20 Şubat BTC, ETH, BNB, DOT, ADA, XRP, LTC, LINK, BCH Ve XLM Fiyat Tahlili - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  367731,199
  % 4,52
 • ETHEREUM/TL
  11930.38
  % 8,91
 • RIPPLE/TL
  3.5
  % 3,41
 • BITCOIN CASH/TL
  3775.12,550
  % 5,27
 • LITECOIN/TL
  1382.88
  % 8,23
 • COSMOS/TL
  141.99
  % 2,58
 • CARDANO/TL
  8.56
  % 3,30
 • TETHER/TL
  7.56
  % 0,54

20 Şubat BTC, ETH, BNB, DOT, ADA, XRP, LTC, LINK, BCH ve XLM Fiyat Tahlili

20 Şubat BTC, ETH, BNB, DOT, ADA, XRP, LTC, LINK, BCH ve XLM Fiyat Tahlili

Yeni bir fiyat tahlili ile karşınızdayız. Bitcoin 1 trilyon dolarlık piyasa kıymetine ulaştı. Bu nedenle son gelişme kripto dalına daha fazla alıcı çekecek. Bu nedenle birkaç altcoin fiyatının artması mümkün.

Bitcoin (BTC) fiyatı nihayet 19 Şubat’ta 1 trilyon dolarlık piyasa bedeline ulaştı. Kıymetli bir dönüm noktası. Zira BTC, piyasa bedeli arttıkça dijital varlık portföylerine bir kısım tahsis etmeyi düşünecek yeni kurumsal yatırımcıları çekmeye devam edecek.

Glassnode dataları, varlıklı bireylerin Bitcoin’e para yatırmaya devam ettiğini gösteriyor. 1 milyon dolardan fazla Bitcoin tutan BTC adreslerinin sayısı 94.000’e yükseldi.

Whalemap’ten alınan datalara nazaran, bir diğer olumlu işaret kelam konusu. O da, mevcut boğa koşusu boyunca 1.000 ila 10.000 BTC’ye sahip adreslerin sayısının artması. Zira evvelki boğa evresinde bu sayı azalmıştı.

Ballet kripto cüzdanı CEO’su ve kurucusu Bobby Lee, kripto boğa piyasasının devam edeceğine inanıyor. Ona nazaran Bitcoin, bu yıl 200.000 – 250.000 $ aralığına ulaşacak. Ayrıyeten Lee, Bitcoin’in 500.000 $’a ulaşmasını ve piyasa kıymetinin 2028 yılına kadar altının üzerine çıkmasını bekliyor.

Fakat, herkes Bitcoin’de boğa değil. JPMorgan Chase analistleri, Bitcoin’in gerçeğe uygun kıymetinden çok daha yüksek fiyatlarda süreç gördüğüne inanıyorlar. Bu nedenle onlara nazaran BTC döngüsel bir varlık üzere davranıyor. Ayrıyeten kripto varlıklarını “hisse senetlerindeki büyük düşüşler için en fakir koruma” olarak söz ediyorlar.

Kripto boğa koşusu devam ederken, üst taraftaki kritik düzeyleri belirlemek için birinci 10 kripto para ünitesinin grafiklerini inceleyelim.

Bitcoin Fiyat Tahlili

Bitcoin bugün 52.599 dolarlık direncin üzerine çıktı. Bu nedenle yükseliş trendini sürdürdü. Boğalar şu anda fiyatı yükselen kanalın üzerine çıkarmaya çalışıyor. Bu hamleyi yapmayı başarırlarsa, ivme yükselecek ve 60.974,43 dolara artış gerçekleşecek.

Üst eğimli hareketli ortalamalar ve çok alım bölgesindeki bağıl güç endeksi (RSI) boğaların denetim altında olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, fiyat kanalın direnç çizgisinden düşerse, BTC / USD kuru, boğaların takviye sağlaması olası olan kanalın orta noktasına düşecek. Bu düzey devam ederse, kur ana maksada hakikat yükseliş seyahatine devam edecek.

Birinci zayıflık işareti, kanalın orta noktasının altına bir düşüş olacak. Bu, fiyatı kanalın takviye çizgisine sürükleyebilir. Bu takviyenin altında bir kırılma, mümkün bir trendin bilakis döndüğüne işaret edecek.

Ethereum Fiyat Tahlili

Ethereum (ETH), 18 Şubat’taki 1.869 dolarlık direncin üzerine çıkarak yükseliş trendini sürdürdü. Başkan altcoin, ayıların ralliyi tekrar durdurmaya çalışabileceği 2.000 dolarlık ruhsal düzeye hakikat yavaş yavaş ilerliyor.

Bununla birlikte, boğalar fiyatı yükselen kanalın direnç çizgisinin üzerine çıkarabilirse, ivme yükselecek. Bu nedenle ETH / USD kuru 2.515 $’a yükselebilir. Yükselen hareketli ortalamalar ve çok alım bölgesindeki RSI, boğaların harekete komuta ettiğini işaret ediyor.

Fiyat genel dirençten düşerse ve 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (1.714 $) altına inerse bu varsayım geçersiz olacak. Bu türlü bir hareket, traderların daha yüksek düzeylerde kâr elde ettiğini gösterecek. Ayılar fiyatı kanalın dayanak çizgisinin altına çekerse eğilim negatife dönecek.

Binance Coin Fiyat Tahlili

Binance Coin (BNB), son birkaç gün içinde keskin bir yükselişe şahit oluyor. RSI 94’ün üzerine çıktı. Bu durum yükseliş hareketinin kısa vadede çok derecede satın alındığını gösteriyor.

Traderlar bir ralliyi kaçırmaktan korktuklarında, her yüksek düzeyde alım yapmaya devam ederler. Ekseriyetle, bu türlü bir ralli, son boğanın satın alınmasından sonra bir patlama topuyla sona erer. Fiyat düşmeye başladığında, momentum traderları gemiden birinci atlayanlar oluyor. Bu durum düzeltmeyi derinleştiriyor.

Bugünün mum çubuğundaki uzun fitil, traderların daha yüksek düzeylerden kar ayırdığını gösteriyor. Fiyat 260 $’da %38.2 Fibonacci geri çekilme düzeyinin altına düşerse, boğaların artık düşüşleri satın almadığını gösterecektir. Bu durum, fiyatı 206 $’daki %61.8 geri çekilme düzeyine çekebilir.

Bu takviyenin altında bir kırılma, kısa vadeli traderların paniğe kapılmasına neden olabilir. Parite daha sonra tüm rallinin %100 geri çekilmesini tamamlayabilir ve fiyat 118 $’a düşebilir. Bilakis, şayet boğalar fiyatı 348.6969 $’ın üzerine çıkarırsa, 400 $’a hareket mümkün..

DOT / USD

Ayılar, yükselen kanalın direnç çizgisini 17 Şubat ve 18 Şubat’ta savundu ve bugün fiyatı aşağı çekmeye çalıştılar. Lakin Polkadot (DOT), tarafı keskin bir halde 29.50 $’dan aksine çevirdi. Şu anda kanalın üzerine yükseldi.

Alıcılar fiyatı kanalın üzerinde tutabilirse, ivme yükselebilir ve altcoin 42 dolara yükselebilir.

Boğalar fiyatı kanalın üzerinde tutamazsa, DOT / USD kuru kanala tekrar girebilir. Ayılar fiyatı 29.50 $’ın altına düşürebilirse, parite 20 günlük EMA’ya (25 $) ve akabinde kanalın dayanak çizgisine düşebilir.

Fiyat bu dayanaktan sıçrarsa, yükseliş trendinin bozulmadan kaldığını gösterecek. Lakin kanalın altındaki bir düşüş trendde bir değişikliğin sinyalini verecek.

ADA / USD

Cardano (ADA), kademeli olarak 0.9817712 $’lık dirence hakikat hareket ediyor. Yükselen hareketli ortalamalar ve çok alım bölgesindeki RSI, genel direncin üzerinde bir kırılma mümkünlüğünün yüksek olduğunu gösteriyor.

Boğalar, fiyatı 0,9817712 $ ‘ın üzerindeki 1 $ direnç bölgesine itebilirse, ADA / USD kuru yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatacak. Üst tarafta maksat 1.25 $ ve akabinde 1.50 $.

Bu varsayımın bilakis, fiyat genel dirençten düşerse, parite 0.8082031 $’a düşecek. Sonrasında ise bu iki düzey ortasında fiyat aralığına bağlı kalacak.

Birinci zayıflık işareti, 20 günlük EMA’nın (0,74 $) altında bir kırılma olacak. Parite 0,6879684 $’ın altına düşerse trend ayılar lehine değişecek.

XRP / USD

XRP, 20 günlük EMA’dan (0,49 $) sıçradı. Boğalar şu anda fiyatı, ayıların sert bir direnç gösterebileceği 0,65 $’a çıkarmaya çalışıyor. Fiyat genel dirençten düşerse, altcoin birkaç gün için 0,50 ila 0,65 dolar ortasında konsolide olabilir.

Fiyat 0,50 doların altına düşerse, boğaların artık düşüşleri satın almadığını gösterecek. Bu türlü bir gelişme, fiyatı 0.38550 $’lık bir sonraki takviyeye çekecek.

Bununla birlikte, yükselen 20 günlük EMA ve 61’in üzerindeki RSI, boğaların şu anda üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 0,65 doların üzerine çıkarabilirse, XRP / USD kuru yükseliş trendinin bir sonraki ayağına başlayarak 0,78068 dolara ulaşacak.

LTC / USD

Litecoin (LTC), 52 haftalık yeni tepeler yapmaya devam ederken yükseliş trendinde kalıyor. Ayılar 18 Şubat’ta yükselişi durdurmaya çalıştı. Lakin fiyatı 230.5305 doların altına çekemediler. Bu durum boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor.

Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI çok alım bölgesine yakın bir yerde bulunuyor. Bu da boğalara avantaj sağlıyor. Alıcılar fiyatı 238.8071 doların üzerine çıkarabilirse, LTC / USD kuru 256 dolara ve akabinde 272 dolara yükselecek.

Bu varsayımın tersine, fiyat mevcut düzeyden düşerse ve 220 $’ın altına inerse, kısa vadeli traderlar tarafından kar alımı yapılmasını önerecek. Bu gelişme, fiyatı 20 günlük EMA’ya (191 $) çekebilir. Parite düşerse ve 185.5821 $’ın altında kalırsa trend ayıların lehine olacak.

LINK / USD

Ayılar, 17 Şubat’ta yükselen kanalın orta noktasının altında Chainlink’i (LINK) hareket ettiremedi. Bu durum boğaların düşüşleri satın aldığını ve bugün yükseliş trendini sürdürmeye çalıştığını gösteriyor.

Alıcılar fiyatı 35.69 doların ve yükselen kanalın direnç çizgisinin üzerine çıkarabilirse, LINK / USD kuru ivme kazanabilir ve 46 dolara yükselecek. Yükselen hareketli ortalamalar ve çok alım bölgesi yakınındaki RSI boğaları destekliyor.

Lakin, ayıların basitçe pes etmesi pek mümkün değil. Daha evvelki iki olayda kanalın direnç çizgisini muvaffakiyetle savundular. Hasebiyle direnç çizgisindeki istikameti tekrar aksine çevirmeye çalışacaklar.

Başarılı olurlarsa, LINK / USD kuru kanalın dayanak çizgisine düşecek. Bu takviyeden güçlü bir sıçrama, yükseliş trendini sağlam tutacak. Lakin kanalın altında bir kırılma, trendde mümkün bir değişikliğin sinyalini verecek..

BCH / USD

Bitcoin Cash (BCH), geçtiğimiz birkaç gün boyunca 670 $ ile 745.39 $ ortasında bir aralığa bağlı. Fiyat, güçlü bir yükselişin akabinde konsolide olursa bu durum, traderların yükseliş trendinin devam etmesini bekledikleri için kar alımı yapmadıklarını gösteriyor.

Alıcılar fiyatı 745,39 Dolar ile 773,32 Dolar ortasındaki genel direnç bölgesinin üzerine çıkarabilirse, BCH / USD kuru yükseliş trendinin bir sonraki ayağına başlayacak. Bu nedenle fiyat 900 $’a yükselebilir. Yükselen 20 günlük EMA (589 $) ve çok alım bölgesindeki RSI, üst taraflı bir kırılma mümkünlüğünü gösteriyor.

Bu varsayımın bilakis, fiyat mevcut düzeyden düşerse ve 670 $’ın altına inerse, BCH / USD kuru 20 günlük EMA’ya (589 $) daha derin bir düzeltme başlatacak. Bu takviyenin altında bir kırılma, ayıların üstünlüğe sahip olduğunu gösterecek..

XLM / USD

Stellar Lumens (XLM), son dört gündür 0,50 $ direnç düzeyinin yakınında süreç görüyor ve bu, boğalar ve ayılar ortasında üstünlük kurmak için bir çaba olduğunu gösteriyor. Boğalar ayıları alt eder ve fiyatı 0,517 doların üzerinde tutarsa, 0,600681 dolara geçiş mümkündür.

Ayıların tekrar 0,600681 $’da sert bir direnç göstermesi kelam konusu. Lakin boğalar fiyatı bunun üzerine itebilirse XLM / USD kuru 0,796804 $’a yükselecek. Yükselen hareketli ortalamalar ve çok alım bölgesinin yakınındaki RSI, en az direnç yolunun üst tarafta olduğunu gösteriyor.

Öte yandan, fiyat genel dirençten düşerse, XLM / USD kuru 0,50 $’a düşecek. Akabinde bu iki düzey ortasında birkaç gün için fiyat aralığına bağlı kalacak. 20 günlük EMA’nın (0,43 $) altında bir kırılma, ayıların oyuna geri döndüğünü gösterecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance