3 Büyük Borsada Delist Çılgınlığı: Bu Altcoin’ler Çıkarıldı! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  335521,365
  % 4,42
 • ETHEREUM/TL
  22973
  % 8,53
 • RIPPLE/TL
  6.2
  % 2,71
 • BITCOIN CASH/TL
  4569.76,167
  % 1,74
 • LITECOIN/TL
  1196.98
  % 2,73
 • COSMOS/TL
  109.15
  % 6,87
 • CARDANO/TL
  11.66
  % 2,74
 • TETHER/TL
  8.49
  % 1,32

3 Büyük Borsada Delist Çılgınlığı: Bu Altcoin’ler Çıkarıldı!

3 Büyük Borsada Delist Çılgınlığı: Bu Altcoin’ler Çıkarıldı!

Güney Kore’nin büyük kripto para borsaları, Finansal Süreç Bilgilerini Raporlama ve Kullanma Yasası’nda yapılan değişikliği takip etmek için küçük bedele sahip kimi Altcoin projelerini delist ediyorlar.

Altcoin projeleri neden delist ediliyor

Ülkenin ticaret hacmine nazaran en büyük borsası Upbit, Lambda, Pixel ve Pica dahil olmak üzere 24 altcoin’in listeden çıkarıldığını duyurdu. Coinrot.com olarak belirttiğimiz üzere Haziran ayının başlarında, borsa beş coin için de delist kararını açıklamıştı. Delist kararlar ile birlikte borsalarda listelenen token sayısının giderek azaldığı görülüyor. Bu durum yatırımcı talebinin azalmasına yol açtığı üzere kripto para ünitesine yönelik yatırımı da engelliyor.

Delist atağına katılan farklı borsalar da yer alıyor. Bithumb, Aurora ve DragonVein dahil olmak üzere dört altcoini listeden çıkardı. Kore’deki üçüncü en büyük borsa olan Coinbit, sekiz altcoin’in listeden çıkarıldığını duyurdu. Listeden çıkarmadan evvelki son adım olan yatırım ikaz listesine 28 coin daha eklendi. Böylelikle Coinbit’teki 36 kripto para ünitesinin yarısı ya listeden çıkarıldı ya da ikaz listesine dahil edilmiş oldu.

Uygun banka aranıyor

Değişiklik ayrıyeten dijital varlıkları takas eden, depolayan ve yöneten tüm şirketlerin Kore Mali İstihbarat Birimi’ne (KoFIU) rapor vermesini kural koşuyor. Değişiklik 25 Mart’ta yürürlüğe girdi ve borsalara uygulanması için 6 aylık bir hazırlık mühleti verildi. Buna karşılık, mahallî bankalar muhtemel kara para aklama ve kripto varlık dolandırıcılığı davalarından sorumlu tutulmak istemedikleri için gerçek isimli hesapları sunmaya isteksizler. Borsa ne kadar çok coin listelerse, o kadar fazla kıymetlendirme riski olacak. Düşük likiditeye sahip kripto paraların listeden çıkarılmasının nedeni budur.

Şu anda yalnızca dört Kore kripto para ünitesi platformu bankalarla işbirliği yapıyor ve mevzuata uyuyor. K bank, Upbit’te süreç yapmak için gerçek isimli hesaplar sunuyor. Shinhan Bank, Korbit için hesaplar sunuyor ve NongHyup Bank, Bithumb ve Coinone ile güçlerini birleştirdi. Buraya kadar yaşananlardan anlaşılıyor ki kripto para alanının yasal olarak düzenlenmesi bütün problemlerin biteceği manasına gelmiyor. Düzenlemeler beraberinde kimi riskleri de doğuruyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Coinrot.com rastgele bir kripto para ünitesinin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Coinrot.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinrot.com ve sitede yer alan makalelerin muharrirleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile ilgili rastgele bir süreç yapmadan evvel kendi araştırmalarını yapmalıdır.

İhtar: Kriptokoin.com’a ilişkin haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un müsaadesine alışılmıştır. Sitedeki hiçbir içerik müsaadesiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut rastgele bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ilişkin kod, tasarım, yazı, grafik ve öteki tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara alışılmamış biçimde kullananlar hakkında yasal süreç başlatılacaktır..

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance
Malatya masaj Yalova masaj Sivas masaj Tokat masaj Kayseri masaj Trabzon masaj Aydın masaj Elazığ masaj Afyon masaj Kütahya masaj Ordu masaj Eskişehir masaj Gaziantep masaj