2 Altın Analisti Açıkladı: Fiyatların Yükselişi Bu Gelişmeye Bağlı! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  483934,656
  % 1,75
 • ETHEREUM/TL
  17294.5
  % 2,11
 • RIPPLE/TL
  10.78
  % 24,56
 • BITCOIN CASH/TL
  5479.95,158
  % 4,89
 • LITECOIN/TL
  2014.38
  % 10,44
 • COSMOS/TL
  172.5
  % -0,43
 • CARDANO/TL
  10
  % 1,26
 • TETHER/TL
  8.18
  % 0,18

2 Altın Analisti Açıkladı: Fiyatların Yükselişi Bu Gelişmeye Bağlı!

2 Altın Analisti Açıkladı: Fiyatların Yükselişi Bu Gelişmeye Bağlı!

Devlet tahvili getirilerindeki dramatik artış pahalı metale olan talebi düşürüyor. Bu durum nedeniyle, altın fiyatları Haziran ayından bu yana en düşük düzeylerine çekildi. Altın vadeli süreçleri, Cuma günü dördüncü defa düşerek dört yılın en büyük aylık kaybını yaşadı. Pekala artık piyasayı neler bekliyor?

Fawad Razaqzada: Altın yatırımcıların daha ırkçı varlıkları tercih etmesiyle aşağı hakikat kayıyor

ThinkMarkets’te piyasa analisti olan Fawad Razaqzada, MarketWatch’a verdiği demeçte piyasaları yorumlayarak şunları söyledi:

Artan tahvil getirileri, hiç faiz yahut temettü ödemeyen varlıkları elde tutmanın fırsat maliyetini artırdığı için altın için bir numaralı mani oldu. Altın tıpkı vakitte, yatırımcıların daha ırkçı varlıkları tercih etmesiyle aşağı yanlışsız kayıyor. Yatırımcılar, bakır ve ham petrol üzere daha âlâ ekonomik vakitlerde daha yeterli performans göstermesi beklenen olan varlıklara bakıyor.

ThinkMarkets piyasa analisti: Getiriler gerileyebilirse altın desteklenebilir

Fawad Razaqzada altın’ın yükseltebilecek gelişmeleri de inceliyor ve ekonomik datalara işaret ediyor. Analist mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Pahalı metal epey kasvetli görünüyor. Fakat getiriler yükselmeyi durdurursa, geri dönme talihi var. Artık birçok şey ekonomik bilgilere bağlı… Şayet gelen makro işaretçiler pay senedi piyasaları fiyatlandırılırken çok güçlü bir ekonomik toparlanmaya işaret etmezse, o vakit getiriler gerileyebilir ve altın’ı destekleyebilir.

Collin Plume: Dolar yükselirken altın her vakit düşük performans gösterir

Noble Gold’un kurucusu ve CEO’su Collin Plume, piyalara yönelik şu yorumlarda bulundu:

Dolar yükselirken yahut gerçek faiz oranları yükselirken altın her vakit düşük performans gösterir.

Noble Gold’dan Plume: Altın ‘saklanıyor’ ve zeki yatırımcılar bu fiyatlardan alım yapıyor

Noble Gold’dan Collin Plume, altın ve gümüş piyalarını tahlil ediyor. Ünlü uzman, kripto para ünitelerinin “kısa vadeli çıkarlar nedeniyle birçok yatırımcıyı devre dışı bıraktığını” söyledi. Collin Plume mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın ‘saklanıyor’ ve zeki yatırımcılar bu fiyatlardan alım yapıyor. “Hodl” sevgili ömür için bekle manasına gelen bir Bitcoin argo terimidir. Altın, pay senedi piyasasına zıt düşme rolüne geri dönmüş görünüyor, bu yüzden şaşırmamalıyız. Sigorta… Her vakit sigorta oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance