11 Şubat BTC, ETH, ADA, XRP, DOT, BNB, LTC, LINK, DOGE Ve BCH Fiyat Tahlili - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  458800,637
  % -6,12
 • ETHEREUM/TL
  32523
  % -3,61
 • RIPPLE/TL
  11.67
  % -11,57
 • BITCOIN CASH/TL
  11202.54,401
  % -12,40
 • LITECOIN/TL
  2951.28
  % -10,55
 • COSMOS/TL
  206.59
  % -14,70
 • CARDANO/TL
  13.5
  % -6,97
 • TETHER/TL
  8.29
  % -0,02

11 Şubat BTC, ETH, ADA, XRP, DOT, BNB, LTC, LINK, DOGE ve BCH Fiyat Tahlili

11 Şubat BTC, ETH, ADA, XRP, DOT, BNB, LTC, LINK, DOGE ve BCH Fiyat Tahlili

Önde gelen koinlerin fiyat tahlili ile karşınızdayız. Bitcoin ve makul altcoinler, daha yüksek düzeylerde kar alımına şahit oluyor. Bu nedenle önümüzdeki birkaç gün içinde kısa bir konsolidasyon basamağı bekliyoruz.

AssetDash’tan alınan bilgilere nazaran, Bitcoin’in (BTC) piyasa bedeli 9 Şubat’ta 889 milyar doları aştı. Bu sayı BTC’yi Tesla ve Rus rublesi bedelinin üzerine çıkardı.

Son birkaç gün içinde birkaç altcoin yükseldiği için mevcut ralli artık Bitcoin ile sonlu. Bu durum, satın alma ilgisinin geniş tabanlı olduğunu gösteriyor. Ayrıyeten bugün toplam kripto piyasasının kıymeti 1,4 trilyon doları aştı.

Birçok kripto para ünitesindeki olumlu haber akışı ve fiyat artışı, boğa koşusunun asla durmayacağı izlenimini veriyor. Ayrıyeten traderlar dikkatli olmalılar. Zira her boğa evresi periyodik düzeltmelere şahit oluyor.

Unutulmaması gereken bir öteki kıymetli nokta, her boğa etabının ekseriyetle farklı bir önder kümesine sahip olmasıdır. Mevcut boğa koşusunda son derece güzel performans gösteren altcoinler, bir sonraki koşuda olmayabilirler. Bu nedenle, traderlar portföylerini incelemeliler. Zira temelde güçlü olmayan lakin sadece olumlu hassaslık nedeniyle aldıkları durumları kapatmalılar.

Doruğa vakit ayırmak sıkıntı. Zira sadece geriye dönüp baktığınızda bir tepenin olduğunu görebilirsiniz. Bu nedenle, traderlar kârlarını korumak için konumlarına uygun stop-loss koyabilirler.

Trenddeki gücü ve dikkat edilmesi gereken kritik düzeyleri belirlemek için birinci 10 kripto para ünitesinin grafiklerini inceleyelim.

Bitcoin Fiyat Tahlili

8 Şubat’taki keskin rallinin akabinde Bitcoin, 9 Şubat’ta bir Doji şamdan modeli oluşturdu. Ayrıyeten bu durum boğaların ve ayıların bir sonraki atak konusunda kararsız olduğunu gösteriyor. Kararsızlık bugün, traderlar tarafından kar alımına işaret etti.

BTC / USD kuru artık 41.959.63 $’lık kıymetli kırılma noktasına gelebilir. Fiyat bu takviyenin üzerinden geri dönerse, hissiyatın yükselmeye devam edeceği manasına geliyor. Bu nedenler traderlar daha derin bir düzeltme beklemeyecekler.

Boğalar fiyatı 48.152.84 $’ın üzerine çekerse fiyatın artma trendi devam edecek. Bir sonraki maksat 60.974.43 $ düzeyi.

Bu varsayımın tersine, parite kırılır ve 41.959.63 $’ın altında kalırsa bu durum traderların agresif bir biçimde kar alımı yaptığını gösterecek.

Hareketli ortalamaların altında bir kırılma, arzın talebi aştığının birinci işareti olacaktır. Parite 28.850 $’ın altına düşerse, ayılar bir üstünlük elde edecek.

Ethereum Fiyat Tahlili

Ethereum (ETH) bugün tüm vakitlerin en yüksek düzeyini gördü. Lakin mum çubuğundaki uzun fitil, traderların daha yüksek düzeylerde kar alımı yaptığını gösteriyor. En büyük altcoinin 1.757 doların üzerine çıktıktan sonra ivme kazanmaması, talebin daha yüksek düzeylerde kuruduğunu gösteriyor.

ETH / USD kuru, fiyatı 20 günlük üssel hareketli ortalamaya (1.514 $) çekebilecek küçük bir düzeltme yahut konsolidasyona şahit olabilir. Bu, dikkat edilmesi gereken kıymetli bir takviye. Zira boğalar son birkaç haftadır fiyatın bu düzeyin altında kalmasına müsaade vermedi.

Fiyatın 20 günlük EMA’dan geri dönmesi durumunda, yatırımcıların bu düzeydeki düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak görmeye devam etmeleri mümkün. Boğalar daha sonra yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak. Ayrıyeten fiyatı 2.000 $’a itmeye uğraş gösterecek.

Bu olumlu görüş, ayılar fiyatı iki günden fazla 20 günlük EMA’nın altında tutarsa ​​geçersiz hale gelecek. Bu türlü bir hareket, traderların agresif bir biçimde kâr edindiklerine işaret edecek. Ayrıyeten tıpkı hareket fiyatı 50 günlük kolay hareketli ortalamaya (1.194 $) çekebileceğine de işaret edecek.

ADA Fiyat Tahlili

Cardano (ADA), fiyatı bugün 0.8871889 $’a yükselten dikey bir ralliye şahit oluyor. Son birkaç gündeki bu güçlü yükseliş, izafi güç endeksini (RSI) çok alım bölgesine gerçek itti.

Dikey rallilerin nadiren devamı gelir. Yükseliş eğilimi durusa, birkaç momentum traderı çıkışa koşarak keskin bir düşüşe neden olabilir.

Olumsuz taraftaki birinci takviye, 0.6646150 $’daki %38.2 Fibonacci geri çekilme düzeyi. Akabinde 0.5958618 $’daki %50 geri çekilme düzeyi.

Fiyat her iki takviyeden de geri dönerse, boğaların düşüşlerde satın alma fırsatları aramaya devam ettiğini gösterecek. Daha sonra yükseliş trendini sürdürmeye ve fiyatı 1 $’lık ruhsal düzeye çekmeye çalışacaklar.

Bilakis, ayılar fiyatı 0,5958618 doların altına çekerse, düzeltme 20 günlük EMA’ya (0,51 dolar) kadar derinleşebilir.

XRP Fiyat Tahlili

XRP, şu anki kripto boğa koşusu sırasında bir gecikme yaşadı. Lakin boğalar düzeltmeye çalışıyor. Alıcılar şu anda fiyatı 0,50 $’ın üzerine çıkarmaya çaba ediyor. Bunu yapmayı başarırlarsa, yeni bir yükseliş eğilimi olabilir.

Yükselen 20 günlük EMA (0,39 $) ve çok alım düzeyinin çabucak altındaki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Üst taraflı birinci maksat 0,65 dolar. Ayrıyeten bu düzey ölçeklenirse, yükseliş 0,75 dolara ulaşabilir.

Bu varsayımın bilakis, şayet boğalar fiyatı 0,50 $’ın üzerinde tutamazsa, traderların rallilerdeki durumlarını hafifletmeye devam ettiklerini gösterecek. Bu türlü bir hareket, fiyat aralığını birkaç günlüğüne 0,3855 ile 0,50 dolar ortasında tutacak.

DOT Fiyat Tahlili

Polkadot (DOT) yükseliş trendinde kalıyor. Lakin momentum zayıflıyor. Altcoin 9 Şubat’ta bir Doji şamdan modeli oluşturdu. Ayrıyeten bugün tekrar bir tane oluşturdu. Başka taraftan bu durum boğalar ve ayılar ortasında kararsızlık olduğunu gösteriyor.

Belirsizlik olumsuz tarafta çözülürse ve fiyat 22 doların altında kalırsa, DOT / USD kuru 19,40 dolar dayanağına düşebilir. Bu, göz önünde bulundurulması gereken değerli bir düzey. Zira bu düzeyin altındaki bir kırılma, fiyatı 14.7259 $’a çekecek.

Öte yandan, fiyat mevcut düzeyden yahut 19.40 $’dan yükselirse, traderların düşüşleri almaya devam etmesini önerecek. Boğalar yükseliş trendini devam ettirebilirse parite 30 dolara yükselebilir.

BNB Fiyat Tahlili

Binance Coin (BNB) güçlü bir yükseliş trendinde. Son birkaç gündeki dikey yükseliş, RSI’yi 91’in üzerine çıkardı. Ayrıyeten bu durum piyasaların kısa vadede çok ısındığını gösteriyor. Bu çeşit yerçekimine meydan okuyan ralliler nadiren devam eder. Bir düzeltme çok yakında kelam konusu.

Bugünün şamdanındaki uzun fitil, traderların son yükselişten sonra kar alımı yaptığını gösteriyor. Olumsuz taraftaki birinci dayanak 105.7886 $ düzeyindeki %38.2 Fibonacci düzelme düzeyi. Akabinde 92.6259 $ düzeyindeki %50 düzelme düzeyi.

Fiyatın takviyelerin rastgele birinden geri dönmesi durumunda, traderların düşüşlerde alım yapmaya devam etmeleri mümkün. Alıcılar daha sonra yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak. Öte yandan, fiyat 92.6259 $’ın altına düşerse, BNB / USD kuru 79.4632 $ düzeyindeki %61.8 geri çekilme düzeyine düşebilir.

LTC Fiyat Tahlili

Litecoin (LTC) bugün 185.5821 dolarlık genel direncin üzerine çıktı. Lakin boğalar kırılmayı sürdürmekte zorlanıyor. Bu durum, ayıların daha yüksek düzeylerde satış yaptığını ve agresif boğaları tuzağa düşürmeye çalıştığını gösteriyor.

LTC / USD kurunun 185.5821 $’ın üzerinde kalamadığını düşünelim. Bu durumda, kısa vadeli traderlar kar alımı yapacak. Bu da fiyatı hareketli ortalamalara getirecek.

Fiyat hareketli ortalamalardan sıçrarsa, boğalar yeniden fiyatı 185.5821 $’ın üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, kur 200 $’a ve akabinde 250 $’a gelecek.

Bilakis, şayet ayılar fiyatı hareketli ortalamaların altına düşürürse, fiyatın 120 $’a düşmesi mümkün. Bu düzeyden bir toparlanma, pariteyi birkaç gün için fiyat aralığına bağlı tutacak. Bu dayanağın altında bir kırılma, avantajı ayıların lehine çevirebilir.

LINK Tahlili

Chainlink (LINK) 9 Şubat’ta tüm vakitlerin en yüksek düzeyine geldi. Bugün yükseliş hareketi uzadı. Lakin boğalar ivmeyi sürdüremiyor. Bu durum, birkaç kısa vadeli traderın kar elde etmesi manasına gelecek.

Bununla birlikte, bugünün mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların pes etmediğini ve düşüşlerde alım yaptıklarını gösteriyor.

Fiyatın mevcut düzeylerden üst çıktığını düşünelim. Fiyat 28.6412 $’ın üzerine çıkarsa, LINK / USD kuru 30 $’a ve akabinde 33 $’a yükselebilir.

Tersine, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın (23.85 $) altına çekerse, parite 20.1111 $’a düşebilir.

DOGE Tahlili

Dogecoin’in (DOGE) volatilitesi azalıyor. Bu durum son üç gün içinde arka arda gün içi mum çubuğu modellerine neden oldu. Ayrıyeten bu durum, boğaların ve ayıların büyük taraflı bahisler yapmadığını gösteriyor.

Belirsizlik üst istikamette çözülürse ve boğalar fiyatı 0,0875 dolarlık genel direncin üzerine çıkarırsa, bir sonraki amaç 0,102412 dolar. Akabinde 0,13 dolar olan yükseliş eğilimi gelecek.

Bu varsayımın tersine, fiyat 0,0625 $’ın altına düşerse, DOGE / USD kuru 20 günlük EMA’ya (0,44 $) gerileyecek. Bu durum DOGE için daha derin bir düzeltme manasına gelecek.

BCH Analizi

Bitcoin Cash (BCH) bugün genel dirençten geri döndü ve düşüş eğilimi gösteren bir şamdan modeli oluşturdu. Ayılar artık altcoini hareketli ortalamalara indirmeye çalışacak.

Hareketli ortalamalardan güçlü bir toparlanma, boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösterecek. Daha sonra fiyatı 539 doların üzerine çıkarmaya ve sürdürmeye çalışacaklar. Başarılı olurlarsa 631.71 $’a ralli mümkündür.

Tersine, ayılar fiyatı hareketli ortalamaların altına çekmeye çalışacak. Bu durumda, BCH / USD kuru 370 $’a düşebilir. Bu kritik dayanaktan güçlü bir sıçrama, pariteyi birkaç gün boyunca 539 ila 370 dolar aralığında tutabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance
Bandırma escort Belek escort Aliağa escort Alanya escort Tarsus escort Torbalı escort Yüreğir escort Adapazarı escort Hatay mutlu son Gaziantep mutlu son Isparta mutlu son Kocaeli mutlu son Konya mutlu son Kayseri mutlu son Manisa mutlu son Malatya mutlu son