeyleri İşaretledi

3 Kilit Fiyat Ölçüm Sinyali Tanınan Altcoin İçin Bu Düzeyleri İşaretledi

Altcoin Chainlink, tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden %30 düştü. Lakin blockchain ve türev göstergeleri, yatırımcıların ilgisinin arttığını gösteriyor.

Chainlink İçin Şiddetli Bir Ay

Chainlink (LINK) epey şiddetli bir ay geçirdi ve 20 Şubat’ta tüm vakitlerin en yüksek düzeyi 37 $’ı gördükten sonra %45’lik bir gerileme yaşadı. Son kayıplar öteki altcoinlerin karlarıyla karşılaştırıldığında şaşırtan görünebilir. Lakin LINK toparlanmayı başardı

Bu nedenle, 32 doların üzerinde durma başarısızlığını trendin aksine çevirmesi olarak yorumlamak için hiçbir neden olmamalı. Günlük faal adresler ve süreçler üzere blockchain göstergeleri, vadeli süreç mukavelelerine açık durum ile birlikte güç göstermeye devam ediyor.

Chainlink, merkezi olmayan finans (DeFi) patlamasından yararlanmak için de çok yeterli bir pozisyona sahipti. Farklı blok zincirlerini ve merkezi olmayan borsaları birbirine bağlayan fiyat akışlarının birçok, fiyat keşfi için fiyat oracle’larını kullanır.

Proje, Ethereum ağ fiyatları fırladığında ve blockchain data toplamayı blockchain dışı bir consensus cinsiyle değiştiren ” blockchain dışı raporlamaya” süratli bir halde adapte edildiğinde proaktifti.

DeFi’deki güçlü büyüme ve sağlıklı blockchain odaklı göstergelerle bile etkileyici olan şey, LINK fiyatının 30 dolarlık dayanağı geri almak için gayret ediyor olmasıdır.

Blockchain Dataları Gücü Gösteriyor

Transfer bedeli, günlük taşınan tüm paraları topladığı için kullanıcı aktivitesini ölçen başkan bir blockchain göstergesidir. CoinMetrics’ten alınan tahlil, tıpkı varlıklar ortasındaki karıştırıcıları ve süreçleri hariç tutmak için bu sayıları ayarlayarak daha kesin bilgiler sağlar.

Günlük ayarlanmış transferler, 2021’in başından bu yana birikmiş %235’lik bir kar olan 600 milyon dolar civarında seyrediyor. Mevcut düzey,%7 daha büyük piyasa bedeline sahip bir kripto para ünitesi olan Litecoin’den (LTC) iki kat daha büyük, lakin projenin birincil kullanımı, ikinci katman ölçekleme tahlilleri geliştikçe azalmaktadır.

Günlük aktif adresler, transfer maliyetleri nispeten düşük olduğunda kolay kolay şişirilse de, bir öbür hayati zincir içi metriktir. Chainlink’in Ethereum ağında çalıştığını düşünürsek, mutlaka durum bu olamaz.

Üstteki dataların gösterdiği üzere, son düşüşe karşın, Chainlink’in günlük faal adresleri 10.000’in üzerinde yer aldı. Yükselen Ethereum ağ fiyatlarını hesaba katmak gerekir ki bu durum, yeni yüksekler üretememeyi açıklayabilir. Bununla birlikte, göstergenin 2021’deki %14’lük çıkarı olumlu sayılabilir.

Vadeli Süreç Kontratları Talebi Güçlü Tutuldu

En âlâ traderlar Chainlink’ten vazgeçmiş olsaydı yahut bir biçimde ilgisini kaybetmiş olsaydı, vadeli süreç mukavelelerinin açık konumu etkilenecekti. Bu metrik, yükseliş için zorunda olmasa da, türevlerdeki sağlıklı bir faaliyet ölçüsü, yatırımcıların koin ile ilgilendiğini gösterir.

Üstteki bilgiler, vadeli süreç mukavelelerindeki açık durumda bir düşüş olduğuna dair hiçbir ispat göstermiyor. 21 Şubat ve 22 Şubat’taki keskin düşüş, meydana gelen %41’lik fiyat düşüşünü yansıtıyor. Bu ortada, bir haftadan kısa bir müddet sonra, LINK 26 dolarlık dayanak düzeyini yine kazandı ve vadeli süreçlerde açık konum artmaya devam etti.

Mevcut yükseliş piyasası şartları devam ederse, yatırımcılar bir ‘altcoin döneminin yaklaştığını’ kestirim etmeye başlayabilir. Şu anda, Chainlink, DeFi ilgisindeki tepeden yararlanmak için uygun konumlanmış görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance