20’nin Üzerinde Kestirimi Tuttu! Yenisi: Bitcoin’de Tarihin En Kanlı Çöküşünün Sinyali! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  405559,580
  % -8,59
 • ETHEREUM/TL
  18313.55
  % -9,07
 • RIPPLE/TL
  8.68
  % -17,73
 • BITCOIN CASH/TL
  6426.89,639
  % -13,21
 • LITECOIN/TL
  1905.38
  % -11,42
 • COSMOS/TL
  151.37
  % -5,73
 • CARDANO/TL
  8.57
  % -12,86
 • TETHER/TL
  8.33
  % 0,51

20’nin Üzerinde Kestirimi Tuttu! Yenisi: Bitcoin’de Tarihin En Kanlı Çöküşünün Sinyali!

20’nin Üzerinde Kestirimi Tuttu! Yenisi: Bitcoin’de Tarihin En Kanlı Çöküşünün Sinyali!

Bitcoin fiyatı, kilit düzeyin altındaki aralıktaki kısa müddetli bir düzeltmenin ardından tekrar 50.000 doların üzerine çıktı. Sonra BTC tekrar düzeltildi. Bununla birlikte, başkan kripto para ünitesinin açık faizi fırladı. Açık faizdeki keskin artış, trader’ları şu anda temkinli kılıyor. İşte neden bu türlü olduğuna ve bunun sonucunda neler olabileceğine daha yakından bakalım…

Açık faizdeki keskin artış, trader’ları şu anda temkinli kılıyor

Bitcoin, balinaların tetiklediği 58.000 dolarlık düzeyden başlayan satıştan hala yara alıyor ve bu, önder kripto para ünitesinin birkaç gün içinde %20 oranında düşmesine neden oldu. Önde gelen kripto para ünitesi, 1 trilyon dolarlık piyasa bedelinin üzerinde ayakta kalamadı. Fiyat hareketi artık 50.000 doların altında kalırken bir trader değerli açıklamalarda bulunuyor ve açık faize dikkat çekiyor.

BTC 50.000 doların üzerine çıktığından bu yana açık faiz arttı | Kaynak: Hyblockcapital.com

“Byzantine General” isimli trader’a nazaran bu, oburlarının değerli bir fiyat artışı bekleyerek long durumlar aldığını gösteriyor. Popüler analist Tony Spilotro’ya nazaran, kaldıraçlı durumlardaki bir artış, long durumlar daha güçlü bir satış dalgasının ortasında yer almaya zorlanırsa, daha derin bir düzeltme için kâfi yakıt sağlayabilir. Piyasalar analiste nazaran, genellikle azami acı yolunu izler ve bu da aşağı gerçek giden yolda bir dizi long durumun tasfiyesi ile sonuçlanabilir.

Tony Spilotro: TD Sequential’da TD 9 satış suramı oluştu

Bitcoin bir yükseliş trendinde ve Dow Teorisi’ne nazaran, piyasa aksini söyleyene kadar bir yükseliş trendi içinde olduğu düşünülmelidir. Ancak Tony Spilotro’ya nazaran, tüm boğa döngüleri sona erer ve final her an gelebilir. Tony Spilotro’ya nazaran, yatırımcılar şu anda üstte da belirtildiği üzere bir  “long squeeze” karşı dikkatli olmalılar, lakin teknikler tükenme belirtileri göstermeye başlıyor.

Teknikler Bitcoin’de daha büyük bir düzeltmeye de işaret edebilir | Kaynak: TradingView.com

Tony Spilotro’ya nazaran, sık kullanılmayan iki haftalık vakit diliminde TD Sequential’da TD 9 satış suramı oluştu ve 2 mum tetiklendi. Tony Spilotro’ya nazaran TD 9, 2017’de ortaya çıktıktan sonra, geri dönüş gelmeden önce tam olarak iki mum aldı. İşte burada analiste nazaran, Bitcoin’in tarihindeki en kanlı ay boyunca ortaya çıkan suram görünümünün benzeri… Tony Spilotro’ya nazaran, mevcut iki haftalık mumun bitmesine on günden fazla kaldı ve kırmızı kapanırsa ve BTC başına 40.000 doların altına düşerse, bir “evening star bearish pattern (akşam yıldızı düşüş paterni)” oluşmuş olacak.

Tony Spilotro: TD 9’dan sonra bir akşam yıldız paterni, değerli bir düzeltmeye işaret edebilir!

Hem MACD hem de RSI rekor seviyede çok alım düzeylerinde olduğunda Tony Spilotro’ya nazaran, TD 9’dan sonra bir akşam yıldız paterni, kıymetli bir düzeltmenin ileride olduğu manasına gelebilir. Bu kadar yüksek bir açık faiz düzeyiyle, analiste nazaran yatırımcıların dikkatli bir halde ilerlemesi için birçok neden var. Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere TD Sequential, son devirde piyasada epey başarılı öngörülere imza attı.

TD Sequential göstergesi, Bitcoin‘in 2019 tepesini 14.000 dolar ve taban fiyatını 6.400 dolar olarak isimlendirdi ve yanlışsız öngördü. TD Sequential, Aralık 2017’nin doruğunu ve 2018’in taban fiyatı da dahil olmak üzere Bitcoin’in en ünlü doruklarını ve tabanlarını hakikat bir formda kestirim etti. Bu indikatör ayrıyeten Tezos, Chainlink ve Ethereum isimli altcoin’lerindeki parabolik rallinin sonunu da hakikat bir formda varsayım etti. Sonuç olarak indikatörün son yıllarda 20’nin üzerinde kripto para ve Bitcoin iddiası gerçek çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance