3 Altın Analisti Uyardı: Dumping! Bu Felaket Düzeyler Geliyor - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  488389,735
  % -0,14
 • ETHEREUM/TL
  17545.45
  % 0,54
 • RIPPLE/TL
  11.14
  % 7,14
 • BITCOIN CASH/TL
  5550.21,402
  % 1,06
 • LITECOIN/TL
  2041.48
  % 1,64
 • COSMOS/TL
  178.01
  % 3,58
 • CARDANO/TL
  10.31
  % 4,11
 • TETHER/TL
  8.17
  % 0,25

3 Altın Analisti Uyardı: Dumping! Bu Felaket Düzeyler Geliyor

3 Altın Analisti Uyardı: Dumping! Bu Felaket Düzeyler Geliyor

1,9 trilyon dolarlık teşvik paketi kesin onayı kazandı. ECB, önümüzdeki çeyrekte tahvil alımlarının daha süratli yapılacağına işaret ediyor. ABD’de haftalık işsizlik müracaatları son haftada düşüyor. Bu kritik datalar ışığında analistler, altın fiyatlarının nereye gideceğini öngörmeye çalışıyor. İşte dünyaca ünlü analistlerden kritik tahminler…

Christopher Lewis: Fiyatların 1.500 dolar düzeyine yönelme ihtimali çok yüksek!

Dünyaca ünlü altın analisti Christopher Lewis piyasaları yorumladı ve 1.500 dolarlık düzeylere işaret etti. Christopher Lewis bahse yönelik şu açıklamaları yaptı:

Son vakitlerde hoş bir sıçrama gördük. Lakin bu piyasanın buradan düştüğünü görmeye devam edersek, Pazartesi ve Salı günlerinin düşük düzeylerinin altına inmemizin an sorunu olduğunu düşünüyorum, bu da daha fazla satışa açılıyor. Bu noktada, piyasanın 1.500 dolar düzeyine yönelme ihtimalinin çok yüksek olduğunu düşünüyorum ki bu da elbette çok ses getirecek ve tahminen de değerli ölçüde takviyeye neden olacak. Yine de uzun vadede altın’ın önünde yükseliş eğilimi olduğunu düşünüyorum, fakat şimdi orada değiliz. Ve aslında, bunun gerçekleştiğini görmeden evvel birkaç ay geçebilir…

Christopher Lewis: 1.750 dolar düzeyini alabilirsek tekrar yükselişe geçeceğim

Christopher Lewis, piyasa konusunda uzun vadede boğa olduğunu belirtiyor. Ayrıyeten analist, günlük kapanışta 1.750 dolar düzeyini alabilirsek fiyatlarda tekrar yükselişe geçeceğini de vurguluyor. Christopher Lewis bahse yönelik şu açıklamaları yaptı:

Altın kelam konusu olduğunda, günlük kapanışta 1.750 dolar düzeyini alabilirsek, o vakit tekrar yükselişe geçebilirim. O vakte kadar, bu piyasayı tutmak için önümüzde hala çok fazla gürültü olduğunu düşünüyorum. Lakin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tahvil piyasasının burada olanlara öncülük ettiği açık. Bu nedenle, altın’ın hangi istikamete gittiğini belirlemek için 10 yıl…

Tai Wong: Piyasa 1.700 – 1.800 dolar aralığında istikrar bulmaya çalışır

Altın kısa mühlet evvel bir haftanın en yüksek düzeyini gördü. ABD Hazine getirilerinin artmasının akabinde Perşembe günü beklenenden daha âlâ işsizlik dataları fiyatları aşığı çekti. ABD altın vadeli süreçleri ise daha az değişkenlik gösterdi. New York’taki BMO yatırım bankasında trader olan Tai Wong, piyasaları yorumlayarak şunları söyledi:

10 yıllık Hazine getirileri artık yine sıçradı. Dolarda istikrar sağladı ve altın’dan biraz hava alıyor. Ons başına 1.680 dolarda kısa vadeli düşükler görmüş olabiliriz. Lakin daha yüksek verimli ortam, kıymetli bir ralli… Piyasa kısa vadede tahminen 1.700 – 1.800 dolar aralığında randımanda istikrar bulmaya çalışır.

Jim Wyckoff: Uzun vadeli altın fiyatları hala yükseliş döngüsünde…

Datalara nazaran, işsizlik yardımları geçen hafta dört ayın en düşük düzeyine düştü. Beklenenden daha âlâ olan ekonomik sayılar arttı. Hazine getirileri %1,5’in üzerinde, dolar endeksi hareket etti ve haftanın en düşük düzeyinden uzakta fiyatlanıyor. Kitco News kıdemli piyasa analisti Jim Wyckoff, bedelli metal piyasaları için şunları söyledi:

Tahvil getirileri son haftalarda tasalarla yükseliyor. Problemli enflasyonla dünya, para musluklarına döndü. Uzun vadeli altın fiyatları hala yükseliş döngüsünde konsolide oluyor. Fakat kısa vadede fiyatlar için direnç yolu düşüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance