27 Şubat BTC, ETH, ADA, BNB, DOT, XRP, LTC, LINK, BCH Ve XLM Fiyat Tahlili - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  483294,449
  % 2,04
 • ETHEREUM/TL
  17259.25
  % 2,17
 • RIPPLE/TL
  10.79
  % 27,67
 • BITCOIN CASH/TL
  5462.61,308
  % 5,95
 • LITECOIN/TL
  1991.86
  % 10,32
 • COSMOS/TL
  171.7
  % 0,08
 • CARDANO/TL
  9.88
  % 0,65
 • TETHER/TL
  8.16
  % -0,09

27 Şubat BTC, ETH, ADA, BNB, DOT, XRP, LTC, LINK, BCH ve XLM Fiyat Tahlili

27 Şubat BTC, ETH, ADA, BNB, DOT, XRP, LTC, LINK, BCH ve XLM Fiyat Tahlili

Yeni bir fiyat tahlili ile karşınızdayız. Cardano haricinde Bitcoin ve birçok büyük altcoin kayıplar yaşadı. Her boğa piyasası, zayıf ellerin bir zirve bekleyerek sattığı ve daha güçlü ellerin uzun vadede biriktiği dönemsel geri çekilmelere şahit olur.

Coinbase Pro’dan gelen datalar, bu hafta iki büyük Bitcoin (BTC) çıkışı olduğunu gösteriyor. Bu nedenle gelişme kurumların mevcut düşüşü satın almaya devam ettiğini gösteriyor.

Geçmiş bilgileri karşılaştıran zincir içi analitik kaynağı Whalemap, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’deki evvelki makro tepelerinin 2017 ve 2019’da 5-7 milyon dolar bedelinde binlerce büyük Bitcoin süreciyle çakıştığını söyledi. Fakat araştırmacılar, “BTC için bu türlü bir FOMO’nun görünmediğine” inanıyor.

JPMorgan stratejistleri Joyce Chang ve Amy Ho geçtiğimiz günlerde büyük şirketlerin portföylerinin %1’lik kısmını BTC’ye tahsis etmeleri gerektiğini tabir ettiler.

Altın ve S & P500’ün her ikisi de kısa vadede bir gerileme yaşadı. Lakin portföylerini korumak isteyen yatırımcılar, Bitcoin için dezavantajı sınırlayabilecek kripto para üzere alternatifler arayırlar.

Bilgiler, düşüşün hudutlu olduğunu gösteriyor. Fakat alıcıların nerede devreye girebileceğini belirlemek için birinci 10 kripto para ünitesinin grafiklerini tahlil edelim.

Bitcoin Fiyat Tahlili

Şu anda boğalar ve ayılar ortasında devam eden bir çekişme var. Boğalar 25 Şubat’ta yükselişe devam etmeye çalıştı. Lakin daha yüksek düzeyleri kaldıramadı. Bu nedenle Bitcoin tarafını bilakis çevirdi. Ayrıyeten ayıların daha yüksek düzeylerde sattığını gösteren 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (48.159 $) altına düştü.

Bununla birlikte, bugünün mum çubuğundaki uzun kuyruk, ayıların fiyatı 20 günlük EMA’nın altında tutamayacağını gösteriyor. Bu durum traderların tabandan alım yaptığını gösteriyor.

Düz 20 günlük EMA ve orta noktaya yakın göreli güç endeksi (RSI), yakın vadede muhtemel bir konsolidasyona işaret ediyor. Kelam konusu aralığın dayanağı, 50 günlük kolay hareketli ortalamanın (40.914 $) çabucak üzerinde olan 41.959,63 $ olabilir.

Ayılar fiyatı 50 günlük SMA’nın altına çekebilirse, satış ağırlaşacak. Ayrıyeten parite 28.850 dolara bile düşecek.

Bilakis, şayet boğalar fiyatı 52.040.95 $ ‘ın üzerine çıkarabilirse, kartlarda 58.341.03 $’lık bir yine test olacak.

Ethereum Fiyat Tahlili

Ethereum (ETH) 24 Şubat’ta 20 günlük EMA’nın (1.686 $) üzerine çıkamadı. Bu da ayıların bu seviyeyi savunduğunu gösteriyor. En büyük altcoin 25 Şubat’ta güneye döndü. Ayrıyeten 50 günlük SMA’ya (1.498 $) düştü.

Fiyat bugün 50 günlük SMA’nın altına düşmesine karşın, ayılar 23 Şubat gününün en düşük düzeyi 1.350 $’ı kıramadı. Bu durum, daha düşük düzeylerde satış baskısının olmadığını gösteriyor.

Boğalar fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkardı. Momentumu sürdürebilirlerse ve ETH / USD çiftini 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarabilirlerse, fiyatın 2.000 $’ı yine test etme mümkünlüğü artacak.

Öte yandan, fiyat 20 günlük EMA’dan tekrar düşerse, düşüşleri satın almaktan rallileri satmaya kadar hassaslıkta bir değişiklik önerecek. Ayılar 1.350 dolarlık takviyesi kırarsa, parite 1.000 dolara düşebilir.

ADA Fiyat Tahlili

Cardano (ADA) güçlü bir yükseliş trendinde. Birinci sefer piyasa bedeli ile birinci üç kripto para ünitesi ortasına girdi. Boğalar, 25 Şubat’ta fiyatı 1,20 doların üzerine çıkarmaya çalıştı. Lakin başarısız oldu. Bununla birlikte, boğalar bugün desteklemek için 0.9817712 $’ı başarılı bir biçimde çevirdi. Bu durum her küçük düşüşte agresif bir alım olduğunu gösteriyor.

Alıcılar, fiyatı 1.20 $ genel direncinin üzerine çıkardı. Bu da yükseliş trendinin yine başladığını gösteriyor. Altcoin artık bir sonraki maksat olan 1.30 dolara yükselebilir.

Her iki hareketli ortalamalar da yükseliyor. Ayrıyeten çok alım bölgesinde RSI boğaların denetim altında olduğunu gösteriyor.

Bu yükseliş görünümü, ADA / USD kuru kırılmayı sürdüremez ve istikameti keskin bir formda bilakis çevirerek 20 günlük EMA’nın (0,92 $) altına düşerse geçersiz hale gelecek.

Binance Coin Fiyat Tahlili

Boğaların Binance Coin’i (BNB) 24 Şubat’taki düşüş trendi çizgisinin üzerine itmedeki başarısızlığı, traderlar tarafından öbür bir kar alımını çekmiş olabilir. Altcoin, 19 Şubat’ta elde edilen çıkarların birçoklarını sildi.

Mevcut toparlanma devam ederse, boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmak için bir teşebbüs daha yapacak. Başarılı olurlarsa, kısa vadeli düzeltmenin bitebileceğini önerecektir. BNB / USD kuru daha sonra 300 $’a ve akabinde 348.6969 $’a yükselecek.

Yükselen 20 günlük EMA (192 $) ve olumlu bölgedeki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Düşüş trendi çizgisinin ve 20 günlük EMA’nın altına düşmek, bu yükseliş senaryosunu geçersiz kılacak. Bu türlü bir hareket fiyatı 118 dolara çekecek.

DOT / USD

Polkadot’un (DOT) 23 Şubat’taki keskin toparlanması, 24 Şubat’ta boğaların fiyatı yükselen kanalın direnç çizgisinin üzerine çıkaramaması ve sürdürememesi nedeniyle yavaşladı. Bu durum, taban alıcılardan kar alımını çekmiş olabilir.

Alıcılar şu anda 20 günlük EMA’yı (30.30 $) savunmaya çalışıyor. Sıçramayı sürdürmeyi başarırlarsa, DOT / USD kuru tekrar kanalın direnç çizgisini kırmaya çalışacak. Ayrıyeten tüm vakitlerin en yüksek düzeyi 42.2848 $’ı da tekrar test edecek.

Aksine, parite tekrar kanalın direnç çizgisinin altına düşerse, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, çift kanalın takviye sınırına düşecek.

20 günlük EMA kademeli olarak yükseliyor. Ayrıyeten, RSI 61’in üzerinde yer alıyor. Bu da boğaların küçük bir avantaja sahip olduğuna işaret ediyor.

XRP / USD

23 Şubat şamdanındaki uzun kuyruk düşüşlerde alım gösteriyor. Lakin boğalar ivmeyi sürdüremedi ve XRP fiyatını 24 Şubat’ta 20 günlük EMA’nın (0,048 $) üzerine çıkaramadı. Bu, talebin daha yüksek düzeylerde kuruduğunu gösterdi.

Fiyat tekrar 50 günlük SMA’ya (0,40 $) düştü. Güçlü bir toparlanma eksikliği daha fazla satış çekebilir. Ayrıyeten XRP / USD kuru 0,359 $’a düşebilir. Bu takviyenin altında bir kırılma, 0,25 dolara hakikat düşüşün yolunu açabilir.

Bu varsayımın tersine, parite mevcut sıçramayı sürdürürse, boğalar fiyatı 0,50 $ genel direncinin üzerine çıkarmak için bir teşebbüs daha yapacak. Başarılı olurlarsa, parite birkaç gün için 0,65 ila 0,359 dolar ortasında konsolide olacak.

LTC / USD

Litecoin (LTC) 25 Şubat’ta 20 günlük EMA’nın (192 $) üzerinde yükseldi. Lakin boğalar günün mum çubuğundaki uzun fitilden görüldüğü üzere daha yüksek düzeyleri sürdüremedi. Bu, traderların daha yüksek düzeylerde kar elde ettiğini gösteriyor.

Bununla birlikte, bugünün mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların 50 günlük SMA’ya (166 $) yönelik düşüşleri satın aldığını gösteriyor. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA ve 205.186 $ genel direnç bölgesinin üzerine çıkarabilirse, LINK / USD kuru 230 $’a yükselecek.

Bu varsayımın tersine, şayet boğalar mevcut toparlanmayı sürdüremezlerse, parite U dönüşü yapacak. Ayrıyeten 50 günlük SMA ve yükseliş trend çizgisinin altına düşecek. Bu türlü bir durumda parite 120 dolara kayacak.

LINK / USD

Chainlink (LINK), 24 Şubat’ta yükselen kanala geri dönemedi. 23 Şubat’ta düşüşü satın almış olabilecek agresif boğalardan kar alımını çekemedi.

Düşen 20 günlük EMA (28.80 $) ve negatif bölgedeki RSI, ayıların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Fiyat 50 günlük SMA’nın altına düşerse, düşüş 20.111 $’lık kritik takviyeye kadar uzayabilir.

Bu varsayımın tersine, 50 günlük SMA’daki mevcut toparlanma devam ederse, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmak için bir teşebbüs daha yapacak. Başarılı olurlarsa, LINK / USD kuru yeni bir yükseliş trendine başlayacak.

BCH / USD

Bitcoin Cash’teki (BCH) rahatlama rallisi, 24 ve 25 Şubat’ta 20 günlük EMA’ya (578 $) bile yükselemedi. Bu da boğalar ortasında bu düzeylerde satın alma aciliyetinin olmadığını gösteriyor. Fiyat 25 Şubat’ta geriledi. Ayrıyeten yükseliş trendi çizgisine düştü.

Aşağı eğimli 20 günlük EMA ve negatif bölgedeki RSI, ayıların denetim altında olduğunu gösteriyor. Satıcılar fiyatı yükselen trend çizgisinin altına çekerse, BCH / USD 370 $’a daha derin bir düzeltme başlatacak.

Tersine, şayet boğalar yükseliş trendi çizgisinde mevcut toparlanmaya dayanabilirse, parite 20 günlük EMA’ya yükselecek. Bu direncin kırılması BCH fiyatını 631.71 $’a itecek.

XLM / USD

Stellar Lumens (XLM), 24 ve 25 Şubat’ta 20 günlük EMA’nın (0,430 $) üzerine çıkamadı. Bu da ayıların bu dirence karşı rallilerde satış yaptığını gösteriyor. Altcoin 25 Şubat’ta geri çekildi. Sonrasında ise fiyat kritik dayanak düzeyi 0.35 $’a düştü.

Aşağı eğimli 20 günlük EMA ve negatif bölgedeki RSI, ayılara avantaj sağlıyor. Satıcılar, fiyatı azalan kanalın dayanak sınırının altına çekebilirse, XLM / USD kuru 0,23 $’a düşecek.

Bilakis, şayet boğalar mevcut toparlanmayı 0,35 $ ‘dan koruyabilirse, parite 20 günlük EMA’ya yükselecek. Bu direncin kırılması, boğaların oyuna geri döndüğünü gösterecek. Parite daha sonra kanalın direnç çizgisine yükselecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance