3 Dev İsim Piyasayı Yorumladı: Bu Altcoin Projeleri Yatırım İçin En İyileri! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  404142,457
  % -9,46
 • ETHEREUM/TL
  18282.09
  % -10,47
 • RIPPLE/TL
  8.66
  % -18,52
 • BITCOIN CASH/TL
  6392.55,683
  % -15,72
 • LITECOIN/TL
  1903.63
  % -14,85
 • COSMOS/TL
  148.84
  % -9,19
 • CARDANO/TL
  8.51
  % -14,40
 • TETHER/TL
  8.37
  % 0,46

3 Dev İsim Piyasayı Yorumladı: Bu Altcoin Projeleri Yatırım İçin En İyileri!

3 Dev İsim Piyasayı Yorumladı: Bu Altcoin Projeleri Yatırım İçin En İyileri!

Kripto piyasasının öncü isimleri, Bitcoin dışındaki kripto paralara yatırım yapma stratejilerini ortaya koyuyor. Hatta birtakım ünlü isimler, yatırım yapılacak en alımlı altcoin projelerini de vurguluyor.

Joey Krug: DeFi altcoin projeleri, yatırım yapmak için en cazibeli alan

Pantera Capital’in eşbaşkan yatırım sorumlusu Joey Krug, Raoul Pal ile yeni bir röportajda değerli öngörülerde bulundu. Joey Krug, piyasa kıymetine nazaran en büyük iki kripto para ünitesinin dışında, merkezi olmayan finansın (DeFi) yatırım yapmak için en alımlı alan olduğunu söylüyor. Joey Krug mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bence DeFi, bu alandaki bir sonraki yatırım yapılabilir varlık alanı. Herhangi bir portföyde, hem merkezi olmayan borsalara hem de borç verme protokollerine yatırım yapmak istiyorum.

Yatırım yapılacak bir DeFi altcoin’i nasıl seçilir?

Joey Krug, protokoldeki temel büyümenin, yatırım yapmak için bir DeFi varlığı seçerken kullanılan kıymetli faktör olduğunu belirtiyor. Joey Krug hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

…Yapmaya çalıştığım şey, kullanıcı popülaritesi, hacminde vb. en fazla büyümeyi gören protokolleri değerlemeye nazaran ayarlanmış biçimde satın almaya çalışıyorum.

Bir kripto para portföyü nasıl oluşturulur? Ari Paul açıklıyor

Tıpkı röportaj sırasında BlockTower Capital’in baş yatırım sorumlusu Ari Paul, portföy oluşturmanın bir ‘aşağıdan üste analizi’ ve para akışlarını incelemeyi içerdiğini söylüyor. Ari Paul bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

DeFi’ye inandığımızı söyleyebilirsiniz, o vakit aşağıdan üste bir tahlil yapalım ve bu mevzuda en kaliteli projelerin neler olduğunu görelim. Buna muhakkak bir ölçüde yatırım yapmak istiyoruz. Öbür bir açı, para akışlarını düşünmektir. Örneğin, tüm yeni kişisel yatırımcı girişlerinin manalı bir yüzdesi şu anda Binance’de gerçekleşiyor. Binance‘e yeni bir müşteri geldiğinde, Binance’de listelenen varlıkları satın alma mümkünlüğü yüksektir. Şimdi, Binance’nin çok fazla varlığı var, lakin öteki borsalar da var. Örneğin; Japonya’nın en büyük borsalarından kimileri, ortalarından seçim yapabileceğiniz yalnızca 10 varlık veriyor. Bu borsalara çok sayıda iştirak varsa, muhtemelen bu 10 varlık güzel iş çıkaracak.

Jeff Dorman: Piyasada “altcoin” terimi artık çok geniş kalıyor

Kripto fonu Arca’dan Jeff Dorman, “altcoin” teriminin son birkaç yılda derin bir biçimde büyüyen bir alanda çok geniş olduğuna inandığını söylüyor. Jeff Dorman bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Artık, altcoin terimi artık hakikaten bir mana tabir etmiyor. Zira farklı şeyler yapan kripto paraların farklı ceplerindeki nitekim farklı kesimler.

Jeff Dorman, farklı kripto paraların artık farklı amaçları ve emelleri olduğu için piyasada daha fazla özgünlük olması gerektiğini ekliyor. Jeff Dorman bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

…Her şeyi bir altcoin olarak sınıflandırmayın. Her şeyi bir kripto para ünitesi olarak düşünmeyin. Biri size bir şey sunarsa, onu başınızda kırın. Tamam, bu hangi kesim? Bu oyun mu? Bu DeFi mi? Bu Web 3.0 mı? Başka bir şey mi, kripto para aslında ne yapıyor? Kripto para hiçbir şeye bağlı değil mi yoksa sahiden bir şeye bağlı mı? Gerçek nakit akışı var mı? Gerçek bir randıman var mı? Bunun için gerçek bir kullanım durumu var mı?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance