2007 Krizini Bilen Yatırım Efsanesinden Altın Ve Bitcoin İddiası: Geliyorlar! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  343074,745
  % -7,49
 • ETHEREUM/TL
  10927.24
  % -8,11
 • RIPPLE/TL
  3.19
  % -6,53
 • BITCOIN CASH/TL
  3572.1,389
  % -9,39
 • LITECOIN/TL
  1274.71
  % -11,98
 • COSMOS/TL
  128.76
  % -8,54
 • CARDANO/TL
  8.2
  % 6,16
 • TETHER/TL
  7.42
  % 2,68

2007 Krizini Bilen Yatırım Efsanesinden Altın ve Bitcoin İddiası: Geliyorlar!

2007 Krizini Bilen Yatırım Efsanesinden Altın ve Bitcoin İddiası: Geliyorlar!

Michael Burry, 2007 yılında konut piyasasının çöküşünü yanlışsız öngören ve bundan kâr sağlayan birinci yatırımcılardan biridir. Ünlü hedge fonu yöneticisi Michael Burry, Bitcoin ve altın’ın geleceği hakkında karamsar bir öngörüde bulunuyor. Michael Burry’e nazaran, hükümetler altın ve Bitcoin’in gücünü ezmek için geliyor.

Michael Burry: Hükümetler Bitcoin ve altın’ı engellemeye çalışabilir

Eski Scion Asset Management sahibi ve “Big Short” yatırımcısı Michael Burry, hükümetlerin, alternatif kıymet tedbirlerinin fiat para üniteleri için istikrarsız bir devirde hakimiyet kazanmasını önlemek için Bitcoin‘i ve hatta sarı metali engellemeye çalışabileceğini söylüyor. Michael Burry bahse yönelik şunları söylüyor:

Enflasyona hazırlanın. Yeniden açılma ve teşvikler yolda. Covid öncesi 1 dolar GSYİH oluşturmak için 3 dolar borç aldı ve artık daha da kötü… Enflasyon krizinde hükümetler, rakiplerini para arenasında ezmek için harekete geçecek. BTC. Altın.

Yatırım efsanesi, ABD’yi vuracağına inandığı enflasyonun boyutunu açıklıyor

Yatırım efsanesi, takipçilerine ABD’yi vuracağına inandığı enflasyonun ciddiyetini daha da açıklamak için, bugün ABD’deki ekonomik durumu 1920’lerdeki Almanya’nınki ile karşılaştırıyor. Michael Burry, Dying of Money muharriri Jens O. Parsons’ın yazdığı üzere, Almanya Birinci Dünya Savaşı borçlarını ödemek için kredilere güvendiğinde, ulusun kimilerinin apansız bir gecede zenginleştiği ve birçoğunun çok yoksullukla karşı karşıya kaldığı bir hiper enflasyon devri gördüğünü belirtiyor. Michael Burry bahse yönelik şunları söylüyor

Jens’ten: Almanya’da enflasyonist ömrün kendine has özellikleri vardı. Bunlardan biri muazzam servetti, en azından patlama tarafından tercih edilenler… Sanayi ve iş doruğundaydı. Bir gecede birçok büyük servet doğdu… Kentlerin hedefsiz ve ahlaksız bir gençliği vardı… Zenginliğin yanında yoksulluk da vardı. Daha fazla insan kolay paranın dışında kaldı. Kabahat oranı fırladı. İşsizlik fiilen durmuş olsa da… emekçiler artan ömür maliyetlerinin gerisinde kaldılar ve gerçek yoksulluk ortaya çıktı.

Michael Burry: Bitcoin’de short durumum yok!

Michael Burry, Bitcoin’den hiç hoşlanmadığını belirtiyor. Ayrıyeten Michael Burry, bunun yerine bu tıp şiddetli ekonomik şartlar karşısında merkezi hükümetlerin prestiji para ünitelerinin karşılaştığı rastgele bir rekabeti amansızca ezmeye çalışacağına inandığını açıklıyor. Michael Burry hususa yönelik şunları söylüyor:

BTC’den nefret etmiyorum. Bununla birlikte, benim görüşüme nazaran, para üniteleri üzerindeki tekellerde kanlı çıkarları olan, yasal olarak şiddet içeren, kalpsiz merkezi hükümetler dünyasında merkezi olmayan kripto için uzun vadeli gelecek zayıf. Kısa vadede her şey mümkün… Neden BTC’de short konumum yok…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance